Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


"Zašto ne dižu sada i kupuju dok je jeftino na 160kn?"

Svi čekaju sutra…
…danas nije jaka kupnja…a niti prodaje baš nema…
…kupnja se izmakla jer se mora stvoriti privid nezainteresiranosti kako bi se krajem dana natrpali jeftino…
…do ponedjkeljka će se vidjeti rezultat…


Ja se nisam izmako…
Jest da čekam dosta nisko, ali …
[lol]


evo europa je u prosjeku na +1,5%…

Samo našim smradovima nije dosta godina dana trpanja prejeftinih dionica.

ja odavno poslo članak hanfi mogli bi i ostali…

il birtića po prstima il na stolicu pa reci ko je taj čiko! [lol]




NAJVEĆA LEGALIZIRANA PLJAČKA U HRVATSKOJ
Fond-menadžer se preda mnom šepurio namjerno rušeći dionice

Burzovni mešetar procjenjuje kako su nakon objave da će Lehman bankrotirati pola prometa na Zagrebačkoj burzi napravili izazivači panike namjerno rušeći cijene dionica. Njegov kolega najavljuje da samo o njima ovisi i kad će se burza početi oporavljati

Piše: Tomislav Birtić
tomislav.birtic@24sata.hr

Uživao je, perverzno je uživao igrajući se Boga. Pohvalio mi se kako je tog jutra, dan poslije objave da Lehman ide u bankrot, raspalio po bidu, i sad čeka da panika odradi svoje. Da kupi jeftinije nego što je prodao. Malo je razgovarao sa mnom, pa malo samozadovoljno gledao u ekran i naslađivao se tuđom nesrećom.

meni se čini da je tomislav birtić izgubio kompas,ipak mu npr. IPKK jako roni,a kako je trećerazredni ulagač tako je i trećerazredni novinar [lol] …svi što gube se ljute… [wink],a šta je trebao taj menager raditi?plakati pred njim i njemu sličnima? pa nije kapitalizam caritas da razmišlja o soc.ugroženima
[/quote]

Taj poslovnjak radi svoj posao,samo kažem da se treba navesti tko je on,jer inače ja mogu smatrati da je to novinar izmislio. Što mi znači članak ako se ne zna tko je što rekao i radio. Kao neki SF film.
[/quote]

Birticu odajem svaku cast, iako smatram da je clanak narucen.
nije ovo slucajno…

"novi nickovi" koji su do sada jako malo pisali, a koji "pljuju" po Birticu, nemojte panicariti…
sve ce biti po PSu.

hint: mali je problem to sto vi ne znate kako ovaj "PS" funkcionira…
ali to treba gledati sa pozitivne strane, nauciti cete nesto novo i steci nova iskustva, dosad nevidena na TK u RH…
[thumbsup]


moje akcije vezano za temu o fond manageru:
1. isprintao sam clanak i umnozio.
2. danas te kopije dajem nekim "mojim ljudima" koje ce to zanimati
3. ti "moji ljudi" nose kopije u odredene urede u kojima sjede neki "drugi ljudi" koje ce to jos vise zanimati
4. "moji ljudi" poentiraju, "drugi ljudi" ce tek poentirati, a ja sam sretan jer dopirosim drustvu….

zakljucak: kad jednom smrkne , drugom svane!

PS. hint: biti ce paprena predizborna kampanja…
[thumbsup]

e, a jesi možda i dopisao klauzulu
"ako ovaj letak ne požaljete na 10 adresa cijeli će vas život pratiti nesreća"
[lol]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Sad treba zapuniti mailbox hanfe!
aplause [thumbsup]


Meni nije jasno što se vi svi čudite postupcima tog fond menađera? I zašto je on uopće nešto kriv?
Na burzi se slobodno kupuje i prodaje i ako on hoće prodavati svoje dionice da bi namamio i ostale zašto ne? Svatko od vas s tim kapitalom bi učinio potpuno isto.
Pa nije on zaposlen da diže cijenu vaših dionica. Pa prestanite već jednom s tim sranjima o poštenju, "pravima", lopovluku i ostalim socijalističkim parolama. Htjeli ste kapitalizam, dobili te ga. A u njemu
je dozovljeno da vas "gospodin u odijelu" opelješi na legalan način. A također i vi njega ako možete.
Šta bi on trebao ispuniti formular ako hoće prodati pa da to odobrava peteročlana komisija sastavljena od predstavnika udruge malih dioničara? [lol]
90% ljudi ovdje je špekulantska bagra (da se razumijemo i ja tu spadam) koja bi kruha bez motike.
E pa može se desiti da se ostane i bez kruha i bez motike. Tako to ide u kapitalizmu.
Pa što vi mislite ako jedan amerikanac može bankrotirati na burzi da vi trebate biti zaštićeni od toga?
Možda da burzu prozovemo lanac sreće? Svatko kupuje od prethodnog i tako u nedogled?
Stvarno su mi smiješne te sve vaše reakcije. I ja popušim ponekad ali nisam ljut na tog menađera.
Svjesno sam ušao i rizik i sam odlučujem kad prodati a kad kupiti. Ako ja napravim sranje nije on kriv za to.

Radi se o tome da je on rekao kako namjerno prodaje da bi unesao paniku na tržište,
on je to rekao znači nije rekao da prodaje jer mu se čini da bi mogo jeftinije kupit…..
on mora radit u dobroj vjeri a ne panikom manipulirat, znači to su bitne stvari za eventualno
kažnjavanje ako postoji osnova kaj je on točno izjavio tom novinaru…
Znam identičan slučaj iz slovenije samo kaj su novinari izašli sa imenom…….tip je ostao
bez posla, sporazumno se je morao povuć….



evo europa je u prosjeku na +1,5%…

Samo našim smradovima nije dosta godina dana trpanja prejeftinih dionica.
[/quote]

Ja sam zadovoljan, Crobex je na +0.47% što je otprilike prosjek EU

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

samo drugi tjedan molim bez kukanja kako nije bio vremena za kupnju

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom



moje akcije vezano za temu o fond manageru:
1. isprintao sam clanak i umnozio.
2. danas te kopije dajem nekim "mojim ljudima" koje ce to zanimati
3. ti "moji ljudi" nose kopije u odredene urede u kojima sjede neki "drugi ljudi" koje ce to jos vise zanimati
4. "moji ljudi" poentiraju, "drugi ljudi" ce tek poentirati, a ja sam sretan jer dopirosim drustvu….

zakljucak: kad jednom smrkne , drugom svane!

PS. hint: biti ce paprena predizborna kampanja…
[thumbsup]

e, a jesi možda i dopisao klauzulu
"ako ovaj letak ne požaljete na 10 adresa cijeli će vas život pratiti nesreća"
[lol]
[/quote]

minibar, kisel ti je taj smijesak na licu…
[lol]
ali zato meni nije, ja se iskreno smjeskam kao vuk…
[thumbsup]

Radi se o tome da je on rekao kako namjerno prodaje da bi unesao paniku na tržište,
on je to rekao znači nije rekao da prodaje jer mu se čini da bi mogo jeftinije kupit…..
on mora radit u dobroj vjeri a ne panikom manipulirat, znači to su bitne stvari za eventualno
kažnjavanje ako postoji osnova kaj je on točno izjavio tom novinaru…
Znam identičan slučaj iz slovenije samo kaj su novinari izašli sa imenom…….tip je ostao
bez posla, sporazumno se je morao povuć….

Dobroj vjeri!?! Kakvoj božjoj dobroj vjeri?!? Na burzi? Što su ovdje sve neki dušebrižnici?
Evo ja ću u dobroj volji potrošiti sve svoje novce i podići recimo atlantsku za 1% jer ja
sam dobra duša. A i vi ostale dobre duše napravite isto i začas imamo crobex 10000.
I svi sretni i zadovoljni. I ja, i ti, i onaj fond menađer. Nasmiješena lica ljudi u odijelima na zelenoj travi u društvu ovaca i ostalih životinjica kao u kuli stražara.

Osnovni pokretači burze su pohlepa, panika i manipulacija. A ti bi ukinuo ove dvije zadnje…
E ne može brale. Ne bi onda ništa funkcioniralo.

ADPL krenuo sa 8x na 90, Ledo prešao 80xx, ATPL još grickaju na 1980 [bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close