Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakle, uspoređivao sam imovinu koju OMF drže u OIFovima od ’07 na ovamo

ali erste plavom pa ima zelenu krivulju [wink]




@ rooster – udio će im rasti kako raste vrijednost dionica – mislim na limit do 30%.
Ne mogu tvrditi ovaj put, znat ćemo tek za 3 dana, ali prije zadnjeg odbijanca su prodali HT i stali se na bid. Zasad imaju malo HT-a, ali IMHo on ce im zamijeniti INU dobrim dijelom u portfelju.

Što se limita tiče, provjeriću sad na brzinu ako će ići brzo. Možda se iznenadiš odgovorom.

A glede prodaje HT-a, samo mi jedna misao odmah pada na pamet…

Pa koje sam ja zle sreće da se rodim u državi gdje mirovinski fondovi trejdaju, iako je najnormalnije očekivati da se ponašaju suprotno i konstantno kupuju dionice. Pogotovo u periodu kada još nemaju isplata, jel tako?

A ako je odgovor na hipotetsko pitanje da moraju, da su prisiljeni, e to je tek onda zabrinjavajuće…

fazan, ovo je odgovor i na tvoje pitanje. Jesam im ja kriv što su ulazili na ATH? I zar moram 2x platiti za taj njihov grijeh, odmah sad topljenjem portfelja, a onda još jednom kad budem prisiljen kupiti lošiji štap zbog manje penzije? Dokle tako?
[/quote]

Dok ne prihvatiš igru. Npr. ja se u 4. mjesecu "školovao" u 9. mjesecu počeo naplaćivati obrazovanje [lol]
Ako ih ne možeš pobijediti pridruži im se -kaže ona narodna. Surfanje na njihovim valovima može biti poprilično unosan hobi [wink]
Ovaj put su i oni sami surfali na valovima mnogo većih svjetskih igrača. [cool]
[/quote]

Potpisujem ! [cool]
Nije Bush bezveze prevalio toliki put.
Ja se odmah odlučio školovati na tim valovima. Neš me zasvrbio nos 🙂
Nadam se da ste pratili sve postove.

I ja večeras lupetam od lošeg vinca, hem mu tog Superhika [angry]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



ma da? postoji korelacija između ukupne imovine koju OMFovi drže u OIFovima? ma nije moguće …

Neko bi trebao Dinku javiti da nije u redu to što radi i da nam ruši dionice. Izgleda još nije skužio. Predlažem savarakatinisa. On si je dobar s njim. [lol]
[/quote]
Kako mu udio u otvorenim pada pada mu i mogućnost manipulacije i rušenja tržišta.Međutim,problem
je u tome što je isti gazda u mirovincima i OIF/Zaba/,te će oni početi ponovno istu igru tj.ponovno
ulagati u otvorene /svoje/da bi mogli rušiti kako hoće.Nadam se da će im zakon stati na rep,jer mirovinci bi
trebali biti stabilizator tržišta,a ne rušitelj.Njima ionako novac nije potreban radi isplata nego radi
špekulacija,a u korist stranog kapitala.
Dovoljno bi bio samo zakon da se veće isplate mirovinaca iz OIF mogu izvršiti do tri mjeseca.Međutim,OIF su mogli obustaviti isplate mirovincima jer im to omogućuje i statut,ako to
rade radi zaštite imovine.Međutim,jasno da to nisu smjeli napraviti jer je isti gazda tako naredio.Ne mislim da je Dinko to namjerno radio već samo troje po nalogu.

Jedino stroga zakonska regulativa OMF nas može sačuvati od njihove tiranije.Soros je rušio tržište
sa svojim novcem,a ova fondovska banda sa našim hrvatskim,a ekstraprofit strancima i inseiderima.

Ipak zabini fondovi trpe značajnu štetu,a dugoročno odliv članova je veliki gubitak sredstava.Pa i
ovakvo pisanje je jedna mala osveta ,a loš imiđ je teško popraviti.


Moram naći novi avatar. Nažalost došao je i taj dan. Ovoga je pregazilo vrijeme. I mirovinci.

Onda su te pobjedili još na jednom teritoriju ako to učiniš [sealed]…a ja upravo zbog znanog avatara čitam što je neko napisao jer još uvijek nemamo ignore opciju…

[emo_cool]

tako je, roosteru……………..ako ne promijeniš avatar moći ćeš reći za dvije godine, vidite da sam bio u pravu, ja sam već 2008. godine vidio prekret

a što se tiče mirovinaca, još nisam vidio da su oni nekome nešto podigli, ne znam da li su uopće sve ove godine pobijedili inflaciju a kamoli ostvarili realni prinos
nije mi jasno što očekujete od njih?
nakon što su spiskali novce ljudi koji su uplaćivali u drugi stup, sad traže povećanje stope……..
………lako je tako………

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


@ rooster – upravo suprotno, IMHO scenario je isti kao kod zadnjeg odbijanca, OMF su prodavali HT jer su blizu limita, i kupovali druge dionice. Isto je i bilo zadnji put kad je HT pao nelogično prije dividende na 28x. Kad se proda INA, slijedi žestoka kupnja HT-a od strane OMF jer će se osloboditi puno prostora do limita.. Do tada im ne paše da HT raste. IMHO naravno.

od kud vam ideja da OMF-ovi prodaju HT?
conspiracy theory?

VLASNIK RAČUNA stanje % vrsta računa razlika datum sda
RAIFF OMF 514.803 0,63 Skrb. račun 5.500 12.9.2008
ERSTE PLAVI 381.745 0,47 Skrb. račun 154 12.9.2008
RAIFF OMF 515.803 0,63 Skrb. račun 1.000 15.9.2008
ERSTE PLAVI 395.745 0,48 Skrb. račun 14.000 15.9.2008
RAIFF OMF 520.303 0,64 Skrb. račun 4.500 16.9.2008
ERSTE PLAVI 405.745 0,5 Skrb. račun 10.000 16.9.2008
RAIFF OMF 528.503 0,65 Skrb. račun 8.200 17.9.2008
ERSTE PLAVI 411.745 0,5 Skrb. račun 6.000 17.9.2008
RAIFF OMF 536.823 0,66 Skrb. račun 8.320 18.9.2008
PBZ CO 453.586 0,55 Skrb. račun 3.000 18.9.2008
ERSTE PLAVI 421.745 0,52 Skrb. račun 10.000 18.9.2008
RAIFF OMF 539.430 0,66 Skrb. račun 2.607 19.9.2008
PBZ CO 459.586 0,56 Skrb. račun 6.000 19.9.2008
ERSTE PLAVI 434.745 0,53 Skrb. račun 13.000 19.9.2008

Heaven or Las Vegas

a di ti je AZ OMF………….izišao ili što?

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

……….baš se pitam da li će fondovi, i to neki od velikih, preživjeti ovu krizu povjerenja…..

Fondovi preživjeli velik tjedni udar Piše: Silvana Milić
ZAGREB – Tje­dan na izma­ku ­ostat će za­bi­lje­žen kao je­dan od naj­vo­la­til­ni­jih u po­vi­je­sti.

Pro­blem li­kvi­dno­sti i po­lju­lja­nog po­vje­re­nja te ne­do­sta­tka re­gu­la­ci­je fi­nan­cij­ske in­du­stri­je u Ame­ri­ci osta­vio je tra­ga na ci­je­li svi­jet, a po­se­bno na fon­dov­sku in­du­stri­ju, ko­ja je osi­gu­ra­va­la li­kvi­dnost ka­ko bi se po­kri­li svi odlje­vi nov­ca ko­ji su bi­li tra­že­ni, ka­ko u svi­je­tu ta­ko i u Hr­vat­skoj. Do­ma­će tr­žište ka­pi­ta­la pre­sli­ka­va­lo je si­tu­a­ci­ju u svi­je­tu, di­o­ni­čki i mješovi­ti fon­do­vi po­dni­je­li su “ve­li­ki ­udar” bez da je su­stav bio u opa­sno­sti od ra­spa­da. Ne­ga­ti­vni po­ma­ci go­vo­re o sna­zi ko­joj su bi­li izlo­že­ni.

Ci­je­ne hr­vat­skih di­o­ni­ca, kao i na pu­no ve­ćim i li­kvi­dni­jim tan­zi­cij­skim tr­žišti­ma, bi­le su u “slo­bo­dnom pa­du”. Pri­li­čno je­dna­ko po­našale su se i vri­je­dno­sti udje­la di­o­ni­čkih i mješovi­tih fo­no­dva. Ci­je­ne udje­la pri­li­čno su pra­ti­le kre­ta­nja tr­žišta na ko­ji­ma su fon­do­vi izlo­že­ni. Pro­ma­tra­ju­ći fon­do­ve izlo­že­ne u Hr­vat­skoj, naj­li­kvi­dni­je di­o­ni­ce u in­de­ksu ­Crobex u če­tvr­tak su na bur­zi vri­je­di­le 11 po­sto ma­nje ne­go na za­tva­ra­nju u pe­tak. Oče­ki­va­no, naj­ve­ći uda­rac po­dni­je­le su naj­li­kvi­dni­je di­o­ni­ce jer se one mo­gu na­jbr­že unov­či­ti.

In­ve­sti­to­ri su u ci­je­lom svi­je­tu, ne sa­mo u Hr­vat­skoj, unov­ča­va­li di­o­ni­ce ko­je su mo­gli ne pi­ta­ju­ći za ci­je­nu, po­ka­za­te­lje po­slo­va­nja, ­rast i pro­je­kci­je. Je­di­no što se tra­ži­lo bio je go­tov no­vac, ko­ji je po­stao sku­plji ne­go ­ikad. Ti­je­kom tje­dna ban­ke su za pre­ko­no­ćne kre­di­te u ame­ri­čkim do­la­ri­ma pla­ća­le ka­ma­tu čak do 10 po­sto.

Fondovi izloženi tržištima bivše Jugolavije bili su slične sudbine. Oni koji su izloženi ruskom tržištu nisu mogli ni prodavati dionice jer je burza bila zatvorena nakon pada u utorak od 26,9 posto. Petak je donio sasvim drugu sliku, no na vrijednostima fondovskih udjela ona će se vidjeti tek u sljedećem tjednu.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


a di ti je AZ OMF………….izišao ili što?

nije bilo promjene…

Heaven or Las Vegas



Moram naći novi avatar. Nažalost došao je i taj dan. Ovoga je pregazilo vrijeme. I mirovinci.

Onda su te pobjedili još na jednom teritoriju ako to učiniš [sealed]…a ja upravo zbog znanog avatara čitam što je neko napisao jer još uvijek nemamo ignore opciju…
[/quote]

i kada zadnji optimist postane pesimist….

Heaven or Las Vegas


Onda su te pobjedili još na jednom teritoriju ako to učiniš [sealed]…a ja upravo zbog znanog avatara čitam što je neko napisao jer još uvijek nemamo ignore opciju…


tako je, roosteru……………..ako ne promijeniš avatar moći ćeš reći za dvije godine, vidite da sam bio u pravu, ja sam već 2008. godine vidio prekret

Oke, nek stoji, ima nešto u tome. Hvala na podršci. [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




Moram naći novi avatar. Nažalost došao je i taj dan. Ovoga je pregazilo vrijeme. I mirovinci.

Onda su te pobjedili još na jednom teritoriju ako to učiniš [sealed]…a ja upravo zbog znanog avatara čitam što je neko napisao jer još uvijek nemamo ignore opciju…
[/quote]

i kada zadnji optimist postane pesimist….
[/quote]

kajgod, ja sam uvijek optimist…………….samo je pitanje na čemu mislim zaraditi

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close