Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izgleda da se mirovinci danas boje rusiti trziste jer izgledno je da sutra nema jeftinije

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.



Obvezni mirovinski fondovi – OMF-prosječan godišnji prinos u 2008.
AZ 22.09. -4,48
Erste Plavi 22.09. -6,71
PBZ Croatia osiguranje 22.09. -9,80
Raiffeisen OMF 22.09. -7,49

Samo podsjetnik. Na to pribrojite godišnju inflaciju.
I zapitajte se koliku plaću imaju imaju fond menađeri i direktori ovih fondova,a kolika će biti vaša mirovina?

OBRNUTO PROPORCIONALNO !
[/quote]

Da i to je najgore.
Oni su pod državnim skutima i o tome se ne priča. HA, NOVINARI??? Nemate muda…
Izjave tipa da su od osnutka do danas (7 ili kolko već godina) ostvarili prinos od 40 % su sprdačina.
Kolika je bila inflacija u tom periodu? Pa onda ovaj ovogodišnji minus… I najžalosnije kaj se moj novac po sili slijeva u takve fondove. I da su bar stabilizatori tk,a ne ovo kaj rade…
Nema tu odgovora.


Da, možeš surfat ali sa 20-30 000 kn, koja je tu zarada, za čevape !!??
Ja govorim o ulaganju ne !!!

da, za cevape!
ali bolje i cevapi nego plakati zbog minusa u portfelju.
oces papati cevape ili oces crtati kanale crobexa?
biraj strumpf!
[thumbsup]

pokušava se uhvatiti zadnji nalozi ali slabo se lupa po bid-u a nekako mi se čini da futursi polako rastu…znam da nije mjerilo…ali bolje da rstu nego padaju…

još jedna Bufetova izjava i nastat će stampedo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Da, možeš surfat ali sa 20-30 000 kn, koja je tu zarada, za čevape !!??
Ja govorim o ulaganju ne !!!

Luki007.
Ne talasaj. [thumbsup]


izgleda da se mirovinci danas boje rusiti trziste jer izgledno je da sutra nema jeftinije

ma boje se rušiti jer nemaju vjetar iz usa u leđa kojim bi se opravdali…ali ne brini, ako propadne prijedlog u senatu past ćemo mi i 2 puta više nego ameri…lopovi


izgleda da se mirovinci danas boje rusiti trziste jer izgledno je da sutra nema jeftinije

osobno smatram da smo na dnu ili pri samome dnu…oporavak će biti dug, ali ako smo preživjeli do sada, valjda će neki od nas doživjeti opet i ATH…znate onu poslovicu, što nas ne ubije, ubit će nas kad tad

Evo pali smo več 0,5% od dnevnog maximuma.
Opet na žalost iskrcavanja i navučena kupnja.
Pa dokle tako?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9ab71c86-d0c5-4915-afac-6e0d43133fc2

kao da se radi o tako velikoj panici, opet obmana
radi se o prisili prodaje otvorenih fondova isprovociranim potezima izvlacenja love mirovinaca
zato stvari ne zovemo pravim imenom

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ajme kojeg li fantastičnog rasta! 18 milja prometa u dva sata. Crobex para nebo
sa 0,55%. Ljudi kriza je prošla, sve je rješeno, imamo stabilan rast. Hvala Bushu i njegovih
700 milijardi dolara. Sutra i prekosutra ugasite monitor da ne vidite one ružne minuse od 5%
a upalite opet u ponedjeljak da vidite krasnih 0,5% rasta.

Ma kakvi ulagači, pa kod nas su i mirovinci špekulanti! … mi smo jadno društvo, bez pravosuđa i onaj koji ima lovu može radit šta želi…, znate li da u HŽ-u ima 28 sindikalaca koji imaju minimalno 15.000 kn plaću svaki!!!!!, a da ne pričam o menadžmentu HŽ-a koje plaće imaju, pa Holding itd .., a oni hapse profesore koji imaju 5.000kn ili doktore koji tamo noću narkomane spašavaju …, odite dragi moji USKOK-ovci u HŽ i Holding pa raskrinkajte tamo ekipu, … oćete k.

Cookie Monster



Prošli tjedan mi je norm da je npr. ingra na 200 kn, ovaj tjedan mi je norm da je na 160 kn, za 2 tjedna će mi biti norm da je na 120 kn…..
Tko tu puši, pa valjda onaj koji kupuje dionice npr. ingre…
Sve u svemu kupujte dionice, jako je unosno…
A sam pogled na ukupan omjer k i p jasno je kud će burza….

vidim međedi poceli ocenjivat postove,
dobro je
kolega samo nas obavjestite kada je promjena trenda i pravo vrijeme za kupnju, unaprijed hvala
[/quote]
Pravo vrijeme za kupnju bi ti mogli biti negdje 2010.god….
Al ne pitaj me sada u kojem mjesecu………..

Nije sve tako sivo.....

New Report

Close