Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na žalost danas nas čeka još veća stagnacija nego jučer.
Mislim da je na otvaranju bilo čak 1/5 dionica, ostale spavaju.

Čeka li nas opet stagnacija na malim prometima, i da ći ćemo opet dolje, nitko ne zna.

Evo FM (fond menađerčić) na djelu. Pokušava napraviti paniku.
LEDO
Top ask
CIJENA KOLIČINA
7.800,00 3
8.000,00 3
8.040,00 1
8.099,00

A ono što su malo na bid, malo na ask jučer stavljali, je na žalost i njihovo maslo.

Zanimljivo, nema više velikih naloga-plašljivaca ispred kojih se guraju mali drhtavih ručica ?

Najkasnije u ponedjeljak idemo značajno up …

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Apsolutno mi



Siguran sam da ima ljudi koji rade i na takav, neetičan, način. Ali ajmo pogledat korak dalje od toga…Zašto to rade? Radi profita, jasno…svi mi i na kraju očekujemo nekakav profit.
S kojim novcima to rade? Sigurno ne sa svojima, rade to s novcima investitora, mirovinci rade s novcima onih koji uplaćuju u OMF. E sad, zamislite kak bi lijepo bilo da nema tih uplata. Lijepo svaki mjesec kupiš recimo, THNK, DLKV, ERNT, bilo što…. S jedne strane imaš vrijednosnicu, s druge strane "penzija" ti se isplaćuje svake godine u vidu dividende.
Trebaš danas sutra za doktora. Nema problema, odeš na burzu, digneš zarađeno odeš doktoru i platiš račun. Ne participacije i gluposti nego račun za njegovu uslugu. 1000 kn – 1000kn, nema problema.
Hebeš ti ovu socijalnu državu u kojoj sve plaćaš dvaput ako ne i više puta i na kraju si , gle čuda, "ošišana ovca"!

pozdrav
kolega razumijem sto zelite reci, no generalno se ne slazem s vama
imamo tradiciju socijalne drzave i to se ne mijenja tako jednostavno, a s druge strane ni ljudi se ne mogu (niti su sposobni) se tako brzo prilogadjavati neoliberalizmu
s druge strane, znate li vi da cca 80% zaposelenih nije odabralo svoj mirovinski fond, nego im je dodjeljen?
znate li da od cca 1.4 mil zaposlenih samo oko 100k stedi u trecem mirovinskom srtupu?
znate li da ce mirovina ovima koji su u prva dva stupa (koji su u biti obvezni) biti oko 30-35% place na koju su prijavljeni?
zato ne mozemo tek tako prijeci na neoliberalni (americki) nacin funkcioniranja, a s druge strane nismo ni pripadali anglosaksonskom sustavu, vec kontinetalnom, a u njemu je definitvno izrazena socijalna uloga drzave
i u hr vam je koliko toliko investicija zasticena (mirovince kokretno "nadgleda" 6 razina), i tesko mozete izgubiti mirovinu, dok u USA je skroz druga prica…

mislim da bi se mi snasli u tom modelu koji zagovarate, no velika vecina ne bi i tu smatram da je problem

pozdrav
[/quote]
Apsolutno mi je jasna situacija u RH što se toga tiče, a osim toga ima tu još jedan momenat koji govori da je teško postiči "disciplinu" da svaki pojedinac bude svjestan opravdanosti ulaganja u vlastito osiguranje, kapitaliziranu štednju i ostale oblike ajmo reći "osiguranja za crne dane". Zato tu nastupa naša vrla država pod krinkom socijalne države i to regulira na način na koji regulira. Ali da gro stvari ne valja – to stoji.
Zato zagovaram taj model, jer sam spreman na sve što iz toga proizlazi, a s druge strane smatram da je to najpoštenije do svih sudionika u sustavu. Dakle, koliko daš, toliko dobiš! Ovo trenutno je shit jer u biti financiraš današnje stanje, da bi ti sutrašnjica ovisila ne o tebi (ne tebi osobno) i tvojim financijskim sposobnostima i kapacitetima, nego, bog zna o čemu. O volji i raspoloženju fond managera OMFa, možda….

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Očekivati u bilo kojem poslu oko novca moral i etiku je prava utopija, a na ovim prostorima dvije.
pa taj bi da zadivi sebe, napravio i gore stvari da može,a to povjerenje je dobio od svojih pretpostavljenih, a na faxu su mu gledali KROZ PRSTE i sad treba višestruko vratiti lovu uloženu na faxu.
Model je prilično jednostavan i čak se može dobro opravdati, ali je gadno da vas ZALIZANI PJETLIĆ sa vašim novcem pljačka i tjera u gubitak, ali SVAKA SILA ZA VREMENA ,možda i njega baš sada gleda big brader,ako ne ovaj tehnički onda sigurno onaj šro ga je stvorio,
neće fondovi još dugo,a u međuvremenu ulažite sami na burzi

Kolega PRINOS, govorili ste da ćemo danas UP UP,ili sutra,a sad ćemo tek u ponedjeljak.
Na žalost ste neodlučni.
Molim vas da se odlučite, jer moja kupovina uvelike ovisi o vašim komentarima.
Hvala.

Baš ono razmišljam kak onaj mamin menađerčić šmrka prije il poslje marketa………
čuj pa nemreš onak pred novinarom ak nisi našmrkan a pošto je trajala trgovina za vrijeme
susreta onda sigurno vuče prije premarketa…..


Zanimljivo, nema više velikih naloga-plašljivaca ispred kojih se guraju mali drhtavih ručica ?

Najkasnije u ponedjeljak idemo značajno up …

Čuj značajno,ha,ha,ha
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

HUPZ,stisli ga 2150-2200.Leko najavio manju dobit,veči bruto promet [sealed]


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=55089
Konačno da ga netko ubode … prstom u …pekmez!
ZNA SE to već duže vremena, ali..malo nam koristi od toga znanja…
Valjda mi nemamo prakse s kojekakvim finanacijskim inžinjerinzima i sl…pa će se nadležni viriguzni organ SamoDol jadan sad čudom čuditi i poricati…skupa s frendovima iz fondova…
Nažalost u "demokracijama" su politika i para prčvrsto povezani budući da jedni imaju što oni drugi žele i ide razmjena utjecaja…
Ostaje nam samo osluškivanje pulsa tržišta…

A koji je to fond menađer,kojeg fonda? Zašto se ne objavi ime i prezime toga "inteligentnog" investitora,pa ako se sve to radi u skladu sa zakonom neka se objavi i njegovo ime i toga "njegovog" fonda,neka ljudi znaju tko je to tako sposoban i poslovan. A on onda neka bude ponosit na sebe. Fuj…. [angry]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Zanimljivo, nema više velikih naloga-plašljivaca ispred kojih se guraju mali drhtavih ručica ?

Najkasnije u ponedjeljak idemo značajno up …

mali izgleda više nikoga ne može uplašiti, ili je danas već na BOLOVANJU,ako nije BIT ĆE SIGURNO,pod uvjetom da je sve u članku točno


Gdje nestade bid sa INE?

Top bid
CIJENA KOLIČINA
2.704,10 50
2.704,04 10
2.704,00 10
2.702,60 9
2.701,11 100
2.700,01 20
2.680,00 27
2.670,01 15
2.670,00 10
2.660,01 48

Jučer je zadnja protrgovana cijena bila 2.775,01.

[ INA-R-A ]
Kupnja Cijena
201 2.772,01
200 2.772,00
50 2.771,07
200 2.770,90
35 2.761,00
300 2.760,00
10 2.758,00
50 2.757,03
25 2.755,00
50 2.750,00
Cijena Prodaja
2.775,00 24
2.775,04 12
2.778,00 8
2.778,50 32
2.779,00 17
2.779,95 12
2.779,96 21
2.779,97 24
2.779,98 26
2.779,99 14

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@KRKANKO

Kolega ipak smo na forumu, ipak svatko odlučuje o svojoj investicij (temelju općih informacija),
Je, postoje i fakture za financijsko savjetovanje 🙂

Ja iznosim samo svoje mišljenje, a Vi čitajte između redaka i svakako Vam preporučujem oprez !

Usput zasada sam bio u pravu:
Crobi upravo: 3.101,76 + 0.44% 3.162.314,18 kn

CAC 40 4,139.84 4:12AM ET 25.30 (0.61%) Chart, More
^GDAXI DAX 6,080.89 4:12AM ET 28.02 (0.46%)

A za ponedjeljak mislim značajno, kad se klupka odmotaju
[cool]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close