Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nemoj buraz danas … [pray]

I love the Smell of Profits in the Morning

Jedno je sigurno, stavljam u ponedjeljak dionice na prodaju malo ispod pozitivne blokade, ako i dođe do toga.
Nadam se da sam u pravu. [thumbsup]




Postao sam prije par strana da se AZ OMF pojavio u top10 IGH i THNK u petak, dakle to je od utorka trgovanje. Prije toga je kupovao TNPL i PTKM.

OK, to nisam primjetio, to je više nego dovoljan dokaz da bar nešto jesu kupovali. Hvala na info. Mislim, ne sumnjam ja da oni čupkaju malo po malo, samo ne znam je li to dosta.
[/quote]

Recimo RBA OMF ti danima … ma mjesecima kupuje određene dionice … ERNT, BLSC, HUPZ, ISTT, MGMA, ATGR …
[/quote]

Fala Bogu pa nisam kod njih, to je sve što ti mogu reći na taj popis. [lol]

Da ne spominjem da oni kupuju li kupuju, a te dionice padaju li padaju. Pa ko je tu lud?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


nemoj buraz danas … [pray]

Ej sorry, danas mi upala inspiracija. Sve je to zbog lošeg vina. [lol]

Evo, tu ću se negdje zaustaviti i biću dobar, obećajem. Ali nemojte ni vi mene provocirati. Idemo radije nešto računati. To se može provući pod objektivno.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



nemoj buraz danas … [pray]

Ej sorry, danas mi upala inspiracija. Sve je to zbog lošeg vina. [lol]

Evo, tu ću se negdje zaustaviti i biću dobar, obećajem. Ali nemojte ni vi mene provocirati. Idemo radije nešto računati. To se može provući pod objektivno.
[/quote]

ma mislio sam nemoj da danas više moram računati … ubiše me ovi OMFovi ..

I love the Smell of Profits in the Morning




nemoj buraz danas … [pray]

Ej sorry, danas mi upala inspiracija. Sve je to zbog lošeg vina. [lol]

Evo, tu ću se negdje zaustaviti i biću dobar, obećajem. Ali nemojte ni vi mene provocirati. Idemo radije nešto računati. To se može provući pod objektivno.
[/quote]

ma mislio sam nemoj da danas više moram računati … ubiše me ovi OMFovi ..
[/quote]

Pa nemoj računati! I tako ti je džaba. [lol]

Tvoj potencijal se može puno bolje iskoristiti, nego da zbrajaš pogreške mirovinaca i radiš njhov posao za koji su oni preplaćeni.

U jebote što sam otrovan večeras, stvarno je gadno ovo vino. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



@ rooster – udio će im rasti kako raste vrijednost dionica – mislim na limit do 30%.
Ne mogu tvrditi ovaj put, znat ćemo tek za 3 dana, ali prije zadnjeg odbijanca su prodali HT i stali se na bid. Zasad imaju malo HT-a, ali IMHo on ce im zamijeniti INU dobrim dijelom u portfelju.

Što se limita tiče, provjeriću sad na brzinu ako će ići brzo. Možda se iznenadiš odgovorom.

A glede prodaje HT-a, samo mi jedna misao odmah pada na pamet…

Pa koje sam ja zle sreće da se rodim u državi gdje mirovinski fondovi trejdaju, iako je najnormalnije očekivati da se ponašaju suprotno i konstantno kupuju dionice. Pogotovo u periodu kada još nemaju isplata, jel tako?

A ako je odgovor na hipotetsko pitanje da moraju, da su prisiljeni, e to je tek onda zabrinjavajuće…

fazan, ovo je odgovor i na tvoje pitanje. Jesam im ja kriv što su ulazili na ATH? I zar moram 2x platiti za taj njihov grijeh, odmah sad topljenjem portfelja, a onda još jednom kad budem prisiljen kupiti lošiji štap zbog manje penzije? Dokle tako?
[/quote]

Dok ne prihvatiš igru. Npr. ja se u 4. mjesecu "školovao" u 9. mjesecu počeo naplaćivati obrazovanje [lol]
Ako ih ne možeš pobijediti pridruži im se -kaže ona narodna. Surfanje na njihovim valovima može biti poprilično unosan hobi [wink]
Ovaj put su i oni sami surfali na valovima mnogo većih svjetskih igrača. [cool]

Dakle, uspoređivao sam imovinu koju OMF drže u OIFovima od ’07 na ovamo … (pretvoreno u indeks)

najvolatilniji je RBA (nije ni čudno što im dionički ima najgori prinos u 2008.)
najpostojaniji je PBZ i donekle ERSTE
najviše sranja na tržištu je napravio Dinko koji u odnosu na listopad 2007 ima 10 putan manji iznosu u OIFovima …

ako usporedimo krivulje, vidjet ćemo da se svi više manje kreću istim smjerom, no pogledajte kako PBZ CO u posljednje vrijeme povećava udio svoje imovine u OIFovima …

I love the Smell of Profits in the Morning



Jesam im ja kriv što su ulazili na ATH? I zar moram 2x platiti za taj njihov grijeh, odmah sad topljenjem portfelja, a onda još jednom kad budem prisiljen kupiti lošiji štap zbog manje penzije? Dokle tako?

Dok ne prihvatiš igru. Npr. ja se u 4. mjesecu "školovao" u 9. mjesecu počeo naplaćivati obrazovanje [lol]
Ako ih ne možeš pobijediti pridruži im se -kaže ona narodna. Surfanje na njihovim valovima može biti poprilično unosan hobi [wink]
Ovaj put su i oni sami surfali na valovima mnogo većih svjetskih igrača. [cool]
[/quote]

Ovo je u redu i s tim pristupom se slažem 100%.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Dakle, uspoređivao sam imovinu koju OMF drže u OIFovima od ’07 na ovamo … (pretvoreno u indeks)

najvolatilniji je RBA (nije ni čudno što im dionički ima najgori prinos u 2008.)
najpostojaniji je PBZ i donekle ERSTE
najviše sranja na tržištu je napravio Dinko koji u odnosu na listopad 2007 ima 10 putan manji iznosu u OIFovima …

ako usporedimo krivulje, vidjet ćemo da se svi više manje kreću istim smjerom, no pogledajte kako PBZ CO u posljednje vrijeme povećava udio svoje imovine u OIFovima …

Odličan graf. [thumbsup]

To da je PBZCO najpostojaniji među mirovinskim fondovima i hrabar u izlaganju dionicama na našem tržištu je poznata stvar. Nažalost, poznato je i da AZ i RBA (tim redom) rade najviše nemira. Srećom, nekako se to prelilo i na skorašnju statistiku povećanja/smanjenja članstva u fondovima (mislim da je Petrov radio tu analizu). Dok ovaj prvi povećava broj članova, ova druga dva ih gube. Ima pravde. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

ma da? postoji korelacija između ukupne imovine koju OMFovi drže u OIFovima? ma nije moguće …

I love the Smell of Profits in the Morning


ma da? postoji korelacija između ukupne imovine koju OMFovi drže u OIFovima? ma nije moguće …

Neko bi trebao Dinku javiti da nije u redu to što radi i da nam ruši dionice. Izgleda još nije skužio. Predlažem savarakatinisa. On si je dobar s njim. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close