Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@……Kind

zašto ne citiraš sebe gdje pišeš da svatko tko proda kodt na 3500 je idiot, da ingra na 55 je poklon, kad iziđeš iz atpl odjednom ništa ne vrijedi, kad kupiš odmah vrijedi više za 30 %, (valjda joj ti donosiš vrijednost [yawn]) …
Napadaš vlada, pa čovjece da imaš 10 % znanja koje ima vlad ne bi kukao ljudima po skypeu..umjesto što gubiš vrijeme na prepucavanja s drugima i stvaraš si veliki broj mrzitelja, uzmi knjigu u ruke i nauci neke osnovne stvari…ali prije svega, PRIZNAJ SAM SEBI DA NE ZNAŠ i odmah si riješio pola problema..

Sjecam se još kako su te pojedini iskusni clanovi izvrtili na KODT, zašto ljudima ne daš argumente kada te nešto pitaju, samo skreneš s temei nastaviš dalje..

Osnovno nacelo po kojem bi ljudsko društvo trebalo funkcionirati je tolerantnost, dakle uvažavanje, svatko ima pravo na mišljenje..a ti ne dopuštaš da netko misli mimo tvog mišljenja…a nemaš neke rezultate kojima bi nas uvjerio da trebamo prihvatiti tvoje predviđanje..

Vlad je puno toga do sad pogodio, iako ne pogodi sada neke targetem ti mu se nemaš šta javljat, fulo si ceo fudbal brate mili…zli prorok takodjer ok piše, svi oni imaju neke argumente, bilo grafičke bilo napisane tekstom, jedino ti vrijeđaš, vjerojatno iz nesigurnosti u ono što posjeduješ.

mOLIM TE LIJEPO DA PRESTANEŠ TROVATI I ZAGAĐIVATI TEMU TEHNIČKA ANALIZA SVOJIM NEKULTURNIM UPADIMA..ako te ne zanima nemoj čitati i pusti nas koji želimo učiti da čitamo i ujsvajamo od iskusnijih i boljih.

lijep pozdrav

Za kolegu wundera apsolutna stotka.
Nas dvojica smo inače dobri još od kad smo bili među prvima na ATPL i KODT.
To je način komunikacije na koji smo nas dvojica navikli od kad se ovaj forum stvarao,
a takav način komunikacije je na ovom forumu postojao sve negdje do IPO-a HT-a nakon čega je sve,uključujući i uljudnost i pristojnost, doslovno otišlo k vragu.
Ljudski je griješiti, pa svatko od nas to radi svakodnevno.
Ja sam kao i wunder izgubio svoj dio novaca, što zbog neiskustva,što zbog pohlepe,što zbog arogancije koja mi nije dozvoljavala da priznam pogrešku.
Neki ljudi su postavili pitanje oko toga zašto ja toliko pišem i još negativno.
Kad mi malo pogledali i provjerili, vidjeli bi da pišem duplo manje od nekih za koje mislite da malo pišu.To vam je vrlo lako provjeriti tako da kliknete na ime korisnika i pokazat će vam se prosječan broj poruka koje su napisali po danu.
Problem nije u tome koliko ja pišem,nego očigledno što ja pišem.
Jer ono što ja pišem neke ljude smeta.
A smeta ih jer ih boli.
A boli ih jer je istina.
A ja za to nisam kriv.
Isto tako je bilo pitanje zašto ja pišem na forumu.
Pa iz istog razloga zašto i vi.
Imam previše slobodnog vremena.
Kad ga nisam imao onda sam i manje pisao.
Drago mi je samo da je kolega wunder napisao ovaj svoj post jer mi nije bila namjera prepucavati se s njim s obzirom da smo stari forumaši i kolege.
Good luck to all

[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


@……Kind

zašto ne citiraš sebe gdje pišeš da svatko tko proda kodt na 3500 je idiot, da ingra na 55 je poklon, kad iziđeš iz atpl odjednom ništa ne vrijedi, kad kupiš odmah vrijedi više za 30 %, (valjda joj ti donosiš vrijednost [yawn]) …
Napadaš vlada, pa čovjece da imaš 10 % znanja koje ima vlad ne bi kukao ljudima po skypeu..umjesto što gubiš vrijeme na prepucavanja s drugima i stvaraš si veliki broj mrzitelja, uzmi knjigu u ruke i nauci neke osnovne stvari…ali prije svega, PRIZNAJ SAM SEBI DA NE ZNAŠ i odmah si riješio pola problema..

Sjecam se još kako su te pojedini iskusni clanovi izvrtili na KODT, zašto ljudima ne daš argumente kada te nešto pitaju, samo skreneš s temei nastaviš dalje..

Osnovno nacelo po kojem bi ljudsko društvo trebalo funkcionirati je tolerantnost, dakle uvažavanje, svatko ima pravo na mišljenje..a ti ne dopuštaš da netko misli mimo tvog mišljenja…a nemaš neke rezultate kojima bi nas uvjerio da trebamo prihvatiti tvoje predviđanje..

Vlad je puno toga do sad pogodio, iako ne pogodi sada neke targetem ti mu se nemaš šta javljat, fulo si ceo fudbal brate mili…zli prorok takodjer ok piše, svi oni imaju neke argumente, bilo grafičke bilo napisane tekstom, jedino ti vrijeđaš, vjerojatno iz nesigurnosti u ono što posjeduješ.

mOLIM TE LIJEPO DA PRESTANEŠ TROVATI I ZAGAĐIVATI TEMU TEHNIČKA ANALIZA SVOJIM NEKULTURNIM UPADIMA..ako te ne zanima nemoj čitati i pusti nas koji želimo učiti da čitamo i ujsvajamo od iskusnijih i boljih.

lijep pozdrav

post ima ocjenu 90%, ocito je bilo 9 x 100 i 1×1, ajme wunder kako te ljudi mrze, ali moram priznati da je kolega bensedin ovo jako zanimljivo srocio, bacena vam je rukavica [wink]


Jel tko gledao to na RTL-u?

Da bilo je na RTL-u o tome kako se neki fond manageri međusobno dogovore da u određenom povoljnom trenutku zajednički dogovorom sruše burzu, kada ocijene da je za to potrebno relativno malo novaca da se to napravi i kada imaju za to povoljan psihološki trenutak iz svjetskih burzi, te onda kada izazovu opću paniku, koju je vrlo lako napraviti u ovim trenucima i kada cijene dovoljno padnu u vrlo kratkom vremenu onda pokupuju jeftino dionice. To su komentirali i neki stručnjaci analitičari i rekli su da je to na žalost točno, no da je i zabranjeno takvo ponašanje na burzi, ali da je istodobno dosta teško to i dokazljivo. Međutim Hanfa ima sve transakcije i nije teško to dokazati, tko je naprije prodavao, da bi nakon toga kad je cijena pala u roku sat ili dva pa ponovno puno kupovao. Osim toga retorički gledano zar nije moguće da se tržište sruši s udjelničarskim novcem, a onda se s privatnim kupi. Tada je to teže dokazljivo, ali ne i nemoguće. Sada ćemo vidjeti koliko je Hanfa ustrajna i sposobna da djeluje u takvim trenucima i svojim autoritetom zaštiti tržište od takvog ponašanja.

slažem se da je to vrlo impresivno, ali tako mi je i u stvarnom životu ili me obožavaju il mrze pa se s takvim stvarima ne zamaram od jedno 15te! [smiley]

zanimljivo je da je komentator nick od prije 2 dana, ali mogao se bar udostojit proučit što je wunder pisao o ingri na 55 i ledu na 18-19000 nakon dioničkog osvještenja prije svog naci ispada!

ali pomoći ću mu ja u tome, jer ipak je sve negdje zapisano!

može malo proučit i što su drugi forumaši pisali, recimo davids na atpl o 4500 (str 428), davids i uvaženi medo ivek str cca 511, 512 il 513 nisam 100% nebuloze i ostalo

a wunder je pisao ovo

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=720&pg=496

e pa ćemo malo istraživat tko je šta pisao, očekivao i slično jer eto malo sam atpl samo danas proučio što sam pisao i jako sam ponosan na pisanja, dok bi se neki mogli itekako sramit kad bi im se išle izvlačit neke stvari! [kiss]

ajme, već jedinica, kad prije!? [lol]

ja sad idem van tako da se možete iživljavat na meni cijelu noć, ali prije toga sugeriram dobro proučavanje materije jer ono što se pisalo je još uvijek tu i vrlo je lako do toga doći!

znači materiju prvo dobro proučit jerbo protiv wunderovih zapisanih "fundamenata" na forumu nebu lako!

a wunder će svakog ko onakav bezobrazan osvrt napiše nečime na nešto podsjetit?

za početak preporučujem već preporučenu materiju – atpl str. 486 pa ako treba do kraja!

pozdrav i ugodno vinogradarenje! [tongue]

Zaključak za Ivanu:

tvoji insajderi su znači dečki iz PBZ ?
Bude to Hanfa istražila,pravda dođe kad tad.Budete vidili.




Lik iz Birtićeve priče najvjerojatnije nema ime,on je najvjerojatnije plod njegove mašte.Njemu,Birtiću je posao da piše a ovaj put se malo zaigrao pa malo pretjerao.Neće vam dati ime jer bi ga morao izmisliti kao što je izmislio priču [rolleyes]

Odi u Peoples naruci kavu, sjedi i slusaj. Rush hour – 12-15 sati. Cuti ces takve stvari da ti pamet stane. Mozda je Birtic ovo i izmislio (iako sumnjam u to) ali u Peoplesu se ta bagra skuplja pa da cujes price – biti ce ti jasnije. Mene i dalje zanima koji je jer ima vise kandidata. [cool]
[/quote]

Ajde baš ću otići jedan dan. Gdje je taj Peoples ?

[/quote]

to ti je prek puta autobusnog kolodvora u novoj staklenoj poslovnoj zgradi – Grand tower…
neces nista spektakularnog naci unutra.
samo likove koji glume ozbiljnost i uspjesnost,
a u stvarnosti ih nazalost mozes kupiti za saku dolara.
[bye]



Iskreno mislim da mnogi koji su upleteni u ovo rušenje burze ne spavaju ovaj vikend dobro.Načuo sam da će biti dobrih istraga i da ovaj put neće tek tako proči.Mislim da je mnogim fond managerima i brokerima došla voda do grla.Zanima me kako će u ponedeljak oni na posao i koliko dugo još?

Ne spavaju dobro zato što tulumare sa Samodolom u Peoples-u do 5 ujutro.
Ti si čuo da će biti "dobrih istraga"?
Ha,ha,ha
Koji ste vi naivci
[rolleyes]
[/quote]

vidim da ce se neki jakooo iznenaditi.
scenario:
FMova mama:
"Sine, jutros oko 6,30h su bila 2 policajca i jedan gospodin u odijelu pred kucom…Trazili su te…"
Sin ne zivi na prijavljenoj adresi…
Ali "Sincic" je zaboravio da murija ide na posao ako te ne nadje doma…

[bye]


Zaključak za Ivanu:

tvoji insajderi su znači dečki iz PBZ ?
Bude to Hanfa istražila,pravda dođe kad tad.Budete vidili.

ja imam info iz svih mirovinaca, osobno me bush izvjestava o kongresu, putin mi javlja kaj bu bilo s naftom u rusiji…kaj je tebi ludlum, popušio si pa ti je sad nasa ivana kriva???

ostavite našu ivanku na miru, bolje preispitaj sam sebe zasto si kupovao ledo na 4 i gdje si kome šta pričao..
p.s nemoj grist ako nisi spreman biti grižen
[wink]


Za kolegu wundera apsolutna stotka.
Nas dvojica smo inače dobri još od kad smo bili među prvima na ATPL i KODT.
To je način komunikacije na koji smo nas dvojica navikli od kad se ovaj forum stvarao,
a takav način komunikacije je na ovom forumu postojao sve negdje do IPO-a HT-a nakon čega je sve,uključujući i uljudnost i pristojnost, doslovno otišlo k vragu.
Ljudski je griješiti, pa svatko od nas to radi svakodnevno.
Ja sam kao i wunder izgubio svoj dio novaca, što zbog neiskustva,što zbog pohlepe,što zbog arogancije koja mi nije dozvoljavala da priznam pogrešku.
Neki ljudi su postavili pitanje oko toga zašto ja toliko pišem i još negativno.
Kad mi malo pogledali i provjerili, vidjeli bi da pišem duplo manje od nekih za koje mislite da malo pišu.To vam je vrlo lako provjeriti tako da kliknete na ime korisnika i pokazat će vam se prosječan broj poruka koje su napisali po danu.
Problem nije u tome koliko ja pišem,nego očigledno što ja pišem.
Jer ono što ja pišem neke ljude smeta.
A smeta ih jer ih boli.
A boli ih jer je istina.
A ja za to nisam kriv.
Isto tako je bilo pitanje zašto ja pišem na forumu.
Pa iz istog razloga zašto i vi.
Imam previše slobodnog vremena.
Kad ga nisam imao onda sam i manje pisao.
Drago mi je samo da je kolega wunder napisao ovaj svoj post jer mi nije bila namjera prepucavati se s njim s obzirom da smo stari forumaši i kolege.
Good luck to all
[thumbsup]

hvala kolega, nisam ovo ni bio primjetio od one upadice prekjučerašnjeg nicka!




Dakle nakon 17.10. ima dovoljno casha da bi se stabiliziralo tržište. Da li će OMF do kraja izaći iz OIF prije toga, i još malo srušiti tržište ne znam. A da li ćete vi tada prodavati dionice da bi se ukrcali gadni drukeri dolje kao golub- odlučite sami.

Kolega,
nemojte opet navoditi ljude na gluposti.
Pogledajte malo fondove. Uskoro istjeće 3 mjesec a prosjek im nije 5 milja nego 3 milje.
Ljudi i dalje povlače lovu iz fondova, fondićima je sve teže i teže, i neznam kako će se spasiti.
Većina njih ide u prošlost.
Čak i ZABA Inv je u velikim problemima, a kamoli ostali.
Lova od Ine ide u čarapu, a ne na burzu.
Nemojte me krivo shvatiti ali mislim da nije vrijeme za ulaganje u dionice.
Najveća ironija je da sam 90% u dionicama…lolll ali neću još dugo…
Čuvajte se svi i pustite da fondovi riknu, neka oni Vama udaraju po bid-u i to nisko nisko.
Mirovnici neće kupovati još, fondovi nemaju love, pa vidite.
lp
[/quote]

pravo vrijeme za kupnju dionica je kad vlada opca depresija.
kad vlada euforija onda je vrijeme prodaje.

sada vlada depresija, dakle?
[thumbsup]
[/quote]
O.K. ,samo koliko ce trajati? svaki dan ti moze biti -1%

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

New Report

Close