Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@looser

podize se kupnja i na Ledu.sad je na 7860.
inace dobro je vagati izmedu LEDA i IGHa, njihova normalna razlika u cijeni na ovim razinama je oko 400kn.
sad je Ledo podcjenjen u odnosu na IGH.
IGH – bid 8450
LEDO – bid 7860
to je cca 600kn

dakle, LEDO je podcjenjen za 200kn, tj oko 2,6%, na ovim razinama.
inace sam procitao analizu da je bolje ulagati u hranu nego u gradevinu u slijdecem razdoblju, sigurniji sektor.
mozda zato belje raste?
[/quote]
uh koja analiza…

Sad je IGH podcijenjen u odnosu na LEDO. Brže kupimo IGH

Evo malo o problemima Unicredita i Intese
http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=44055

meni sva ta predviđanja o investirajte u hranu ili energetiku a prodajte građevinare i tako slićno jednostavno mi se gade. Gdje god da čovijek danas uloži ili je izgubio ili će izgubili tako da takve članke treba uzimati sa rezervom i postupiti prema svojem instinktu. Kako ja vidim kriza će završiti kad se Crobex bude dignuo na 4200-4400 bodova . To će biti jasan signal da je ono najgore već daleko iza nas .
Priče o Crobexu na 5000 bodova vjerovatno za kojih 5 godina ako se međuvremenu ne desi nekakva kataklizma kojim smo danas pogođeni…

na 4300 sve prodajem...


koliki je crobex?
hvala

2800 ak ubrojimo inu gdje bi trebala biti

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


meni sva ta predviđanja o investirajte u hranu ili energetiku a prodajte građevinare i tako slićno jednostavno mi se gade. Gdje god da čovijek danas uloži ili je izgubio ili će izgubili tako da takve članke treba uzimati sa rezervom i postupiti prema svojem instinktu. Kako ja vidim kriza će završiti kad se Crobex bude dignuo na 4200-4400 bodova . To će biti jasan signal da je ono najgore već daleko iza nas .
Priče o Crobexu na 5000 bodova vjerovatno za kojih 5 godina ako se međuvremenu ne desi nekakva kataklizma kojim smo danas pogođeni…

to ce biti jasan signal da treba bezat van….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Mjesečno izvješće fondova za rujan (02.10.2008)

Nakon što je završila letargija koja je obilježila kolovoz, rujan je protekao u znaku iščekivanja konkurentske ponude za …Opširnije
Nakon što je završila letargija koja je obilježila kolovoz, rujan je protekao u znaku iščekivanja konkurentske ponude za Inu a završio sa velikom volatilnošću cijena dionica na Zagrebačkoj burzi. Najviše je na situaciju na burzi utjecao psihološki efekt negativnog raspleta događaja u SAD-u vezano za propast investicijskih banaka. Još uvijek je neizvjesno kako će Američki kongres glasati o financijskoj injekciji od 700 milijardi dolara, koja bi pomogla oporavku tržišta u SAD-u. Radi toga je raspoloženje investitora jako labilno što je uzrok velikoj volatilnosti cijena dionica. Rujan je tako završio kao najneizvjesniji mjesec, te kao mjesec u kojem fondovi kao i dionice bilježe rekordne ovogodišnje pa i povijesne padove. Dionički indeks Crobex je rujan završio s padom od 14,42 posto te tako po prvi put u zadnje dvije godine završio ispod 3000 bodova. Svi ostali dionički indeksi u regiji su također završili s padom većim od deset posto a dionički indeksi u Beogradu su pali i preko dvadeset posto.
Najveće prinose u rujnu su ostvarili konzervativni obveznički i novčani fondovi. Njih 27 je poraslo u rasponu od 0,05 do 0,89 posto. Svi mješoviti i dionički fondovi te dva obveznička, ukupno njih šezdeset, su rujan završili u minusu. Njihovi padovi kreću se od 0,15 do 21,49 posto. Najmanji pad su ostvarili oni fondovi koji su orijentirani na Europska i Američko tržište, dok su fondovi orijentirani na regiju, te Azijska i Rusko tržište bilježili najveći pad. Među prvih deset prema prinosu ostvarenom u rujnu nalazi se šest obvezničkih i četiri novčana fonda. Rast veći od jedan posto nije ostvario nijedan fond. Ukupno je 57 fondova palo za više od jedan posto od toga ih je 34 palo za više od deset posto. Najbolji među svima bio je obveznički Select Eurobond s rastom od 0,89 posto, slijedi ga HI-conservative (0,78 posto). Novčani su fondovi svi porasli u rasponu od 0,05 do 0,75 posto a predvodi ih InterInvest Cash. Mješoviti su ostvarili mjesečne padove u rasponu od 0,63 do 14,32 posto. Predvodi ih najmlađi mješoviti Agram Trust s minimalnim padom od 0,63 posto a slijedi ga ST Balanced (-1,60 posto). Najveći pad kod mješovitih je ostvario PBZ Global koji je korigiran za 14,32 posto. Najmanji pad kod dioničkih je napravio ST Global Equity (-1,69 posto), dok je najviše pao Alfa Emerging (21,49 posto). Prinosi fondova u ovoj godini kreću se u rasponu od 4,66 do -48,71 posto. Pozitivne rezultate je ostvarilo 28 fondova, među kojima su svi predstavnici novčanih fondova, jedanaest obvezničkih te najmlađi mješoviti fond, Agram Trust. Osam je fondova od početka godine palo za manje od deset posto, 5 fondova bilježi pad između 10 i 20 posto, dok je 51 fond u minusu više od 20 posto.

……….. analitičari danas očekuju stagnaciju crobexa [thumbsup]
što će tek biti kad počnemo padati…………????

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=55836

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!





@looser

opet se lupa po asku na belju, odi pa vidi…
i to malo veci nalozi nego 30-40 kom.

podize se kupnja i na Ledu.sad je na 7860.
inace dobro je vagati izmedu LEDA i IGHa, njihova normalna razlika u cijeni na ovim razinama je oko 400kn.
sad je Ledo podcjenjen u odnosu na IGH.
IGH – bid 8450
LEDO – bid 7860
to je cca 600kn

dakle, LEDO je podcjenjen za 200kn, tj oko 2,6%, na ovim razinama.
inace sam procitao analizu da je bolje ulagati u hranu nego u gradevinu u slijdecem razdoblju, sigurniji sektor.
mozda zato belje raste?


uh koja analiza…
tigrus, 02.10.2008. u 13:56

inace sam procitao analizu da je bolje ulagati u hranu nego u gradevinu u slijdecem razdoblju, sigurniji sektor.

jel’ to od lehman-a analiza [lol]
[/quote]

Yep, a onda ce zvat HANFA-u i Sanadara da ga vadi kad popusi lovu… [thumbsup]
[/quote]

HANFU i Sanadera za pozvao zbog manipulacija trzistem.
[thumbsup]


Mjesečno izvješće fondova za rujan (02.10.2008)
cut

bas me zanima kak ce se ove godine oif reklamirat po stampi i ostalim medijima…proslih je godina rekalma bila..za bolji fond 1.1.200x – 31.12.200x prinos od 40, 45, 50 %, dok su ovi luzerski fondovi bili sa po 5, 10 % …sad ce uspjesniji biti 1.1.2008 do 31.12.2008 – gubitak 20, 25, 30% dok će luzeri biti oni sa 50, 60 %

... otišli su bikovi uzalud ...



Mjesečno izvješće fondova za rujan (02.10.2008)
cut

bas me zanima kak ce se ove godine oif reklamirat po stampi i ostalim medijima…proslih je godina rekalma bila..za bolji fond 1.1.200x – 31.12.200x prinos od 40, 45, 50 %, dok su ovi luzerski fondovi bili sa po 5, 10 % …sad ce uspjesniji biti 1.1.2008 do 31.12.2008 – gubitak 20, 25, 30% dok će luzeri biti oni sa 50, 60 %
[/quote]
navali narode, sve po 12 kuna,zašto platiti više, itd

ZSE
CROBEX 2.996,96 -1,34%
CROBIS 95,95 -0,04%
Redovni promet 48.812.741,30
Instituc. promet 37.110.568,14
Ukupni promet 85.923.309,44

who dares, wins

Bogami, ovo danas nije stagnacija, ovo je pad i to izražajan.

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
2.996,70 -1.35% 89.616.722,48 kn 52.506.154,34 kn 37.110.568,14 kn 0,00 kn

I opet smo ispod 3000 bodova. Vidim da su fondovske miljenice (osim ATPL) sve redom u minusima na milijunskim prometima…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close