Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najjači su mi analitičari/komentatori koji jučer pišu: Gotovina (keš) je kralj! Pa di su bili prije skoro godinu dana, kad je bilo očito da će doći do pada. Tad su ti isti hvalili dionice, iako su bile na vrhuncu trenda. Sad kad je situacija obrnuta, oni opet kasne. Zar im se barem ne čini glupo govoriti da se mora biti u kešu, sad nakon što je index potonuo oko 40%. Zar očekuju da će doći na 0 (nulu)? Većina likvidnih dionica je pala za gotovo 50%. Kad bi čak došle do nule, ljudi bi izgubili na njima skoro onoliko koliko su do sada izgubili oni koji su bili u dionicama… Pa gdje je onda logika sada bježati u keš?

pa kolega rade suprotno od onog sto pisu, niste to zakljucili dosada?
ako cete slusat analiticare odnesti ste gace na stapu kak bi nas narod rekel.
oni ce vam na 3850 reci e sad je sigurna promjena trenda i plasirat par DCF analiza da Vas uvjere u to.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Najjači su mi analitičari/komentatori koji jučer pišu: Gotovina (keš) je kralj! Pa di su bili prije skoro godinu dana, kad je bilo očito da će doći do pada. Tad su ti isti hvalili dionice, iako su bile na vrhuncu trenda. Sad kad je situacija obrnuta, oni opet kasne. Zar im se barem ne čini glupo govoriti da se mora biti u kešu, sad nakon što je index potonuo oko 40%. Zar očekuju da će doći na 0 (nulu)? Većina likvidnih dionica je pala za gotovo 50%. Kad bi čak došle do nule, ljudi bi izgubili na njima skoro onoliko koliko su do sada izgubili oni koji su bili u dionicama… Pa gdje je onda logika sada bježati u keš?

Logika je da se one koji su u velikom minusu sada potakne na prodaju na ovim cijenama strašeći ih da će sve otići u mp3. Ustvari već se to manje više dogodilo.

E toni toni, sad mi je normalno da je krobi na 3000, za 6 mjeseci će mi biti normalno da je na 2000, kuiš ne !!??

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Jel ima netko popis dionica koje su u portfeljima OMF, a MCAP im je pao ispod 750 milja kuna ili je blizu toga ?

Izgleda da će to gore onog momenta kada likvidnost drastično padne i kada će im trebati nove ovce za šišanje. Motušići,Novoselci i ini trebaju zaraditi plaću,ne? Država,ZSE,OMF,OIF,HANFA,država…….Ruka ruku mije.

Strašili su nas neki prije točno godinu dana šta će se dogoditi, ja budala što ih nisam slušao, sam sam si kriv….
Kockati se dalje svojim teško zarađenim novcem tj. kupiti nešto što će za tjedan dana vrijediti 10 posto manje, teška pušiona, nije za mene, hvala !
Najbolji su mi oni koji u današnje vrijeme nagovaraju ljude da kupuju dinice, ti ili su blesavi ili su se najeli ludih gljiva!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........



Najjači su mi analitičari/komentatori koji jučer pišu: Gotovina (keš) je kralj! Pa di su bili prije skoro godinu dana, kad je bilo očito da će doći do pada. Tad su ti isti hvalili dionice, iako su bile na vrhuncu trenda. Sad kad je situacija obrnuta, oni opet kasne. Zar im se barem ne čini glupo govoriti da se mora biti u kešu, sad nakon što je index potonuo oko 40%. Zar očekuju da će doći na 0 (nulu)? Većina likvidnih dionica je pala za gotovo 50%. Kad bi čak došle do nule, ljudi bi izgubili na njima skoro onoliko koliko su do sada izgubili oni koji su bili u dionicama… Pa gdje je onda logika sada bježati u keš?

Logika je da se one koji su u velikom minusu sada potakne na prodaju na ovim cijenama strašeći ih da će sve otići u mp3. Ustvari već se to manje više dogodilo.
[/quote]
mislili ste 3pm?
uglavnom i stovani glasnogovornik je rekao prekasno je za paniku, trziste je zdravo likvidnost se povecala…
u amerike i demokrati traze model a sanacija je neupitna
firme barem kvalitetne dobro posluju a iskrcaj fondova je bio isprovociran….
sto nam treba jos bold natpis u 24 sata, astronomsko lansiranje prekookeanskog projektila da prepoznamo navlacenja ovih dana
dawn je malo ispod 11 a mi smo bili na 3550 kad je bio na istim razinama a kriza je umjetno proizvedena i dodatno podebljana.
sad je INGR skupa a ispod 200 ce drugi tjedan biti izvrsna kupnja

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Obvezni mirovinski fondovi – OMF-prosječan godišnji prinos u 2008.
AZ 22.09. -4,48
Erste Plavi 22.09. -6,71
PBZ Croatia osiguranje 22.09. -9,80
Raiffeisen OMF 22.09. -7,49

Samo podsjetnik. Na to pribrojite godišnju inflaciju.
I zapitajte se koliku plaću imaju imaju fond menađeri i direktori ovih fondova,a kolika će biti vaša mirovina?

OBRNUTO PROPORCIONALNO !


Strašili su nas neki prije točno godinu dana šta će se dogoditi, ja budala što ih nisam slušao, sam sam si kriv….
Kockati se dalje svojim teško zarađenim novcem tj. kupiti nešto što će za tjedan dana vrijediti 10 posto manje, teška pušiona, nije za mene, hvala !
Najbolji su mi oni koji u današnje vrijeme nagovaraju ljude da kupuju dinice, ti ili su blesavi ili su se najeli ludih gljiva!

Nije ovo za tebe. Stvarno. Ostavi se ovog za tvoje dobro.

Ako se nekog sada nagovori na kupnju ima 50% manji rizik za gubitalk nego onoga koga se to nagovorilo (tebe npr.) na crobex 5200.

Dugoročno je moja tvrdnja bez daljnjega točna, vrlo vjerojatno i srednjeročno. A čak bi i kratkoročno mogao zaraditi. Ti si očigledno revoltiran vlastitim pogreškama i nisi u stanju donositi racionalne odluke u ovom trenutku. Nema čovjeka koji je zaradio nešto u 2008, ali ima puno njih koji su osigurali i osiguravaju izvrsne pozicije za žetvu u sljedećih 2 do 5 godina. Tako je to…

I'LL BE BACK

Prošli tjedan mi je norm da je npr. ingra na 200 kn, ovaj tjedan mi je norm da je na 160 kn, za 2 tjedna će mi biti norm da je na 120 kn…..
Tko tu puši, pa valjda onaj koji kupuje dionice npr. ingre…
Sve u svemu kupujte dionice, jako je unosno…
A sam pogled na ukupan omjer k i p jasno je kud će burza….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Razlog ulaska u dionice ne vidim bar u sljedećih 5 godinA, ako i za toliko, mirovinci su postali apsolutni vladari zse, oifovi neće vratit povjerenje ljudi nikad, onaj tko je jedanput prodavao udio sa 40 postotnim minusom taj se više neće vraćat u fondove, mišljenja sam da će prave krvi do koljena tek biti do kraja godine..
Cash je postao zakon i kako vrijeme odmiće sve će više dobivati na cijeni

kolega,uz duzno postovanje covjek kad cita tvoje postove mora se zapitati sta s tobom nije u redu.
da je moja procjena da ne ulazim u dionice min.5 godina,ne bi citao ovaj forum,a kamoli pisao.cinilo bi mi se to totalnim gubljenjem vremena.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Jedina stvar kojaje bitna a to je :

Zašto Samodol,Sanader….nisu izašli u javnost i obznanili pučanstvu Hrvatske kakva je situacija u Hrvatskoj na TK i koje mjere se poduzimaju da se to zaustavi i spriječi manipuliranje i krada?
E to su elementarne stvari koje svaki premijer u EU i USA radi danima.Vikendima rade da zaustave pad TK.A nas se nije ni oslovio a da ne govorim Samodol.Pa tko njega plaća,privatni bankari ili mi narod?Paon radi za državnu firmua ne za ZABU.Ovo su stvari koje se moraju iskorijeniti jer bankarima i tom lobiju se ide na ruku,dozvoljava se da rade ovo vec mjesecima,imaju svoje novinare….E Sanader i HDZ trebat će te vi opet glasače.Nema tog branitelja koji ce vam dati glas.Ovaj put ću glasati ako treba i za Slovence.

New Report

Close