Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo i nas lagano u plus… Bilo je i vrijeme. Očito kad je Buffett upucao 5 milijarda dolara u GS, izgleda da se nazire kraj krize…

Uskoro ćemo našim friškim “međedima” prodavati dionice [cool]


Evo i nas lagano u plus… Bilo je i vrijeme. Očito kad je Buffett upucao 5 milijarda dolara u GS, izgleda da se nazire kraj krize…

Uskoro ćemo našim friškim "međedima" prodavati dionice [cool]


i brze nego sami to ocekuju

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Evo i nas lagano u plus… Bilo je i vrijeme. Očito kad je Buffett upucao 5 milijarda dolara u GS, izgleda da se nazire kraj krize…

Uskoro ćemo našim friškim "međedima" prodavati dionice [cool]

Istina kolega,i ja bih htioprodati medvjedima svoje dionice.
Ali kupnja je opet jako slaba, novikapital ne stiže, a na žalost oporavak će biti dosta dug.

Kupnja se postavlja blizu sadašnje cijene, ali ako se okrene trend, kao jučer, odma dionice odu u u negativnu blokadu, kad naravno krene neka loša vijest.

Danas svi drukaju bez razloga na rast, znači treba prodavati. Tako ja gledam.

na ATPL sve miriše na stari dobri gric gric… [proud]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


na ATPL sve miriše na stari dobri gric gric… [proud]

Osim ako se netko ne odluči kraljevski iskrcati sa par tisuća komada… Ne bi bilo prvi puta.
Ali nadam se da će nastaviti lagano prema gore.

danas malo dokupio i sad smo na ceki…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Kolege čemu briga kad svi znamo da to ide UP, UP !!!!!
Jedino mali problemček vidim u tome da će cijene sa ATH biti postignute negde za 5-10 godina !!!!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

jeste, baš to, negde za pet godina [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Obvezni mirovinski fondovi – OMF-prosječan godišnji prinos u 2008.
AZ 22.09. -4,48
Erste Plavi 22.09. -6,71
PBZ Croatia osiguranje 22.09. -9,80
Raiffeisen OMF 22.09. -7,49

Samo podsjetnik. Na to pribrojite godišnju inflaciju.
I zapitajte se koliku plaću imaju imaju fond menađeri i direktori ovih fondova,a kolika će biti vaša mirovina?



Zašto ove mozgove notko ne pita šta misle o iskrcavanju mirovinaca kad je to 47% problematike, na ovo o čemu trube ionako nemogu utjecat nago se samo prave pametni i oni i ovi šta ih interwjuišu.
Tukci

ja bih mirovincima zakonom zabranio da prodaju dionice bar 6 mjeseci nakon transakcije (možda i 1 godinu)….što oni imaju trejdat? ako su izabrali dionicu to je to, kakvo sad trejdanje vamo tamo? imaju stali priljev svježe love, valjda kupuju dionice po nekom planu i računu (doduše i to je pitanje). Kakvu oni zapravo imaju kontrolu? Tko njih kontrolira? Kome oni odgovaraju ako gube (pri tome mislim ako prodaju određenu dioncu ispod cijene prosječnog ulaza)?

OMF nije svojevoljna stvar, ako imaju gubitak ili prinos manji od neke orocene štednje što će nam uopće?
[/quote]

zašto da ne ruše sa našima, A KUPUJU SA SVOJIMA,pa tako lagano kroz godinu, kontrola su određeni ekonomski stručnjaci sa fakulteta,oni se ne prodaju za siću,( bolje je mirovinu ne dočekati ŽIV)


Kolege čemu briga kad svi znamo da to ide UP, UP !!!!!
Jedino mali problemček vidim u tome da će cijene sa ATH biti postignute negde za 5-10 godina !!!!

Rado bih sa veseljem mislio da mi portfelj raste i vikao UP UP.
Ali na žalost moju fondovi se još iskrcavaju, udjelničari vade novčeke, situacija je neizvjesna.

I ovo što imam u dionicama već pada i u solidnom sam minusu.
Ne usudim se ući sa ostatkom.
Molim razlog ulaska?



na ATPL sve miriše na stari dobri gric gric… [proud]

Osim ako se netko ne odluči kraljevski iskrcati sa par tisuća komada… Ne bi bilo prvi puta.
Ali nadam se da će nastaviti lagano prema gore.
[/quote]
fond menageri apstiniraju a nama izgleda sve skupo
mozda za koji dan i nece biti tako preskupo po ATPL po 2200 ili INGR na 180

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close