Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je Buffet napravio katastrofalnu grešku ulazeći u GS prošli tjedan. To je bio signal Congressu da vani ima dovoljno privatnog novca pa ne moraju oni trošiti sve od poreznih obveznika. Mislim i sva ova druga preuzimanja su bila signal da treba smanjiti paket. Danas je ovo sve rezultat ispuhavanja nekih neralnih očekivanja, vrlo brzo bi se trebali stabilizirati.
Meni ovo izgleda kao dno, barem kada su američka tržišta u pitanju.
[/quote]

Kad je Buffet u pitanju bojim se da si u krivu – preškrt da bi dao i 1 USD više, prije 100 ths USD manje. Čini mi se uvjerljivijim novinar Zoran Vitas i njegov članak "Pet ljudi koji su svijet odveli u katastrofu" , Večernji od 28.09. Pročitajte članak obavezno. Katastrofalne pogreške napravili su G.Bush, Alan Greenspan (bivši šef FED-a), Dick Fuld (šef propalog Lehman Brothers), Sir Fred Goodwin (još uvijek šef Royal Bank of Scotland), Jimmy Cayne (šef propalog Bear Stearns) i Blythe Masters iz J.P. Morgan-a, a grupu oko Mastersove prozvali su Mafija J.P. Morgan!
u članku između ostalog stoji…."Ako je vjerovati Warrenu Buffetu, tada se Blythe Masters slobodno može nazvati uništavateljem svijeta. Najbogatiji čovjek na svijetu prozvao je njezin izum – nešto što se zove kreditnim derivacijama – financijskim oružjem za masovno uništenje…."


Raiffaisenovi OIF-ovi se ponovo istresaju.

ZNA SE KOJE DIONICE SU ISTRESLI I U KOJEM VOLUMENU?


Mali investicijski fondovi na rubu opstanka

Bijeg ulagača i kapitala nekoliko je manjih fondova doveo do ruba opstanka. Lipanjska statistika pokazala je da od 56 dioničkih i mješovitih fondova 10-ak ima imovinu manju od 10 milijuna kuna, a polovini njih na granici je likvidacijskog praga od pet milijuna kuna.

-Potkraj prosinca 2007. fondovi su upravljali s prosječnih 880 eura po stanovniku, a potkraj kolovoza ove godine samo s 522 eura.

Vaš link

PLAVI, što sad kažeš, jesu li ovo glupost?! O ovome sam pisala ne tako davno…potrudi se i pronađi kad je to točno bilo…

Mislim da je Buffet napravio katastrofalnu grešku ulazeći u GS prošli tjedan. To je bio signal Congressu da vani ima dovoljno privatnog novca pa ne moraju oni trošiti sve od poreznih obveznika. Mislim i sva ova druga preuzimanja su bila signal da treba smanjiti paket. Danas je ovo sve rezultat ispuhavanja nekih neralnih očekivanja, vrlo brzo bi se trebali stabilizirati.
Meni ovo izgleda kao dno, barem kada su američka tržišta u pitanju.

Kad je Buffet u pitanju bojim se da si u krivu – preškrt da bi dao i 1 USD više, prije 100 ths USD manje. Čini mi se uvjerljivijim novinar Zoran Vitas i njegov članak "Pet ljudi koji su svijet odveli u katastrofu" , Večernji od 28.09. Pročitajte članak obavezno. Katastrofalne pogreške napravili su G.Bush, Alan Greenspan (bivši šef FED-a), Dick Fuld (šef propalog Lehman Brothers), Sir Fred Goodwin (još uvijek šef Royal Bank of Scotland), Jimmy Cayne (šef propalog Bear Stearns) i Blythe Masters iz J.P. Morgan-a, a grupu oko Mastersove prozvali su Mafija J.P. Morgan!
u članku između ostalog stoji…."Ako je vjerovati Warrenu Buffetu, tada se Blythe Masters slobodno može nazvati uništavateljem svijeta. Najbogatiji čovjek na svijetu prozvao je njezin izum – nešto što se zove kreditnim derivacijama – financijskim oružjem za masovno uništenje…."
[/quote]

može molim link na taj članak?
hvala

strpljen..spašen Time is on my side

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3177625/index.do;jsessionid=A2D5DAADA7F78D050284BB6117426883.2

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/international/3176760/showPhotoSerie.do
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/international/3176760/showPhotoSerie.do?fotoIndex=1

(ima 6 strana)

Nešto si razmišljam, što bi sve sutra moglo bit na donjoj blokadi?
I opet će svi u margin call [angry]
I opet će bit veselo na poslu [angry]

Slušam Afion, Anadolka je odlična pjesma….glazba uvijek diže raspoloženje [proud]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Broj tema: 5347
Broj poruka: 592954
Ukupno registriranih korisnika: 18142
Najveći broj logiranih korisnika: 628 (13.06.08. 22:10)
Broj on-line korisnika: registiranih: 203, gostiju: 3507

Ovo je odličan podatak da je gostiju 3507 a inače je bilo preko 20 000……….
redovito u ovo vrijeme

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

bit će ih puuuno više kad se pročuje sr.nje u us

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Broj tema: 5347
Broj poruka: 592954
Ukupno registriranih korisnika: 18142
Najveći broj logiranih korisnika: 628 (13.06.08. 22:10)
Broj on-line korisnika: registiranih: 203, gostiju: 3507

Ovo je odličan podatak da je gostiju 3507 a inače je bilo preko 20 000……….
redovito u ovo vrijeme

Otišli u crkvu ili obližnja svetišta pomoliti se. [sealed]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Nešto si razmišljam, što bi sve sutra moglo bit na donjoj blokadi?
a….

Pitanje je da li ce biti IŠTA sto nije na donjoj blokadi…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Sutra ce doci na svoj racun trejderi ali nešto mi govori , da ce ameri brzo nešto smisliti i rješiti stvar najkasnije do ponedeljka, a to tada ce bit svašta. Puno srece želim svima koji ce biti aktivni sutra na ZSE ,ja nemam više ni para ni volje za trejdanje,znam samo da jenkiji nece tek tako dopustiti, da jim sve ide u q..,IMHO skori preokret je ispred nas, listopad bi nas mogo razveseliti. [thumbsup]

New Report

Close