Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo ja se maknuo sa kupnje, preporučio bi to …..jednostavno treba iscrpit fondove
maximalno u ova dva tjedna ……neka nestanu sa scene više jedanput, uostalom
dam se kladit da je danas došlo do novog povlačenja iz OIF-ova od strane mirovinaca
Pa neće si oni dozvolit da ne ulaze jeftinije ovo je njima skupo …..treba smanjit
ulaze od prošlogodišnjih rođačkih….

I tko će onda kupovat dionice od nas jednog dana? Baba Anka s placa?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"





jer drzati 44% je glupost kakve nema a mislim da i ak ima 44% da mora po zakonu preuzeti vecinski paket.Ko bi drzao 44% a da mu neko drugi preotme firmu za 6%

nije čudo da smo tu gdje jesmo kad ekipa ne zna ni kolko naša rvatska ima u portfelju dijonica ine

kojih crnih gljiva si se ti najeo pa si došao na 44 percenta

i 19 im je puno

[/quote]
ocito si krivo shvatio,govorio sam o MOL-u da im sve skupa njihovih 25% i od vlade 19% =44% nije dosta .Sry ak sam te doveo u zabludu mozda zato sto sam jeo za rucak vrganje al crne gljive sigurno nisam

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

evo svježe stanje

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

zbilja mi je teško shvatiti likove koji prodaju INU čak ispod ponude Mađara?!?!? [undecid]






jer drzati 44% je glupost kakve nema a mislim da i ak ima 44% da mora po zakonu preuzeti vecinski paket.Ko bi drzao 44% a da mu neko drugi preotme firmu za 6%

mol već ima 25%

ako zamjene s vladom 44% zar zo ne daje 69%?

može netko pojasniti jednom , zašto se očekuje veliki dotok keša, ako budu zamjenjene dionice kako vlada najavljuje
ja baš nisam uvjeren u tAJ VELIKI dotok keša??
po meni , iza 3.10 treba očekivati veliko iskrcavanje s ine i PAD

[/quote]

drzava ima 19% tak da ne znam odakle ti 44%
[huh]
[/quote]

ja gledam na osnovni podaci sa PD gdje piše da Vlada RH ima 44%
neznam odakle 19%? može malo pojašnjenje
evo link vlasničke strukture INE

http://www.poslovni.hr/64585.aspx
http://www.sda.hr/portal/f?p=100:52:3702965751436382::NO:RP::

[/quote]

Vlada ima 44 % INA-e ali u ovom djelu privatizacije ( bolje rečeno poklanjazacije ) u igri je samo 19 %. Ostalih 25 % ostaje do daljnjeg u vlasništvu RH.

[/quote]

thx na ispravci mal sam umoran ipak sam iz nocne.Jedno mislim drugo pisem pa sam i sebe i druge zbunio al na kraju ispadne dobro.Idem spat [yawn]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

INA – Mol je dao ponudu na 2800, svatko tko želi prodati po 2800 MOL to mora kupiti, taman da je 100% dionica. Naravno ako je taj koji želi prodati službeno prihvatio ponudu. Ne znam čemu rasprave.


zbilja mi je teško shvatiti likove koji prodaju INU čak ispod ponude Mađara?!?!? [undecid]

a meni je teško shvatiti fondove i sve druge likove koji danas prodaju i opstruiraju rastu u tako kritičnom momentu. Cijela europa krenula je u zelena a mi duboko u minusu…. [cry]

na 4300 sve prodajem...


zbilja mi je teško shvatiti likove koji prodaju INU čak ispod ponude Mađara?!?!? [undecid]

Pogledaj ZTNJ i MLNR, pa tek tad neces shvatiti nista.

njima se trguje dobrano ispod ponude otkad je ponuda objavljena…a firme tek usle u sastav Agrokora… pa sad tko to moze shvatiti…
[embarass]


zbilja mi je teško shvatiti likove koji prodaju INU čak ispod ponude Mađara?!?!? [undecid]

A tko kaže da će Vlada na kraju svega prodati dionice Mađarima ? Čitaj malo između redova…
Eto zato se prodaje….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


zbilja mi je teško shvatiti likove koji prodaju INU čak ispod ponude Mađara?!?!? [undecid]

mešetare, malo plaše, kao i prošla puta, miču naloge kada nešto…

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Teško ti je shva



zbilja mi je teško shvatiti likove koji prodaju INU čak ispod ponude Mađara?!?!? [undecid]

a meni je teško shvatiti fondove i sve druge likove koji danas prodaju i opstruiraju rastu u tako kritičnom momentu. Cijela europa krenula je u zelena a mi duboko u minusu…. [cry]
[/quote]

Teško ti je shvatiti zato što ne razumiješ jedan kritični element – ne prodaju samo oni koji ne vjeruju u dionicu; prodaju i oni koji moraju. Ako vlasniku dionice oluja sruši krov on ga mora popraviti hitno; ako nikako ne može pronaći novac dalje, on će prodati dionice premda je nepovoljno. Isti princip vrijedi i za inv. fondove i tu leži potencijalna tragična situacija. Ako ulagači navale izaći iz fondova, fondovi moraju dobiti cash, dakle prodavati i dionice za koje znaju da su 40% podcijenjene. Što je tu teško shvatiti? To se zove nelikvidno tržište.

DLKV-R-A
Top ask
CIJENA KOLIČINA
758,80 125 – skriveni nalog po 125 kom.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close