Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kerefek76

Dobro si to opisao,jako dobro.Ameri su posuđeni novac dalje posudili da menađerčiči još malo glume rokfelere.Sve se svodi na -drži bure vodu dok majstori odu,čitaj dok prođu izbori.A onda će otvoriti neku novu frontu jer jedino što im još valja je ogromna vojna snaga pa će pokušati posrnulo carstvo na silu održati na nogama.Koliko će u tome uspjeti neznam,kratkoročno vjerojatno hoće dugoročno…..?
I dobro kažeš,kad dobiješ kredu nemaš razloga za feštu.Stim da su "oni"dobili kredu a mi feštamo [sealed].
A što se nas tiče,pa mi smo pred kolapsom ljudi,kako ne shvačate.Pojeli smo sami sebe.Ni u titovoj jugoslaviji ni u ovoj našoj državi,pazi sad ovo,niti jedan jedini dan nismo u plusu.Ljudi,60 godina niti jedan jedini danTo je naša stvarnost. [cry] [cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ekipa koja zna što radi uzela je 15% (neki i više) u četvrtak i petak. Dakle u 2 dana +15%.
E ako je to kriza, što će tek biti kad kriza prođe. A svaka prođe…

[wink]

Usput čestitke svima koji su napravili dobar posao.

Gle našeg dežurnog međeda Stevice. Uzo Stevica 10-15% u dva dana, naravno od nekog većeg međeda od njega, i sad je postao dežurni bikonja.
Evo jedno pitanje za Stevicu, a mogu se uključiti i ostali. Jednadžba je jednostavna a zove se rast BDP-a u Hrvatskoj u 2009. i odraz takvog rasta na rast vrijednosti dionica.
Moja prognoza je da će rast BDP-a u 2009. biti najmanje 6%, dakle najmanje 40% viši nego u 2008.
Inflacija će se vratiti na razinu 2-3%.


Ekipa koja zna što radi uzela je 15% (neki i više) u četvrtak i petak. Dakle u 2 dana +15%.
E ako je to kriza, što će tek biti kad kriza prođe. A svaka prođe…

[wink]

Usput čestitke svima koji su napravili dobar posao.

Gle našeg dežurnog međeda Stevice. Uzo Stevica 10-15% u dva dana, naravno od nekog većeg međeda od njega, i sad je postao dežurni bikonja.
Evo jedno pitanje za Stevicu, a mogu se uključiti i ostali. Jednadžba je jednostavna a zove se rast BDP-a u Hrvatskoj u 2009. i odraz takvog rasta na rast vrijednosti dionica.
Moja prognoza je da će rast BDP-a u 2009. biti najmanje 6%, dakle najmanje 40% viši nego u 2008.
Inflacija će se vratiti na razinu 2-3%.

[/quote]

Mene si u međede ugurao?
[lol]
Ti si se stvarno napio sinoć. Ipak je Dioki napravio svoje. Ali, daj prije nego upališ komp – otrijezni se barem na pola!

Stevo je naravno uzeo lovu. Nešto malo manje od 15% ali čovjeka veseli. [thumbsup]


Ekipa koja zna što radi uzela je 15% (neki i više) u četvrtak i petak. Dakle u 2 dana +15%.
E ako je to kriza, što će tek biti kad kriza prođe. A svaka prođe…

[wink]

Usput čestitke svima koji su napravili dobar posao.

Gle našeg dežurnog međeda Stevice. Uzo Stevica 10-15% u dva dana, naravno od nekog većeg međeda od njega, i sad je postao dežurni bikonja.
Evo jedno pitanje za Stevicu, a mogu se uključiti i ostali. Jednadžba je jednostavna a zove se rast BDP-a u Hrvatskoj u 2009. i odraz takvog rasta na rast vrijednosti dionica.
Moja prognoza je da će rast BDP-a u 2009. biti najmanje 6%, dakle najmanje 40% viši nego u 2008.
Inflacija će se vratiti na razinu 2-3%.

[/quote]

odakle ti izbacujes sve te pametne brojeve [lol] [lol] Da nisi neki ministar Vlade?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Mene zanima kakvi su vaši komentari na to da vlada najmočnije zemlje na svijetu ide spašavati financijski sektor tako da preuzme sva njihova sranja i za to potroši trilijun dolara poreznih obveznika?
Da li se itko ovdje pita kakva je to poruka za menađere tih firmi? Jer to doslovce znači da možeš raditi sranja i preuzimati ogromne rizike te ako uspiješ lova ide u tvoj džep a ako se desi sranje ne brini evo vlada ima neki sitniš da te pokrije. Ja mislim da je to presedan i da će to pokrenuti lavinu sranja
koja nas neće odmah pogoditi ali za koju godinu sigurno hoće.
Jer tko garantira da ti isti ljudi iz tih istih firmi neće za koju godinu preuzeti iste rizike( nravno još i veće) sa uvjerenjem da su potpuno osigurani kod vlade ako dođe do krize.

To je isto kao da ja kupim stan na kredit (kao što i jesam) i sad se recimo idemo okolo kurvat, pit i trošit po kladionici i gle! Nemam za ratu kredita. Ma što ja brinem! Dr. Ivo Sanader je tu da mi plati 12 rata kredita i to ne samo meni nego i mojim frendovima s kojima idem u kafanu i koji su u istim govnima. Jer eto ako mi ne platimo ratu izgubićemo stan i postati socijalni slučajevi a to je ružno za vidjeti.

Ako se ovako rješavaju sranja onda nam se crno piše. Zabranu short sellinga će ubrzo skinuti a kad malo bolje promislim što brokere priječi da uvedu i još rizičnije derivate.
Npr. "Dr.Ivo Sanader short selling futures (skračeno DRISSS ) tj. trgovanje papirima koji znače koliko bi ja dobio od Ive da prodajem tuđe dionice i da userem.

Kamo srece da se povede neka diskusija na tu temu ali nazalost je ovaj forum stjeciste raznih budaletina pa se to nece dogoditi. Evo samo dodajem na gornji post: zamislite da ovi u USA sto ne mogu platit ratu kredita se nisu kurvali ni kockali ni drogirali… nego su crncili kao sto 99% amerikanaca radi svaki dan. A nakon prvih valova ovih najjadnijijh koji su riknili … sada se ceka da li je na redu bivsa "srednja klasa" ?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Na prošlom odbijancu sam kupovao točno na dnu, i uzeo tih 15% -20 %, i dobro popušio, jer sam mogo uzet 50-70 %. Ovaj put ne prodajem odmah, pogotovo jer kupnja dobrih dionica na crobexu 2700 dugoročno nije neki rizik.


Na prošlom odbijancu sam kupovaio točno na dnu, i uzeo tih 15% -20 %, i dobro popušio, jer sam mogo uzet 50-70 %. Ovaj put ne prodajem odmah, pogotovo jer kupnja dobrih dionica na crobexu 2700 dugoročno nije neki rizik.

E tako fino. Hold.

I'LL BE BACK



Jednadžba je jednostavna a zove se rast BDP-a u Hrvatskoj u 2009. i odraz takvog rasta na rast vrijednosti dionica.
Moja prognoza je da će rast BDP-a u 2009. biti najmanje 6%, dakle najmanje 40% viši nego u 2008.
Inflacija će se vratiti na razinu 2-3%.

odakle ti izbacujes sve te pametne brojeve [lol] [lol] Da nisi neki ministar Vlade?
[/quote]

Nisam nikakav ministar, ali pomno pratim sve vezano na Vladu RH pa tako i na pojedina ministarstva. To bih i tebi preporučio; i pitanje br. 1 na što je Vlada RH pristala proteklih dana a vezano je za ulazak RH u EU? Šta strani analitičari kažu kakve će to reperkusije imati za taj sektor u RH?


Da bar svi vi koji tu pišete da ćete prodati u ponedjeljak to stvarno učinite, riješili bi se vas i vaših flustracija za sva vremena!


Ne trebas se plasiti, svi ovi su vec prodali jos jucer jer su ocekivali crveno u US pa im je sad panika. Ali uzalud vam trud sviraci, morat cete platiti vise nego ste dobili u petak, puno vise. Sad su jako kao zabrinuti zasto Oncle Sam spasava Wall Street, e to nije dobro, nije zdravo, propast liberalnog kapitalizma… [tongue]. Zahebali ste se i to je to, ako hocete ponovo unutra onda budite brzi u ponedjeljak u 10:00. Cak nenki najavljuju kako ce u ponedjeljak sve rasprodati jer ovaj rast nije normalan, nije zdrav….JUCER STE PRODALI, U CASHU STE I SAD VAM JE PANIKA. [lol]

Koja euforija. Kriza se riješila u jednom danu ,bravo dioničari.


Mene zanima kakvi su vaši komentari na to da vlada najmočnije zemlje na svijetu ide spašavati financijski sektor tako da preuzme sva njihova sranja i za to potroši trilijun dolara poreznih obveznika?
Da li se itko ovdje pita kakva je to poruka za menađere tih firmi? Jer to doslovce znači da možeš raditi sranja i preuzimati ogromne rizike te ako uspiješ lova ide u tvoj džep a ako se desi sranje ne brini evo vlada ima neki sitniš da te pokrije. Ja mislim da je to presedan i da će to pokrenuti lavinu sranja
koja nas neće odmah pogoditi ali za koju godinu sigurno hoće.
Jer tko garantira da ti isti ljudi iz tih istih firmi neće za koju godinu preuzeti iste rizike( nravno još i veće) sa uvjerenjem da su potpuno osigurani kod vlade ako dođe do krize.

To je isto kao da ja kupim stan na kredit (kao što i jesam) i sad se recimo idemo okolo kurvat, pit i trošit po kladionici i gle! Nemam za ratu kredita. Ma što ja brinem! Dr. Ivo Sanader je tu da mi plati 12 rata kredita i to ne samo meni nego i mojim frendovima s kojima idem u kafanu i koji su u istim govnima. Jer eto ako mi ne platimo ratu izgubićemo stan i postati socijalni slučajevi a to je ružno za vidjeti.

Ako se ovako rješavaju sranja onda nam se crno piše. Zabranu short sellinga će ubrzo skinuti a kad malo bolje promislim što brokere priječi da uvedu i još rizičnije derivate.
Npr. "Dr.Ivo Sanader short selling futures (skračeno DRISSS ) tj. trgovanje papirima koji znače koliko bi ja dobio od Ive da prodajem tuđe dionice i da userem.

Zašto presedan? S&L crash je koštao porezne obveznike preko 100 milijardi dolara. Ovaj crash će ih koštat možda 300 milijardi. Ali to je cijena napretka. Idući će samo biti još skuplji… [rolleyes]

Only God, Muammar and Libya!

@ mamus

molim link na povlaćenje zabrane shortanja ?

Nisu milijarde dolara ušle na US market da bi rally trajao 2 dana [bye]

New Report

Close