Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da jedinice i cenzure neće pomoći onima koji su vlakić čekali na 2500 ili 2000 🙂
Vlakić ide uskoro na 3700, a ni 4300 nije više tako daleko [cool]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



700 milijardi dolara FED će uložiti u MBS, ali po kojoj nabavnoj cijeni to me interesira. Razni fondovi i razni ulagači će popušiti silnu lovu, ali će dobiti svježi kapital kojim će vrlo brzo trebati anulirati gubitke. Cijene dionica su jako povoljne i to im je jedina prilika. Moja odokativna procjena je da će tržište dionica doživjeti zvjezdane trenutke. S druge strane razliku između nominale MBS-a i cijene koju će plaćati za te papire FED bi mogao iskoristiti kao dodatnu stimulaciju tržištu nekretnina. Uglavnom i frontier marketi će dobiti dio kolača. Recimo 2%, a na HR neka otpadne 4-5% od toga to je cca 560-700 milijuna dolara.

opet se itaš raznim brojevima i postocima. [lol] [lol] Znas li koliki je derivativni market bio prosle godine? Koliko tamo jos ima govana i koliko ce se stvoriti u medjuvremenu? Koliki je leverage kod Lehmana prije bankrota? http://en.wikipedia.org/wiki/Derivative_(finance)
[/quote]

De molim te reci šta ta tvoje Wikipedia kaže o perspektivi tržišta dionica.
I nemoj mi se više obraćati bez protuargumenata.
Svoju pamet ostavi u svom portfelju, ako ga imaš.




U pon ocekujem jos gore ali u utorak lagano kapitaliziranje dobiti jer ce i ameri onda malo smanjiti..

Kada FED počme otkupljivati MBS može se očekivati još veći rast dionica na NYSE i u svijetu.
Lova se mora ulagati. Ili sam ja nešto krivo shvatio?
[/quote]

Sve ovisi kako će proći kroz Congress. Moraju to napraviti do petka jer se Congress raspušta zbog izbora. Mislim da će proći, ali da će Demokrati tražiti da se uz pomoć prikači još puno toga. Ovisno o veličini paketa, ovisit će i ponašanje burze. Što manje to bolje.
U biti američka vlada ovim pokušava spriječiti da ekonomija ode u duboku recesiju na račun sporijeg oporavka. Ako sve ispadne u redu, odnosno ako se zaustavi dalji pad vrijenosti nekretnina američka ekonomija bi trebala rasti, ali jako sporo.

[/quote]

700 milijardi dolara FED će uložiti u MBS, ali po kojoj nabavnoj cijeni to me interesira. Razni fondovi i razni ulagači će popušiti silnu lovu, ali će dobiti svježi kapital kojim će vrlo brzo trebati anulirati gubitke. Cijene dionica su jako povoljne i to im je jedina prilika. Moja odokativna procjena je da će tržište dionica doživjeti zvjezdane trenutke. S druge strane razliku između nominale MBS-a i cijene koju će plaćati za te papire FED bi mogao iskoristiti kao dodatnu stimulaciju tržištu nekretnina. Uglavnom i frontier marketi će dobiti dio kolača. Recimo 2%, a na HR neka otpadne 4-5% od toga to je cca 560-700 milijuna dolara.
[/quote]

Demokrati drže i Senat i Congress. Oni će također tražiti dio novaca za svoje glasačko tijelo, neće sve otići u MBS. Što oni manje izmuzu to će ostati više za otkup MBS-a. Narednih dana će se natezati oko toga. Procjenjujem da će banke dobiti oko 20% vrijednosti MBS-a. Dakle gubitci banaka će biti masivni, ali će preživjeti. I što je najvažnije moći će se dokapilatizirati jer sada više nemaju bad loans.

Iznimno je bitno kako će reagirati tržište nekretnina. Ako cijene nekretnina nastave dalje padati onda više vlada nemože učiniti ništa. Ključ je da se desi nešto što će potaknuti banke da olabave davanje kredita, najbolje bi bilo cijene nekretnina počnu rasti.

Inače vrlo sam skeptičan kada su u pitanju američke investicije u Hrvatsku. You escape from your own big government just to end up under a foreign and even bigger government. Don’t think so. Jedini razlog zbog kojeg bi netko sada izlazio sa američkog tržišta je nezadovoljstvo prevelikom državnom potrošnjom. A takvi sigurno neće ulagati u zemlju koja ima još skuplju državu.

Ja mislim da će nešto drugo puno više doprinjeti rastu burzi diljem svijeta, ali prvenstveno američkih. Naime vrlo skoro ćemo znati ko ulazi u bijelu kuću. Damokrati favoriziraju neke industrije, dok republikanci favoriziraju druge. Jako puno novaca čeka ishod izbora sa strane da bi uletilo u "pobijednike", a neusporedivo manje će izaći iz "gubitnika". Dakle čim se jedan kandidat počne odvajati po anketama novac će krenuti prema burzi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Iznimno je bitno kako će reagirati tržište nekretnina. Ako cijene nekretnina nastave dalje padati onda više vlada nemože učiniti ništa. Ključ je da se desi nešto što će potaknuti banke da olabave davanje kredita, najbolje bi bilo cijene nekretnina počnu rasti.

Morati će dati puno više od 20% iz jednog razloga, a to je da nered na tržištu očisti brzo i efikasno. Postoji realna opasnost da se kriza zahvati i ostali zdravi dio gospodarstva a to je onda recesija, a to im se zasigurno ne dopada. Dakle daš više i brzo ćeš odteretiti banke i razne fondove od loše imovine.
S tim novce se onda može krenuti u šoping po svijetu, a tu i tzv frontier marketi imaju velike šanse, čitajući predviđanja analitičara o perspektivi takvih tržišta. Kad američka Vlada bude imala kontrolu nad MBS i CDS lako će odteretiti zajmoprimce, npr smanjiti kamate, dati neki povoljniji model otplate.


@ Inovator
3450 je samo 6% plusa.
Vrlo vjerojatno da ćemo tu vrijednost Crobexa sutra i dodirnuti.

Vidim kolega da ste zaradili aska radi neargumentiranog posta.
Mislim da ipak trebamo imati izlaz u situaciji ako bude sranya sutra.

Lako je misliti da će ići sutra 6% ponovo, ali to i fond manageri očekuju.
Šta ako Amerika i Europa okrenu u crveno?

Ipak treba ostati trijezne glave i upotrijebiti barem pola portfelja za ulaganje, a ne sve, jer tko zna ako ova euforija tako djeluje na ulagače (crobex +8%), mogla bi i panika djelovati isto tako kad se kolo okrene , za dan-dva, tri, tjedan-dva.

@ Bivanje
Naravno da nisam argumentirao, jer se tu nema što argumentirati.
Dao sam svoju prognozu, tj. bacio sam grah, pogledao u dno šalice kave, okretao tarot karte i ne moram biti u pravu.
Ako ste pratili kome sam se obraćao onda ste mogli primjetiti da sam odgovorio kolegi inverter2-u, koji je tvrdio da do odbijanca može doći na razini 3450, tj. dao sam mišljenje da će do tog odbijanca doći već sutra.
A za aska me boli đon, davno sam završio studij.

Ako možete kolega potcrtati bilo koji argument, koji bi potvrdio bilo koju tezu iz vašeg cijenjenog posta, molit ću vas lijepo, čisto da vidio što to vama znači argument, jer mi se na moment učinilo da razgovaram s uvaženim ministrom Šukerom.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Iznimno je bitno kako će reagirati tržište nekretnina. Ako cijene nekretnina nastave dalje padati onda više vlada nemože učiniti ništa. Ključ je da se desi nešto što će potaknuti banke da olabave davanje kredita, najbolje bi bilo cijene nekretnina počnu rasti.

Morati će dati puno više od 20% iz jednog razloga, a to je da nered na tržištu očisti brzo i efikasno. Postoji realna opasnost da se kriza zahvati i ostali zdravi dio gospodarstva a to je onda recesija, a to im se zasigurno ne dopada. Dakle daš više i brzo ćeš odteretiti banke i razne fondove od loše imovine.
S tim novce se onda može krenuti u šoping po svijetu, a tu i tzv frontier marketi imaju velike šanse, čitajući predviđanja analitičara o perspektivi takvih tržišta. Kad američka Vlada bude imala kontrolu nad MBS i CDS lako će odteretiti zajmoprimce, npr smanjiti kamate, dati neki povoljniji model otplate.
[/quote]

Vidjet ćemo vrlo skoro kako će to ići. Jedno je sigurno da moraju dati pristanak vladi za zaduživanje jako brzo jer se Congress uskoro raspušta. Podsjećam Congress drže demokrati. Ti ljudi će uskoro na izbore, pred svoje glasače i morat će im objasniti kako će se njihov novac potrošiti na spašavanje banaka. Jako bi im pomoglo ako jedan dio kolača ode na lokalne projekte i lokalnu industriju,a ne sve na Wall Street. Slušao sam Nancy Pellosi i kaže da dio novca treba otići i na infrastrukturu. Najveća kompanija u njenom izbornom distriktu, Bechtel.
U svakom trenutku biti će zanimljivo, ali ne sumljam da će proći.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Mislim da jedinice i cenzure neće pomoći onima koji su vlakić čekali na 2500 ili 2000 🙂
Vlakić ide uskoro na 3700, a ni 4300 nije više tako daleko [cool]

prodaja ine ce biti siguran okidac…
na 3700 mozemo ali ako ivica trzi Inu opet ce biti vatanja do 20%, to je novcna inekcija koja nas gura do 4500.
ovih dana nekima ce se isplatiti trejdanje ali s nekoliko svjezih miljardica ne pomisljam na prodaju prije 4500 s tim da ina ostaje zabetonirana a HT oko 320, ostali prma zaslugama ali i do 100% od sadasnjih cena.
ne zaboravimo da su poslije 15.4 neke isle i do 90% u samo mjesec dana, mozda spekulativno ali niti su bile ovako nisko niti se nesto znacajno dogodilo.
dobro razmislite oko stavljanja naloga na prodaju jer je crobex tjedan zavrsio u minusu sto ce reci da su mnoge jos u utorak bile skuplje od sadasnjih cijena.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Evo, skinuo sam izvrstan post kolege Borisma sa teme Utjecaji stranih …, a tiče se teme o kojoj se upravo diskutira!

Pošto demokrati drže Senat, a Obama je njihov predsjednički kandidat, evo što on tvrdi i poručuje:

Obama ulagačima na Wall Streetu: Uživali ste dok je bilo dobro, sada se nosite s gubicima

http://business.hr/Defaul…20a811953406&open=sec

Busheva administracija je, naime, od Kongresa zatražila odobrenje da potroši 700 milijardi dolara za otkup nelikvidne imovine banaka oslonjene na hipotekarne kredite. Bush je pritom kazao kako bi vlada zbog tog pothvata morala "riskirati značajnu svotu novca poreznih obveznika".

Obama ne pokazuje pretjerano samilost prema investitorima na Wall Streetu, za koje kaže kako se moraju nositi sa svojim gubicima, "jer su uživali dok je bilo dobro".

Pardon, ispravak netočnog navoda, riječ je o kolegi Bivanje i njegovom izvrsnom postu, a ne o kolegi Borism, molim da uvažite ispriku!
Pozdrav!

Naše bi "zdravo" tržište sada trebalo rasti barem 2 puta brže od Amera, pa mi smo u prošli četvrtak vratili cijene dionica 3 godine unazad, ak uračunamo inflaciju i 4, a tvrtke nam pucaju od zdravlja i dobiti 🙂

A to da će BUsh ostaviti "kakav vrući kesten" svojim nasljednicima … svakako stoji !

[rolleyes]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Pošto su Američki futursi u minusu, da li to znači da je već započeo korektivni val naglog rasta u četvrtak i petak!?

New Report

Close