Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=55089

Losije pisani clanak nisam odavno vidio… mozda je i upoznao nekad nekog iz kakvog fonda, ali je toliko pretjerao i nadodao da je vidljivo da je prica 98% izmisljena…

tko bi normalan lajao ispred novinara i davao izjave "namjerno rusim cijenu, bih mogao tu dionicu otjerati u blokadu jer su menadžeri u toj firmi gadovi, …"

mislim, kakve gluposti… stvarno se vidi da novinar radi za 24sata, clanak mu je u rangu kakve price iz modre laste…

nazalost, situacija za dionicare nije dobra, i fondovi tu imaju svoju ulogu, ali ovakvi clanci su stvarno pretjerani i gadljivi…

Meni nije bas sasvim jasno sta to svi tako jako iscekuju da ce se desiti iducih dana kada je jako izvjesna i vrlo vjerojatna varijanta da ce dio od 700 milijardi biti odobren i da ce casa biti polupuna odnsono poluprazna, ovisno o tome kako ju tko dozivi. Treba razmisljati odmah sta ce biti u tom slucaju sa trzistem.

MOL preko prijatelja i dalje može kupovati po cijeni nižoj od 2800 kn! Pa nek neko kaže da mi nismo dobri ljudi. Damo jeftinije nego moramo.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

HUPZ,papala maca 100kom po 2200 [sealed]



NAJVEĆA LEGALIZIRANA PLJAČKA U HRVATSKOJ
Fond-menadžer se preda mnom šepurio namjerno rušeći dionice

Burzovni mešetar procjenjuje kako su nakon objave da će Lehman bankrotirati pola prometa na Zagrebačkoj burzi napravili izazivači panike namjerno rušeći cijene dionica. Njegov kolega najavljuje da samo o njima ovisi i kad će se burza početi oporavljati

Piše: Tomislav Birtić
tomislav.birtic@24sata.hr

Uživao je, perverzno je uživao igrajući se Boga. Pohvalio mi se kako je tog jutra, dan poslije objave da Lehman ide u bankrot, raspalio po bidu, i sad čeka da panika odradi svoje. Da kupi jeftinije nego što je prodao. Malo je razgovarao sa mnom, pa malo samozadovoljno gledao u ekran i naslađivao se tuđom nesrećom.

meni se čini da je tomislav birtić izgubio kompas,ipak mu npr. IPKK jako roni,a kako je trećerazredni ulagač tako je i trećerazredni novinar [lol] …svi što gube se ljute… [wink],a šta je trebao taj menager raditi?plakati pred njim i njemu sličnima? pa nije kapitalizam caritas da razmišlja o soc.ugroženima
[/quote]

Taj poslovnjak radi svoj posao,samo kažem da se treba navesti tko je on,jer inače ja mogu smatrati da je to novinar izmislio. Što mi znači članak ako se ne zna tko je što rekao i radio. Kao neki SF film.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

"Zašto ne dižu sada i kupuju dok je jeftino na 160kn?"

Svi čekaju sutra…
…danas nije jaka kupnja…a niti prodaje baš nema…
…kupnja se izmakla jer se mora stvoriti privid nezainteresiranosti kako bi se krajem dana natrpali jeftino…
…do ponedjkeljka će se vidjeti rezultat…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...



NAJVEĆA LEGALIZIRANA PLJAČKA U HRVATSKOJ
Fond-menadžer se preda mnom šepurio namjerno rušeći dionice

Burzovni mešetar procjenjuje kako su nakon objave da će Lehman bankrotirati pola prometa na Zagrebačkoj burzi napravili izazivači panike namjerno rušeći cijene dionica. Njegov kolega najavljuje da samo o njima ovisi i kad će se burza početi oporavljati

Piše: Tomislav Birtić
tomislav.birtic@24sata.hr

Uživao je, perverzno je uživao igrajući se Boga. Pohvalio mi se kako je tog jutra, dan poslije objave da Lehman ide u bankrot, raspalio po bidu, i sad čeka da panika odradi svoje. Da kupi jeftinije nego što je prodao. Malo je razgovarao sa mnom, pa malo samozadovoljno gledao u ekran i naslađivao se tuđom nesrećom.

Taj poslovnjak radi svoj posao,samo kažem da se treba navesti tko je on,jer inače ja mogu smatrati da je to novinar izmislio. Što mi znači članak ako se ne zna tko je što rekao i radio. Kao neki SF film.
[/quote]
Ja sam za svaki slučaj poslao članak hanfi i Šukeru a predlažem da i vi prosljedite još nekom, i tako se na TK ništa značajno ne događa.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

moje akcije vezano za temu o fond manageru:
1. isprintao sam clanak i umnozio.
2. danas te kopije dajem nekim "mojim ljudima" koje ce to zanimati
3. ti "moji ljudi" nose kopije u odredene urede u kojima sjede neki "drugi ljudi" koje ce to jos vise zanimati
4. "moji ljudi" poentiraju, "drugi ljudi" ce tek poentirati, a ja sam sretan jer dopirosim drustvu….

zakljucak: kad jednom smrkne , drugom svane!

PS. hint: biti ce paprena predizborna kampanja…
[thumbsup]

eu pojacava zeleno dax (0.79%) malo smo skepticni zbog ovog tjedna i ne zelimo se pozurivat ali pogledajte promete na likvidnim izdanjima, 33k u 8 transakcija na INGR primjerice…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


HUPZ,papala maca 100kom po 2200 [sealed]

to je već nešto, ljepo je vidjeti da ne stoji dugo na asku malo veća količina na ovim razinama

evo europa je u prosjeku na +1,5%…

eu debelo pojacava zelenilo i sad su vec dobro prek cca 1%
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
malo smo skepticni zbog ovog tjedna i ne zelimo se pozurivat ali pogledajte promete na likvidnim izdanjima, svi se nekak pribojavamo a kad krene gore onda nam vise nece biti skupo po 10-15 % visim cijenama od sadasnjih.
bas smo zanimljivi, uvijek nam je netko drugi kriv za nesto i cijeli svijet nam je duzan nesto i banke i fond menageri su gamad i najveci lopovi su u prvom redu do sanadera na dodjeli nagrada ali to se nece promjeniti niti za 100 godina…
sve to stoji ali cim prije uvidite da je u svijetu to oduvijek tako biti cete konkurentni i znati lakse iskoristiti prilike….
mozda je prilika i za prodaju, samo dajte cekamo Vas

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close