Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega pobjeda, Kostololany je bio na burzama od 20-ih do 90-ih prošlog stoljeća tako da je proživio puno više i puno teže krize nego što je ova (da vas podsjetim svjetski rat vam je bio 39-45) bilo je tu recesija, ratova, depresija tako da mislim da je njegovo iskustvo kudikamo veće od vašega.

Vrijednosti su srušene na burzi već cca 50 %, neki su u tome prosjeku rušeni i 70 % i to bez neke
jake osnove, već s namjerom. Cilj i svrha je nekima koji su izašli iz brloga navesti ljude da izađu u cash s navedenim gubicima ili još većim da bi oni ušli … ali zaboravljate da je sve u ciklusima … iza kiše opet dolazi sunce !
Kaj bi ljudi sada trebali ?
Izaći s gubicima od 60 % i onda ulagati u nekretnine koje su opet "ovi" napuhali u korist svojih masnih zarada, pa onda za par mjeseci ustavnoviti da su opet "popušili" dodatnih 50% vlastitog kapitala ?

Krize se umjetno stvaraju, mediji pumpaju, i sve su to igrice da bi samo nekolicina poentirala.
Hrvatska ima obilje resursa, svi su podložni velikoj pljački …
A stvar je tako jednostavna, samo treba promijeniti mentalitet i neke ljude koji nisu zaslužili
fotelje i diplome protjerati u MP3 …

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Golube, pišeš sranja, uopće nisam govorio o malim dioničarima.

IMHO, OMF – koji bi mogao konačno odraditi kao stabilizator na tržištu – će dobiti oko miljarde kuna.
BF – ne znam da li će prodati. Određeni veliki igrači ( brokerske kuće), OIF imaju isto INU.
Ne pričam uopće o naglom rastu, već o tome da će biti moguće stabilizirati tržište.

Inaće , lažove ja nisam prodavao KODT koji sam kupio po 18xx, za razliku od tebe, i nemam namjeru uskoro.

Eto vidite ovako to izgleda kad ste u minusu do boli a nećete slušati pametnije od sebe,
štoviše još uvijek tvrdite da je crno ustvari bijelo.
Onda psujete, vrijeđate i osnivate ULKSPNISSIDKZT.
Zmrklic žao mi te je jer ćeš ostati i bez gaća

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ok ako ću na na prosjeku KODT 2400 i TNPL 3300 ostati bez gaća, svaka čast.
MInus je tu – ali gledajući od kraja 2006 debeli plus.

Ja sam reagirao na tvrdnju da drukam male dioničare INE da kupuju da bi se iskrcao.

U svakom slučaju sretno svima.

ententinis koja je tvoja svrha pisanja ako smijem pitat?

Evo kontretno pitanje za tebe ententis ?

Da li smatraš da ko je trenutno u dionicama treba ih prodati u ponedjeljak ?



Dakle nakon 17.10. ima dovoljno casha da bi se stabiliziralo tržište. Da li će OMF do kraja izaći iz OIF prije toga, i još malo srušiti tržište ne znam. A da li ćete vi tada prodavati dionice da bi se ukrcali gadni drukeri dolje kao golub- odlučite sami.

Čuvajte se svi i pustite da fondovi riknu, neka oni Vama udaraju po bid-u i to nisko nisko.
Mirovnici neće kupovati još, fondovi nemaju love, pa vidite.
lp
[/quote]

Hm, pitam se pitam kako će fondovi opet privući ulagače kad su sad umjesto da stabiliziraju pad, koliko god je to moguće, još više pucaju na pad, što se i obistinilo.
Jer, polazim od pretpostavke da bi fondovi trebali biti rješenje za ulagače koji ne žele brinuti o burzi i kretanjima cijena dionica, već uz određeni, relativno mali rizir očekivati i određenu zaradu, opet ovisno o strukturi fonda.
Ali prema dosadašnjem tijeku događanja, mišljenja sam da će mali ulagači odustati i od ulaganja direktno u dionice, a o fondovima da i ne govorim, jer, radije ću svoju lovu popušiti sam sa svojim (ne)znanjem nego da dam tamo nekom biseru da se izživljava s mojom i tuđom lovom.
Zbogom fondovi -živio keš u čarapi (za dokup i smanjenje prosjeka ulaza)!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Kaj se opterečujete sa tim enten….,pa tip je čudak.Ima problema socijalnih i kaj ja znam kojih još.Pa nijedan kolega na forumu ne piše 100 postiova dnevno i samo kuka i druka na prodaju.Sa kojim on dionicama trguje? Sa sličicama od nogometa 2008.


Ok ako ću na na prosjeku KODT 2400 i TNPL 3300 ostati bez gaća, svaka čast.
MInus je tu – ali gledajući od kraja 2006 debeli plus.

Ja sam reagirao na tvrdnju da drukam male dioničare INE da kupuju da bi se iskrcao.

U svakom slučaju sretno svima.

Ma ostat ćeš bez gaća dok god se budeš borio protiv tržišta.
Ne sumnjam ja u tvoj izbor dionica nego u tvoje nesagledavanje okolnosti na koje upozoravamo već mjesecima

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Tu sam već priznao da nisam bio u pravu, sad sam se ukrco i ostajem na long bez obzira na oscilaciju cijene. Ali moraš priznat da odnos casha od INE i imovine OIF generira novu situaciju. Tržište se može rušiti naravno, može padati, ali nema više opasnosti od potpunog kraha koji je mogao biti izazvan bankrotom fondova. To je već velika stvar.

MENI NIJE JASNO ZAŠTO NA CROBEXU 5000+ NIJE BILO DUŠEBRIŽNIKA DA PRODAMO DIONICE, A SAD NA CROBEXU 3000 RAZMNOŽAVAJU SE KO VIRUSI!

AKO MOŽE OBJAŠNJENJE!? [rolleyes]

HVALA! [cool]


MENI NIJE JASNO ZAŠTO NA CROBEXU 5000+ NIJE BILO DUŠEBRIŽNIKA DA PRODAMO DIONICE, A SAD NA CROBEXU 3000 RAZMNOŽAVAJU SE KO VIRUSI!

AKO MOŽE OBJAŠNJENJE!? [rolleyes]

HVALA! [cool]

Ja se sjećam kolega da sam vas osobno na PM obavijestio u 10. mjesecu 2007. da izlazim van iz dionica i da sam prodao jer predosjećam sr…
Nadam se da se toga sjećate

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close