Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako sutra bude, kako jedan kolega veli "prosipanja čipša iz vrećica" budite spremni.
Dakle bitno je procjeniti gdje nam je dno u ovim okolnostima. Što je više obranjeno,
biti će nam bolje u slijedećim godinama !
Ak se razumijemo …

kolega
dno dna je po meni na oko 1700….lollll. NEDAJ BOŽE ali samo kažem..
mislim da je trenutno glupo pričati o dnu jer može doči do nečega sa čime se nitko od nas nikada nie susreo skupa sa mirovnicima i fondićima…

u svakom slučaju kapitalizam kao takav je jedna velika prevara i laž..i njeno se doba bliži kraju..kao i komunizam i sl..kaj će biti sa dionicama nitko nezna..ali ako kolege preko bare polude mogli bi nisko nisko nisko jakooooo nisko

bitno je da daju tih 700 mlrd i onda kako tko hoće…ali mogla bi ulaganje u zemlju uskoro postati in…skupa sa zlatom i dijamantima..a dionice—fujfujfuj

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ameri nece birat sredstva da spase financijski sustav i dolar – ako netko sumnja neka objasni

NEMA PREDAJE



Pogledaj cijene pred 5 godina i sad… MF svoje poslovanje moraju opravdat tek za 10tak godina

Smatram da to što su MF kupovali na vrhuncu tržišta,na pregrijanom crobexu, na početku bear marketa, dionice od nekih individua, da je to sve prvorazredni kriminal, sa novcima ljudi koji uplaćuju u MF.

Istina je da će za 5 godina te cijene biti premašene, ali pitanje je zašto MF nisu ulazili sada radije u te dionice, nego na vrhuncu vrhunaca tržišta, kada su sve indikacije bile za početak jednog velikog bear marketa?

Ako oni toga nisu bili svjesni, onda nisu bogme niti da vode fondove. Ako su bili svjesni i svejedno kupovali, onda je to kriminal. Po meni nema neke treće solucije.

[/quote]

Pa može se u tome tražiti zavjere neke, možda su i bile, ko zna. Ako misliš na ono s lukovićem, činjenica je da drugačije igraš kad si veliki igrač, i trebaš/želiš brzo prodati. Osobno mislim da je razlog zato što su mogli.

Ako pogledaš kupovali ingru po 60K, procijenili da će padati, i sad kupuju po 20K, dok ovo završi prosječna cijena kupovine će im bit puno bliže 20K nego onih gore 60K, već je bar prepolovljen prosjek. Gledamo li kratkoročno to je glup potez, gledajući dugoročno nije.

Na kraju krajeva, i velikima i malima je cilj isti- zarada.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Predmet; INA

Kolko se ja razmem u pravo, mislim da MOL poslije objavljivanja DOBROVOLJNE ponude o preuzimanjau "zajedno sa vladom" i realizacijom , odnosno tzavršetkom iste , čim stekne više od 1 dionice bez obzira na koji načim mora sukladno Zakonu o preuzimanju objaviti tzv. OBAVEZNU ponudu o preuzimanju – ovaj puta bez učešća vlade već samostalno !!! ????

Ne znam jesam li u pravu, molim komentarare kompetentnih. HvalaK

http://biz.yahoo.com/ap/080924/goldman_sachs_berkshire.html

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures


Astrologinja Anđelka rekla u poslovnom klubu da se mol neće dočepati Ine u ovom pokušaju jer će to mali dioničari spriječiti,al će zato cijena pasti………. [embarass] Sutra bi mogao biti odbijanac all trend ostaje negativan……………I još kaže Anđelka da će se Ina rješavati negdje u trečem mjesecu iduče godine po višoj cijeni od ove……i još kaže………al mislim da je to zasad dovoljno….ili?? Treba vidjeti što kaže Bik Koji Sjedi??

[lol]




Pogledaj cijene pred 5 godina i sad… MF svoje poslovanje moraju opravdat tek za 10tak godina

Smatram da to što su MF kupovali na vrhuncu tržišta,na pregrijanom crobexu, na početku bear marketa, dionice od nekih individua, da je to sve prvorazredni kriminal, sa novcima ljudi koji uplaćuju u MF.

Istina je da će za 5 godina te cijene biti premašene, ali pitanje je zašto MF nisu ulazili sada radije u te dionice, nego na vrhuncu vrhunaca tržišta, kada su sve indikacije bile za početak jednog velikog bear marketa?

Ako oni toga nisu bili svjesni, onda nisu bogme niti da vode fondove. Ako su bili svjesni i svejedno kupovali, onda je to kriminal. Po meni nema neke treće solucije.

[/quote]

Pa može se u tome tražiti zavjere neke, možda su i bile, ko zna. Ako misliš na ono s lukovićem, činjenica je da drugačije igraš kad si veliki igrač, i trebaš/želiš brzo prodati. Osobno mislim da je razlog zato što su mogli.

Ako pogledaš kupovali ingru po 60K, procijenili da će padati, i sad kupuju po 20K, dok ovo završi prosječna cijena kupovine će im bit puno bliže 20K nego onih gore 60K, već je bar prepolovljen prosjek. Gledamo li kratkoročno to je glup potez, gledajući dugoročno nije.

Na kraju krajeva, i velikima i malima je cilj isti- zarada.
[/quote]
Velikima je cilj isti kao i malima zarada.Međutim,malima je cilj zaraditi za sebe tj da vrijednost
portfelja bude veća.A velikima je isto primarni cilj zarada/strani vlasnici i inseideri/,a ne primarno
i porast portfelja.Manipulacije,rizici,pušione velikim fondovima/Hrvatima/ ,a korist i ekstra profit ..njima/strancima i domačim izdajicama/
Jedino stroga zakonska regulativa može zaustaviti mirovinci.Pa nisu li ti mirovinski fondovi i na zapadu često na tapetu jer ne štite interese ulagača.Naše penzije iz drugog stupa dali smo strancima.Katastrofalna strateška pogreška hrvatske države.Kada bi sada i htjeli mjenjati zakon,nemamo previše prostora jer stranci kontroliraju tokove novca,a to je krvotok.Oni taj
krvotok mogu usporiti kad god požele i zato gubimo pravo na samostalne odluke.Nije lako biti
predsjednik države ili pak predsjednik vlade ,a uz to biti i rodoljub.

Drugarice I drugovi danas je taj ponosan dan kad ćemo ponosno jurišati goloruki na
pancir rovove bidova………..nebojte se sa nama su i čete astrologa i hrabrih kumica ……
smrt grobiju sloboda dijonočarima….

Dok se ovo http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/fset.html ne počne događati, beskrupuloznost će i dalje trajati …


Teta astrologinja ima 90% tni uspjeh i savjetuje držanje INE do ožujka 2009 kada će biti povoljan rasplet… na kraju ću nju poslušat..

Što al mirovinci više nemaju para da održavaju cijenu pa ako i padne cijena nek okrive vidovnjakinju :lol

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


ameri nece birat sredstva da spase financijski sustav i dolar – ako netko sumnja neka objasni

misliš da je jeftini dolar loš za njih? Obrnuto, to više odgovara njihovoj industriji i izvozu.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Ako sutra bude, kako jedan kolega veli "prosipanja čipša iz vrećica" budite spremni.
Dakle bitno je procjeniti gdje nam je dno u ovim okolnostima. Što je više obranjeno,
biti će nam bolje u slijedećim godinama !
Ak se razumijemo …

Niz loših vijesti prekinut je, nakon jučerašnjeg zatvaranja Wall Streeta, jednom koja je oraspoložila ulagače. Objavljeno je, naime, da će Berkshire Hathaway, tvrtka poznatog milijardera Warrena Buffeta, uložiti u Goldman Sachs oko 5 milijardi dolara, a nagađa se da bi udjel u tom bankarskom holdingu mogla kupiti i Sumitomo Mitsui Financial Group, treća po veličini japanska banka.

Zahvaljujući tome, cijena dionice Goldman Sachsa skočila je više od 8 posto, a snažno su porasli i terminski indeksi, što navješćuje dobar početak današnjeg trgovanja na Wall Streetu.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f8de934f-45e1-4a4f-9885-933b7b7db910&open=sec

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

New Report

Close