Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Jozo

Ti vrijedni Amerikanci koji nisu mogli otplaćivati kredite nisu baš bili tako vrijedni kako tvrdite ili barem nisu bili sposobni vraćati kredit na prvu loptu. A banke koje su im davale kredite nisu poduzele ništa da se zaštite. Pogledajte uvjete u Hravatskoj za podinuti stambeni ili hipotekarni kredit. Da su Amerikaci kopirali hrvatsku praksu, ne bi im se dogodio ovaj slom.

E moj Hugo još nisi ništa shvatio.
Svaka fin kriza je kriza morala i povjerenja.
To ti je kao da se za klasičnu štedionicu potegne priča da je u problemima. Prvo što će se dogoditi je da je se štenja početi povlačiti i štedionica će se na koncu nači na koljenima. Tako je i ovdje bio slučaj. Love ko dreka a nitko ne želi posuđivati ili su kamatne stope bezobrazno visoke, čak najveći su spreadovi u povjesti.

@ Sava
Slažem se s tobom.
Ali to što ti tvrdiš je tek posljedica (moguće preuvličana) gramzivosti banaka koje su šakom i kapom dijelile kredite bez pravovaljanpg pokrića lijenim ili nesposobnim Amerikancima.

Razlika između Hr i Usa je u tom što bi "Hr. banka" ogulila i dužnika i jamca koji bi se slomili da sve plate, a Amer digne proglasi bankrot, digne sidro i u drogm city-u potreži novu priliku.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


@ Sava
Slažem se s tobom.
Ali to što ti tvrdiš je tek posljedica (moguće preuvličana) gramzivosti banaka koje su šakom i kapom dijelile kredite bez pravovaljanpg pokrića lijenim ili nesposobnim Amerikancima.

Razlika između Hr i Usa je u tom što bi "Hr. banka" ogulila i dužnika i jamca koji bi se slomili da sve plate, a Amer digne proglasi bankrot, digne sidro i u drogm city-u potreži novu priliku.

Sve je bilo idealno dok se nije trebao implementirati FASB 157.
Svi su svima vjerovali, nije bilo problema s MBS, CDS i sl izvedenicama.
Ajnc A imovina. Kad su počeli implementirati FASB 157 totalni downgrade je nastupio.
Nitko ih ne želi. Šta to pokazuje. Da su i najveće inv kuće vodili obični papci.
Sve i da te pogodi kriza na tržištu trebaš biti razumno izložen riziku. I onda nema problema.
Sve je to bila jedna velika laž koja je u neko drugo vrijeme mogla uništiti svjetsko gospodarstvo. Kako objasniti činjenicu da je nahveća Japanska banka u posjedu Lehmanovih obveznica u iznosu većem od 3 milijarde, a koje nisu sekuratizirane.


@ Sava
Slažem se s tobom.
Ali to što ti tvrdiš je tek posljedica (moguće preuvličana) gramzivosti banaka koje su šakom i kapom dijelile kredite bez pravovaljanpg pokrića lijenim ili nesposobnim Amerikancima.

Moram reagirati. Prosječni obični građanin USA nije nikako nesposoban a pogotovu nije lijen. Volio kad bismo mi u RH bili toliko "lijeni". On jest malo ograničen iz naše persepktive. Propast investicijskih banaka je isključivo njihovog managmenta, pohlepe i veoma krivih procjena.

I'LL BE BACK

@ governor
Ne znam gdje sam to rekao da je prosječni Amerikanac lijen.
U prosjeku (to su moja saznanja o ljudi koji su tamo boravili, radili, ili su Amerikanci ili Kanađani, pošto ja nikad nisam bio u USA), da u prosjeku Amerikanac ima novca proporcionalno uloženom trudu i sposobnosti. Nisam šovinist, i ne mrzim ni jednu naciju ili državu apriori.

Edit:
Slažem se da bi bilo dobro da je u RH postotak ljudi koji radi više od 8 sati (efektivno) veći, tj. da se više trude, uz odgovarajuću naknadu, naravno.
Da ulažu u znanje, naprimjer. [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Tehnika – novi u top 10

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. TEHNIKA ESOP D.O.O. 37.891 20,00 Osnovni račun
2. TEHNIKA D.D. 18.712 9,88 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 7.384 3,90 Skrb. račun
4. FILIPEC FILIP 5.147 2,72 Osnovni račun
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 4.483 2,37 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 4.483 2,37 Skrb. račun
7. POPOVIĆ DAVORIN 3.712 1,96 Osnovni račun
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.542 1,87 Skrb. račun
9. MULOVIĆ BESALET 2.591 1,37 Osnovni račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.119 1,12 Skrb. račun

IGH novosti u top10
19.09.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.035 7,59 Skrb. račun
3. ĐUKAN PETAR 3.816 2,41 Osnovni račun +53
4. PBZ D.D. 3.372 2,13 Skrb. račun +33
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.367 2,12 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.604 1,64 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.512 1,58 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.432 1,53 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.407 1,52 Skrb. račun
10. DEŠKOVIĆ ŽARKO 1.930 1,22 Osnovni račun +42
Ukupno: 34,41



Davids – kaj se tebi dogodilo – fulo si vlakić bit će bolje drugi put.

Inaće četvrtak i petak je Dinko Novoselec i AZ OMF kupovao sve u 16, dakle nakon TNPL i PTKM kupovao je i THNK i IGH, i svašta još, izgleda da mu je kao i meni crobex 2700 ( gdje je i bio bez INE ) bio dovoljno jeftin.

Mislim da si se malo zahebo.
Izvučeno je prošli tjedan 150 mil kuna iz dionica, nije bilo kupovine velike ovog petka.
Margini su pucali na TNPL, ATPL, PTKM, i još nekoliko njih.
Bilo je u novinama prije neki dan.

Ne znam otkud ti info da su mirovinci kupovali u četvrtaki petak, kad se toj ne vidi u SDA.
Jel ti to lažeš, iii se praviš lud?
[/quote]

Dakle jel tebe nije sramota opet pisat gluposti, kao i za TNPL gdje je AZ OMF kupio 12 milja kuna po 3150, prije nego optuzis nekog da laze, provjeri, ovo pokazuje da su kupovali u utorak.

I lažove , nisam rekao da su kupovali u petak, nego u utorak, srijedu, četvrtak dok su fondovi prodavali.

Dinkec je kupovao, vlakić je krenuo, kako će to tebi pomoći , BSN [lol]


Nisam šovinist, i ne mrzim ni jednu naciju ili državu apriori.

Ma svi mi znamo da ti voliš sve nacije, a posebno mjesto u tvom srcu je odvojeno za Amere



Nisam šovinist, i ne mrzim ni jednu naciju ili državu apriori.

Ma svi mi znamo da ti voliš sve nacije, a posebno mjesto u tvom srcu je odvojeno za Amere
[/quote]

Naravno… [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

nešto mi govori da bi u ponedjeljak sve moglo u pozitivnu blokadu odmah na otvaranju

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ako dobro vidim, OMFovi u OIFovima imaju još 992.101.000,00 kn; od toga:

AZ OMF – 123.608.000,00 kn
Erste plavi – 112.381.000,00 kn
PBZ CO – 336.790.000,00 kn
RBA – 419.322.000,00 kn

Ako je istina da su pljusnuli još 150 mil. ovaj mjesec, dakle ostalo im je još 740 – 750 mil. Ne gine nam još koja rasprodaja.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close