Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li se itko može sjetiti ićega što bi moglo sutra pomoći nama u dionicama,joj minus 4-5% bi mi izgledalo kao blagi pad.No ko zna možda burza izneneadi sve, nebi bilo prvi puta [thumbsup]


Nego,nema mi nešto bikića na forumu.
Da nisu već u kobasicama?

kako nema ? 🙂 [proud] [cool]

evo ja sam Bik .. po horoskopu ..

da je netko ponudio nekom ulagaču prošle godine u 10,11 mjesecu hdel po 500(2200) koei po 500(1300) , kodt po 1900 (5400) dlkv po 700 (1800) ..
rekao bi mi pa ti si lud . kupio bi i po 10-20 % manje od ovoga ..

a sad kad je (super)jeftino .. opet ne valja ..

mislim nikoga ne nagovaram na kupnju .. ali nadam se da su prodavatelji ipak prodali većinom kaj su htjeli ..

Najbolje mi je kad pročitam da je na newyorškoj burzi prodaja dionica bilo je toliko intenzivna da su samo 162 dionice zabilježile rast vrijednosti, a 3.073 pad. Viš vraga, nešto je i poraslo – ne radi se dakle o općoj panici rasprodaje.
Sad će netko u US jeftino pokupovat dionice, a za par dana kada Kongres opet bude raspravljao o novom rješenju, ode opet sve gore i netko će se obogatit.
Hoće li sutra i kod nas biti takve prigode? I mi se lako damo splašit?!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

@ Collina

Sad ne valja nagovarati na kupnju, kad će sve u 3pm, jer je opasno. A što je s nagovaranjima kad je Crobi bio 5300?
Ako neće sad kupovati, kad će?
Pitanje je samo što kupovati. Ukoliko se kriza oduži na nekoliko godina, medonja potpuno zavlada, resesija, inflacija, nafta, bla, bla, bla. Što će ostati, što neće propasti, što će u međuvremenu povećati vrijednost, što izgubiti?
Sada je zauzimaju pozicije, a oprez mora postojati kod odabira.
Kad je Buffet kupovao Washinton Post u prvoj godini, dvije je potonuo mislim 30-40% (ne da mi se tražiti po knjigama). Međutim mu se investicija višestruko oplodila u roku nekoliko godina.
E sad, zamislite tvrtku gotovo neovisnu o tržištu kapitala, nezaduženu, u industriji s nesmanjenim ili minimalno smanjenim zahtjevima tržišta.
Zamislite da sad takvu tvrtku kupite po P/E < 10 i oko P/B 1, koja raste par posto godišnje i većinu dobiti reinvestira. Što mislite koliko bi trebala vrijediti za 5 godina, nakon završetka bear marketa.

Jedina zamka je mogućnost da sve drastično potone i da svoje novce ne možete vidjeti nekoliko godina. Zato ne kupovati ako vam je novac potreban !!!
Moj je problem što sam svoj novac već oženio, pa …

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3177625/index.do;jsessionid=A2D5DAADA7F78D050284BB6117426883.2

Izgleda da je panika u NY, ali još veća u Budimpesti. Pazi u vrijeme najveće krize burze nakon 1929 i druge najveće u povijesti MOL četiri dana prije isteka ponude MOL ima 0,84% od 30% dionica. Sada kada je i BF počeo kupovati dionice INA-e panika dostiže vrhunac. VL svaki dan izbacuje "sponzorirani članak", Davor Štern hoda po radio stanicama. Nešto je očigledno krenulo krivo za MOL.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


jeli vam sad malo 2800 kn za INU

Je.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Da li se itko može sjetiti ićega što bi moglo sutra pomoći nama u dionicama,joj minus 4-5% bi mi izgledalo kao blagi pad.No ko zna možda burza izneneadi sve, nebi bilo prvi puta [thumbsup]

Ljudski je mozak najčudnija sprava. Sad zamislite nekoliko milijuna( ili destaka ili stotina mil.) takvih sprava. Totalni kaos.
Prekjučer je bilo up,up – pa je bilo down.
Sutra down, down – i gle čuda…

Azija bas nije tako lose reagirala… k tome nafta nam je 95 dolara… mozda je bolje da nisu izglasali taj plan…

Futuresi zeleni….
pa ko je tu lud

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Azija bas nije tako lose reagirala… k tome nafta nam je 95 dolara… mozda je bolje da nisu izglasali taj plan…

Istina, nikad ne znaš kako će ovo naše močvarno tržište reagirati, no ipak se bojim da neće biti baš bajno. Plusu se više ni ne nadam, mali minusić bi se u ovakvim situacijama činio ko kuća..
Mislim da će se Europa danas malo oporaviti al nebi se baš kladio na to.

strpljen..spašen Time is on my side


Azija bas nije tako lose reagirala… k tome nafta nam je 95 dolara… mozda je bolje da nisu izglasali taj plan…

Izgleda da novac postaje sve vrijedniji. Bit če nafta izgleda još jeftinije.

@HugoChavez: "Ako neće sad kupovati, kad će?"

Ja sam ipak oprezan i čekam kad tržište okrene prema gore, još je sve nepredvidivo.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

New Report

Close