Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Upravo sam jučer gledajući CNBC money izvještaje sa Wall St. analitičari govore da index kojim se mjeri i dalje na najvišem nivou, isti kao sa početka tjedna ( pon., uto.) samo niži za 3%..

Prije svega, molim te sastavi smislenu rečenicu! Šta ovo znači? "Gledajući…govore…index kojim se mjeri i dalje na najvišem novou…" Ko je gledao CNBC, ko govori, koji index je na najvišem nivou, šta se mjeri?


Trgovanje opcijama je izgleda ponovo odblokirano, tj. poništena odluka o zabrani.

Kad je to trgovanje opcijama bilo uopće i blokirano?



Ostatak ne bih komentirao, možda da osim boldanja staviš i velika slova pa bi te netko i mogao uzeti za ozbiljno…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Znaš da baronu konstrukcija rečenice ne ide baš najbolje. Zato ga uvijek svi prepoznaju! [lol]



Upravo sam jučer gledajući CNBC money izvještaje sa Wall St. analitičari govore da index kojim se mjeri i dalje na najvišem nivou, isti kao sa početka tjedna ( pon., uto.) samo niži za 3%..

Prije svega, molim te sastavi smislenu rečenicu! Šta ovo znači? "Gledajući…govore…index kojim se mjeri i dalje na najvišem novou…" Ko je gledao CNBC, ko govori, koji index je na najvišem nivou, šta se mjeri?


Trgovanje opcijama je izgleda ponovo odblokirano, tj. poništena odluka o zabrani.

Kad je to trgovanje opcijama bilo uopće i blokirano?



Ostatak ne bih komentirao, možda da osim boldanja staviš i velika slova pa bi te netko i mogao uzeti za ozbiljno…
[/quote]

Misko, ovaj je vjerojatno mislio na VIX (volatility index) koji je oko 40, no da je ulagao u znanje znao bi da kad je u padajucem trzistu VIX oko 40 da je vrlo moguc preokret trenda (kakav se i dogodio). Vidis da covjek konstantno lupeta (sjeti se bureka sa ATPL) pa ne vidim svrhe uopce citirat doticnog.


Misko, ovaj je vjerojatno mislio na VIX (volatility index) koji je oko 40, no da je ulagao u znanje znao bi da kad je u padajucem trzistu VIX oko 40 da je vrlo moguc preokret trenda (kakav se i dogodio).

Pretpostavio sam da na VIX misli, zato i ispada smiješno što piše, ili je to namjerna obmana?!

High VIX values such as 40 (reached when the stock market is way down) can represent irrational fear and can indicate that the market may be getting ready to turn back up.
Low VIX values such as 14 (reached when the market is way up) can represent complacency or ‘irrational exuberance’ and can indicate the the market is at risk of topping out and due for a fair amount of profit taking.

http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=VIX%3AIND

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

mislim lijepo od Busha kaj potiće ameriku..ali bože koja je to bagra..i onda mi pričamo o krađi od strane mirovnika i dr. ive i ekipe?

pa oni su mila majka za Busha i njegovu bandu, ne mogu se niti mjeriti sa njima..

ovaj rast po mani je prevelik..oke stvari se mijenjaju..ali u uto sri i čet nitko nije kupovao, mislim svima je bilo skupo (hvala bogu meni nije) i onda u petak..hmm zeleni petak svima je postalo jeftino i na 25% porasta..hmmm

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Jako ste naivni vi koji mislite da ćemo u ponedjeljak dole [bye]

A nećemo bome ni gore. [bye]
Čuo sam se sa par kolega u dionicama, i oni su odlučili prodavati u ponedjeljak.
Misle da im je 20-30% i previše zarade u ovim vremenima.
Koja budala bi se igrala Rockfelera u ovo nemirno doba.
[/quote]

Ja sam ta budala. Kupovat ću u ponedjeljak od tvojih kolega. Oni su naime došli iz budućnosti i natrpali se ATPL-om po točno 1850, i nije mi bad što će na meni budali zaraditi 19%, al meni je na 2200 još uvijek prejeftina ak mi je na 2700 bila jako povoljna. Vidjet ćemo dal će biti takvih budala još ili ću ja biti jedini na kupnji.

I'LL BE BACK



Od 1. veljače 2009. Vlada će građanima EU ukloniti ograničenja na stjecanje nekretnina.
To istovremeno znači da će RH ući u EU do 2010.

E baš to čekam. Krah tržišta nekretnina. Kad ovi naši kvazi-trgovci što su godinama stvarali paranoju oko cijena stanova pumpajući ih u nebo konačno shvate da nitko ne želi kupiti te stračare 3. klase i kad od stranih kupaca koji jedva čekaju 1.1.2009. da sve pokupuju (malo morgen) ne bude ništa, onda ćemo se malo prizemljiti. S prosječnom plaćom 3 puta manjom nego u EU, a cijenama kvadrata jednakim kao u EU (ili čak skupljim) – znaš kuda idemo. Sve što vrijedi (ono malo exkluzivnih nekretnina) prodano je strancima u periodu 1998. – 2000. A ti stranci su to već 2 puta preprodali. Ovo što je ostalo nitko neće (i ne može kupiti) zbog standarda koji je kod nas.

Što se ulaska u EU tiče – ništa prije 2014. Naravno, u paketu sa ostatkom zemalja "regiona". To je davno izrežirano. Ovo su samo predstave što nam izvode Don Barozo i Ivo…
[/quote]

Potpisujem kolega [thumbsup]
Kupujem dionice samo onih koji grade na metar do mora [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


ovaj rast po mani je prevelik..oke stvari se mijenjaju..ali u uto sri i čet nitko nije kupovao, mislim svima je bilo skupo (hvala bogu meni nije)

Bravo pobjeda, nitko nije kupovao. Samo si ti superman bio na bidu i pokupovao dnevno preko 100 milijuna prometa.

Ljudi, stvarno ste prolupali [cool]

I'LL BE BACK


Znaš da baronu konstrukcija rečenice ne ide baš najbolje. Zato ga uvijek svi prepoznaju! [lol]

Mislim da se ovdje ne radi o njemu, Baron je trenutno "Mamuza"!

A najbolji Mamuzin komentar je jučer bio kako je "kupnja tanka na mnogim dionicama…"
Da je kolega ulagao u znanje, znao bi da je kupnja važna kad se netko istresa po toj kupnji, a jučer je kupnja komotno mogla biti jednaka nuli jer se skidalo sve s aska!
Nego, vidim da više ne stavlja avatar, puno vremena mu oduzima kod otvaranja novog nicka svaki dan.
A baš sam htio vidjeti novu frizuru!(cit.Ivana7)

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!




Jako ste naivni vi koji mislite da ćemo u ponedjeljak dole [bye]

A nećemo bome ni gore. [bye]
Čuo sam se sa par kolega u dionicama, i oni su odlučili prodavati u ponedjeljak.
Misle da im je 20-30% i previše zarade u ovim vremenima.
Koja budala bi se igrala Rockfelera u ovo nemirno doba.
[/quote]

Ja sam ta budala. Kupovat ću u ponedjeljak od tvojih kolega. Oni su naime došli iz budućnosti i natrpali se ATPL-om po točno 1850, i nije mi bad što će na meni budali zaraditi 19%, al meni je na 2200 još uvijek prejeftina ak mi je na 2700 bila jako povoljna. Vidjet ćemo dal će biti takvih budala još ili ću ja biti jedini na kupnji.
[/quote]
Bolje ti je da kupuješ u srijedu..jer ti voliš kupovati kada dionice rastuu…pa pričekaj još malo..xdxd
nemoj se žuriti

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Bolje ti je da kupuješ u srijedu..jer ti voliš kupovati kada dionice rastuu…pa pričekaj još malo..xdxd
nemoj se žuriti

Ne poznaješ me, niti išta znaš o meni. Reci kolegama nek pripreme dionice.

I'LL BE BACK

Evo bio sam pogodio razlog pada u srijedu-cetvrtak

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=79100ee8-2530-44a0-98b5-4e5f56513b75

New Report

Close