Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako ćemo danas trgovati?!

Ja pretpostavljam da će mali dio ulagača danas prodavati, jer su preskupo plaćali u petak. Znači, kapitalizacija dobiti mi ne pije vodu, jer ako je netko plaćao DLKV po 810-815 u petak, kako će ga kapitalizirati danas, pa neće svaka dionica svaki dan rasti 20%.

Fino je vidjeti da neki ljudi očekuju kapitalizaciju na 3450, a prije 8 radnih dana su se kleli da je tih istih 3450 dno.

Što se demokrata tiče, oni će odobriti ovih 700 milja po kratkom postupku, uz klauzulu da se pomogne ljudima koji bi trebali izgubiti kuće.

Obama se neki put malo zatrkelja pa ga iskusniji isprave za dan dva. Pa ne može on pustiti da wall street propadne, a da srednja klasa ostane pošteđena. Pa nek uči malo iz povijesti početka prošlog stoljeća. A obami fale glasovi srednje klase. Glumce i siromase već ima.

Prognoza za nas – negdje oko nule
Prognoza za SAD – otvaranje u minusu, zavšetak na nuli ili laganom plusu

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Prognoza za danas rast 3-4%,sutra rast 1-2%,prekosutra malo rikverc ali ne toliko da promjeni trend. [cool]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Pošto su Američki futursi u minusu, da li to znači da je već započeo korektivni val naglog rasta u četvrtak i petak!?

Mamus, fakat su te ošišali ovaj tjedan. I neke još kolege također. Njih mi žao jer su kvalitetni kolege, al tebe mi nije. Čovjeće prestani se brukat i pripremi lovu, možda se vratiš in the game kolko tolko na vrijeme. Moj dobronamjeran savjet, tvoja odluka.

I'LL BE BACK

Danas ćemo vidjeti da li nam je zdravo tržište.

To podrazumijeva:
– lagani rast, izbjegavajući veliki rast, a time i veliku volatilnost
– povratak investitora na tržište
– regiranje na pozitivne vijesti

Ako jedno od ovoga navedenog ne funkcionira, morati ćemo još pričekati na zdrav, polagan i dug trend rasta. Mislim da je ovaj bull run u petak samo trzaj, i da je market još u bear području.

Tijekom slijedećih dana ćemo vidjeti koliko su mirovinci spremni kupovati, tj. do kojih razina.
Ipak oni posjeduju cash, trenutno.


Mamus, fakat su te ošišali ovaj tjedan. I neke još kolege također.

Tzv. "baronica" je u modi ovih dana…
Kad vide promjene u TOP10 od prošlog tjedna onda će im mnoge stvari biti jasnije! Prvo će se šokirat koliko su mirovinci kupovali! A onda će od ukupnog prometa oduzeti to što su mirovinci kupovali, pa će se opet šokirat kad (ako) shvate ko je kupovao ostatak!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

danas će ako ništa http://www.hrportfolio.com/ bit spektakularan



Pošto su Američki futursi u minusu, da li to znači da je već započeo korektivni val naglog rasta u četvrtak i petak!?

Mamus, fakat su te ošišali ovaj tjedan. I neke još kolege također. Njih mi žao jer su kvalitetni kolege, al tebe mi nije. Čovjeće prestani se brukat i pripremi lovu, možda se vratiš in the game kolko tolko na vrijeme. Moj dobronamjeran savjet, tvoja odluka.

[/quote]

Nije me nitko ošišao, hvala za iskazanom brigom, već dugo stojim po strani, tako gubitka nema, samo se postavlja pitanje potvrde trenda, jer važnije mi je da se tržište stabilizira, nego da danas bude o.k., a sutra možda već ne.


Fino je vidjeti da neki ljudi očekuju kapitalizaciju na 3450, a prije 8 radnih dana su se kleli da je tih istih 3450 dno.

Što samo potvrđuje postulat TA koji kaže da su razine potpote u padajućem trendu ujedno i razine otpora u rastućem.

Samo savjet ulagačima.

Ako se ukrcaju i rast bude velik, i onda krene kapitalizacija dobiti, neka budu spremni na veći pad, jer se kupnja nije ništa bitnije popravila, još uvijek je slaba.

I kad netko odluči lupati po bidu i kapitalizirati, velika je mogućnost povratka na staro.

Europa crvena.
Zna se šta će danas biti na ZSE.
Kako gore tako dole, i priča (tragedija) se nastavlja.

hmm vidjeti ćemo, ne bi ja bio baš tako siguran, ali da će se neke odbiti nakon rasta preko 20% u jednom danu….

Zašto je Europa otvorila u minusu i izgleda da je minus sve veći i veći!?
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Bez uvrede molim, namjera nije bilo kakav druk, nego čisto pitanje da li je već uslijedio korektivni val?

New Report

Close