Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Wall Street tone jer "mrzi neizvjesnost"
Vaš link
Cijene dionica na Wall Streetu pale su u utorak zbog strahovanja ulagača da će rasprava u Kongresu o planu američke vlade za spašavanje financijskog sektora potrajati dulje nego što se očekivalo, što bi moglo odgoditi njegovu primjenu.

Još nema dobrih vijesti na žalost od strane Kongresa, čekamo dalje.

EUR stabilno u odnosu na US$
Nafta se vratila u normalu i drži se stabilno.
Sa istoka zelenilo u prosjeku preko 1%.
Evropa bi trebala isto biti zelena.
Utjecaj okruženja i globalne situacije bi trebao biti pozitivan i s obzirom da smo jučer pali za cca 3%
što je čista prevara jer se tržilo na prosječnim cijenama nižim za otprilike 5% niže nego u ponedjelak,a bez INE i HT još i gore.Dakle,nesretnici koji u svom depozitu za margine i lombardne
nemaju te dvije dionice su dobili opomene da podmire margine caal.Mislite da će ih ponovo
propustiti kroz prste.Teško.Danas bi se trebalo tržiti na prosjeku nižem ili istom kao jučer,a na kraju dana jedno šminkanje ako tako bude diktiralo značajnije zelenilo Evrope i Amerike.
Danas i sutra treba obuzdati ili pak srušiti crobex.Kažu da su mirovinci ponovo zatražili isplatu.od
OIF.
Samo 100 mil.kuna.
Slučajno.
Ništa nije slučajno.I sutra ista stvar,ako bude ikako moguće.
A u četvrtak i petak dolaze margine caal na naplatu.A to oni žele.Neka tržište ruše Hrvati.To je jeftinije,a ne
možemo kriviti ni fond menađere.Ovo je lavina,domino efekt,a krivac za lavinu je onaj koji je pokrene,a to su veliki fondovi i njihove gazde/stranci/.

Volio bi da me tržište demantira,pa da danas malo zazelenimo.

Zamolba moderatorima da zabrane 10 tak dana registriranje "novih" clanova u nadi smanjivanja kontaminacije foruma. Unaprijed hvala!

...Imperare sibi maximum imperium est...

Znači danas opet svira Hans na mitraljezu [huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Ako sutra bude, kako jedan kolega veli "prosipanja čipša iz vrećica" budite spremni.
Dakle bitno je procjeniti gdje nam je dno u ovim okolnostima. Što je više obranjeno,
biti će nam bolje u slijedećim godinama !
Ak se razumijemo …

kolega
dno dna je po meni na oko 1700….lollll. NEDAJ BOŽE ali samo kažem..
mislim da je trenutno glupo pričati o dnu jer može doči do nečega sa čime se nitko od nas nikada nie susreo skupa sa mirovnicima i fondićima…

u svakom slučaju kapitalizam kao takav je jedna velika prevara i laž..i njeno se doba bliži kraju..kao i komunizam i sl..kaj će biti sa dionicama nitko nezna..ali ako kolege preko bare polude mogli bi nisko nisko nisko jakooooo nisko

bitno je da daju tih 700 mlrd i onda kako tko hoće…ali mogla bi ulaganje u zemlju uskoro postati in…skupa sa zlatom i dijamantima..a dionice—fujfujfuj
[/quote]

Iako mi kao zemlja nemamo nekih velikih dodirnih točaka s Amerima, krivulje se pokušavaju
pratiti. Razlog je visoka špekulacija s našim novcem zarobljenim u fondovima.

A projekcija dna je sada jako bitna za one koji su preko 50 % u dionicama, jer ako je Marko posudio
Peri puno čipsa (za mali iznos), možda je Perin zadatak vratiti Marku dva čipsa za čips, tj. početi povlačiti prema vrhu, pa razliku podjeliti ?

Ako je tako, onda dno od 2900 može do vrha od 5800, a ako je dno 1700 onda je dovoljan vrh do 3400. Oni koji su u dionicama ništa neće dobiti na vrhu 3400 za razliku od vrha 5800 !

Lets play a game 🙂

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Znači danas opet svira Hans na mitraljezu [huh]

I Helga na bacaču plamena [embarass]


EUR stabilno u odnosu na US$
Nafta se vratila u normalu i drži se stabilno.
Sa istoka zelenilo u prosjeku preko 1%.
Evropa bi trebala isto biti zelena.
Utjecaj okruženja i globalne situacije bi trebao biti pozitivan i s obzirom da smo jučer pali za cca 3%
što je čista prevara jer se tržilo na prosječnim cijenama nižim za otprilike 5% niže nego u ponedjelak,a bez INE i HT još i gore.Dakle,nesretnici koji u svom depozitu za margine i lombardne
nemaju te dvije dionice su dobili opomene da podmire margine caal.Mislite da će ih ponovo
propustiti kroz prste.Teško.Danas bi se trebalo tržiti na prosjeku nižem ili istom kao jučer,a na kraju dana jedno šminkanje ako tako bude diktiralo značajnije zelenilo Evrope i Amerike.
Danas i sutra treba obuzdati ili pak srušiti crobex.Kažu da su mirovinci ponovo zatražili isplatu.od
OIF.
Samo 100 mil.kuna.
Slučajno.
Ništa nije slučajno.I sutra ista stvar,ako bude ikako moguće.
A u četvrtak i petak dolaze margine caal na naplatu.A to oni žele.Neka tržište ruše Hrvati.To je jeftinije,a ne
možemo kriviti ni fond menađere.Ovo je lavina,domino efekt,a krivac za lavinu je onaj koji je pokrene,a to su veliki fondovi i njihove gazde/stranci/.

Volio bi da me tržište demantira,pa da danas malo zazelenimo.

Znači sredstava na T.K-a svakim danom nepovratno manje!? [undecid]



Znači danas opet svira Hans na mitraljezu [huh]

I Helga na bacaču plamena [embarass]
[/quote]

Prokleti okupatori [angry]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Vidim da na forumu ima još puno ljudi koji misli da na dionicama svi mogu zaraditi.
E pa ne mogu. Da bi netko zaradio netko mora isto toliko izgubiti. Novci se materijaliziraju sami
od sebe i ako ste vi nešto kupili to ne znači da će to netko otkupiti od vas po skupljoj cijeni.
Zašto to on ne bi otkupio od vas po nižoj cijeni?
Kada si malo posložite kockice u glavi onda vam cijeli ovaj pad postaje vrlo jasan. Padamo ne zato
jer smo ovisini ili povezani o amerima već zato što su u 2006 i 2007 dionice napumpane do
besvijesti. A oni koji su ih kupili još prije sada ih prodaju vama uz znatan profit. A vi samo
naivno dokupljujete u nadi da će se trend okrenuti. Ako pogledate graf crobexa u zadnjih par godina
vidjet ćete da imamo još jaaako puno prostora za pad. Po meni tek ispod crobexa 2000 možemo reći
da je moguć preokret trenda. Možda dno bude i više (možda i 2500 mada ne vjerujem) ali poanta je
da smo možda tek na pola puta ( vremenski gledano).

nasi debeli amerikanci buju nam krf popili
ne radi se sam o bogatasima kaj ce zgubit cetvrtinu ili polovinu
svoje imovine vec se bas i radi o totalnom krahu a demokrati mogu
kakak da ce sve to mali platit ali i njih podupire krupni kapital
mislim da si nemru dopuscati rasulo jer im tad americki san
postaje san za sljedece srednorocno razdoblje
kad vekli puse mali najvise najebu, to bi pokrenulo lavinu
nelikvidnosti, smanjenja potrosnje, otkaza, neupitne recesije
kaj si nemru priustiti
od dva zla izabrace manje
zalosno kaj se menageri uz dobre place buju snasli a sirotinja
dodatno napuskarala al tak je to oni su zmislili kapitalizam
nemreju si priustiti rasulo
i terminski indeksi su im u plasu, možda zbog bufeta moguce
pripovedam kaj mi tak odgovara ali pokusavam biti objektivan i
mislim da moraju sanirati sranja i to je jedino resenje…
jednostavno ulog je prevelik

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Od danas sljedi lagani oporavak

jel moguce da EU ide u zeleno?

New Report

Close