Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Danas je petak a prije dva dana je bila srijeda,jel tako?Pa dal se netko sječa srijede ujutro u 10 sati.?Dali je onda naš crobi bio visoko ili nisko?E pa bilo je koma koliko se ja sječam.A sad smo tamo gdje smo bili u srijedu ujutro u 10 sati [huh]Znači nema tu mjesta veselju….

Kako nema?
Pa crobex ti dođe kao vremenski stroj. Sada smo, dakle, dva dana mlađi

Iza deset sati rasprodaj sve i pripremi municiju za četvrtak. Bit će svega na rasprodaji.
Vjeruj mi…
[/quote]
kolega bas ste ograniceni, vi ne pratite vijesti u svijetu ili samo ste ograniceni na novinske natpise

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=45cce02c-5d14-4b47-951c-7da2e8ea0ba7
Analiza: Hoće li se i kada oporaviti Zagrebačka burza?
pa da smo potonuli na 2500 opet bi se oporavili
samo vi pricekajte da se galinec oporavi i kaze vam da je stvarno doslo do promjene trenda…
e vidite bas zbog takvih razlika ne mozemo svi biti uspjesni u ovom poslu.
ne kazem da ce croby u komadu povuc na na 5k, 4500, 3800 ali da su nas vec sada sanirani amerikanci povukli dole to zna moja necakinja od 12 godina.
prema analizama najopasnija je skupina ljudi koje nezna i nezna da nezna.
ti su opasni najvise sami za sebe a i vas mogu povuc, nekima bi stvarno trebalo ogranicit poslovnu sposobnost radi njih samih.

[/quote]

Kolega, pitanje je da li će uopće doći Crobex do 3500.
Pogledajte TA temu.





Pošto je mnogo dionica danas otišlo preko 20% kako će ZSE u ponedjeljak otvoriti , jer ako će koristiti izračun srednje cijene onda će te dionice otvoriti blokirane!?
Zne li tko što pravilnik kaže o ovakvom slučaju?

Dnevni limiti trgovanja za 22.09.2008.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10950

[/quote]

Baš o tome i govorim, evo INGR-R-A na primjer
Dn. limit za INGR-R-A 22.9.2008 su 143,33 i 175,18kn dok je današnja zadnja bila 169,90kn

Znači najvjerojatnije blokada na početku trgovanja zbog povečanja cijene od 5kn ili 0,3%
[/quote]

nije to ništa prema nekim drugima koje će biti u pozitivnoj blokadi čak i ako otvore s minusom. evo recimo DLKV i LPLH. a THNK će biti u pozitivnoj blokadi čak i ako otvori s -3% tj. blokada joj je 100 kuna ispod današnje zadnje.
[/quote]
baš me zanima šta će se dogoditi u ponedjeljak…


Što može jedan "zeleni" dan napraviti od naših velikih investitora,do jučer je globalna ekonomija bila na koljenima,i onda je jedan pametni George obećao plan da će sve spasiti…posudit će posuđene novce pijanim bankama,a one će preko noći postati oprezne, ulagati će "pametno",strategiju mijenjaju unutar 24 sata.
Panike više nema,inače su Hrvatske kompanije sve zaduženije,sve veći novac ide na kamate koje rastu,inflacija je i dalje "niska",kuna je na "realnom tečaju".Malo duže će ovo trajati i do ATH grobija bi neki mogli postati sijedi u međuvremenu,zato budite strpljivi i pametni dugoročno još nitko nije izgubio,nemojte samo gluposti kupovati…

ajde se prisjeti što si ti pisao o Igh-au dok si ga prodavao
prelistaj svoje stare postove da ti ih mi ne vadimo……………..

tebe bi trebalo isto kao i političare kupiti po fer vrijednosti a prodati po cijeni koju ti misliš da vrijediš, hehe
[smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Game Plan: Rallies Are for Selling
Posted By:Tom Brennan
Topics:Energy | Natural Gas | Stock Market | Stock Picks
Sectors:Retail | Financial Services
Companies:Wells Fargo and Co | US Bancorp | Zions Bancorporation | Apache Corp | Target Corporation | Clorox Co | Ralcorp Holdings Inc

When investors get a rally like we’ve seen over the past two days, Cramer said, they should take profits – especially considering the volatility in this market.

This rally is more important than any of the news of Washington intervention that’s been crossing the wires during the last 48 hours. Treasury Secretary Hank Paulson’s plan to buy all the toxic mortgages at the center of this crisis and even the Securities and Exchange Commission’s temporary ban on short selling are positive developments, for sure. But for you the investor, this opportunity to cash out of some of your positions trumps everything else.

Normally, during market corrections or downturns, Cramer’s always advised picking through the rubble to find stocks that are down undeservingly. These are the names that lost value only because the market as whole was down. They’re strong companies with strong earnings that most likely will be the first stocks to bounce back. But a rally demands the exact opposite strategy.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Jure Radić je kriv za ovu globalnu krizu,ne trebaju tražiti krivca na wall streetu.Izgleda da ste svi u takvim minusima da će vam trebati jedno dva tjedna ovakvog rasta da dodjete na nulu,a neki veliki savjetnici (usput da ih pozdravim) koji su ulagali u "svjetski" poznate kompanije seljačkog profila neće nikad,samo mi je žao kolega koje su navlačili i klijenata koje su upropastili…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Davids – kaj se tebi dogodilo – fulo si vlakić bit će bolje drugi put.

Inaće četvrtak i petak je Dinko Novoselec i AZ OMF kupovao sve u 16, dakle nakon TNPL i PTKM kupovao je i THNK i IGH, i svašta još, izgleda da mu je kao i meni crobex 2700 ( gdje je i bio bez INE ) bio dovoljno jeftin.

Da bar svi vi koji tu pišete da ćete prodati u ponedjeljak to stvarno učinite, riješili bi se vas i vaših flustracija za sva vremena!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Jure Radić je kriv za ovu globalnu krizu,ne trebaju tražiti krivca na wall streetu.Izgleda da ste svi u takvim minusima da će vam trebati jedno dva tjedna ovakvog rasta da dodjete na nulu…

Ekipa koja zna što radi uzela je 15% (neki i više) u četvrtak i petak. Dakle u 2 dana +15%.
E ako je to kriza, što će tek biti kad kriza prođe. A svaka prođe…

[wink]

Usput čestitke svima koji su napravili dobar posao.

Mene zanima kakvi su vaši komentari na to da vlada najmočnije zemlje na svijetu ide spašavati financijski sektor tako da preuzme sva njihova sranja i za to potroši trilijun dolara poreznih obveznika?
Da li se itko ovdje pita kakva je to poruka za menađere tih firmi? Jer to doslovce znači da možeš raditi sranja i preuzimati ogromne rizike te ako uspiješ lova ide u tvoj džep a ako se desi sranje ne brini evo vlada ima neki sitniš da te pokrije. Ja mislim da je to presedan i da će to pokrenuti lavinu sranja
koja nas neće odmah pogoditi ali za koju godinu sigurno hoće.
Jer tko garantira da ti isti ljudi iz tih istih firmi neće za koju godinu preuzeti iste rizike( nravno još i veće) sa uvjerenjem da su potpuno osigurani kod vlade ako dođe do krize.

To je isto kao da ja kupim stan na kredit (kao što i jesam) i sad se recimo idemo okolo kurvat, pit i trošit po kladionici i gle! Nemam za ratu kredita. Ma što ja brinem! Dr. Ivo Sanader je tu da mi plati 12 rata kredita i to ne samo meni nego i mojim frendovima s kojima idem u kafanu i koji su u istim govnima. Jer eto ako mi ne platimo ratu izgubićemo stan i postati socijalni slučajevi a to je ružno za vidjeti.

Ako se ovako rješavaju sranja onda nam se crno piše. Zabranu short sellinga će ubrzo skinuti a kad malo bolje promislim što brokere priječi da uvedu i još rizičnije derivate.
Npr. "Dr.Ivo Sanader short selling futures (skračeno DRISSS ) tj. trgovanje papirima koji znače koliko bi ja dobio od Ive da prodajem tuđe dionice i da userem.

tvoj plan o kurvanju i zahebanciji uopće nije loš……………dapače……………..ima samo jednu slabu točku……………banka kod koje si podigao kredit najvjerovatnije nije naša nego strana [lol]

a nažalost nije ni američka, hehe

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Čitam danas forum i ne mogu vjerovati koja smo mi sprdačina od investitora.
Kad crobex pada svi bjesne i govore kako nas veliki pljačkaju, kako su fondovi i mirovinci lopovi koji
nam kradu pare, kako je Sanader lopovsko govno (i je), da kakve mi imamo veze sa amerima pa i
mi moramo padati kad i oni, pa se osnivaju štrajkački odbori (maltene ste htjeli sindikat osnovati pa
da preko burze dijele svinjske polovice i crobex raste po formuli y=x^2).
A di ste sad kad crobex naraste 8% !?! Ha?
Što se sad nitko ne buni kad cijena dionice naraste preko 20% u jednom danu bez ikakvih novih vijesti i fundamentalnih promjena? Hoće li netko sad htjeti osnivati štrajkački odbor?
A što sad najednom imamo veze sa amerima pa kad oni rastu moramo i mi? Sad su odjednom
Dow Jones i Crobex brača? Hoće li netko prozivati HANFU možda da zašto mu je portfelj narastao
za 20 % preko noći?
Pa jel vama jasno da je ovo postala sprdačina od burze jer kada sve, ne pojedine dionice, nego ama
baš sve narastu po 10-20% u istom danu onda to baš i nije ozbiljna burza. Jer se onda stvara
preduvjet i da sve padne za 10-20% u jednom danu jer 20% postaje sasvim normalna stvar.
Volatilnost je , a sada je vrlo, vrlo jaka, vrlo opasna stvar za one koji nemaju vremena reagirati
u određeni sat jer eto nisu buljili u ekran 6 sati na dan. Tko bi gori sad bi doli i obratno u samo
par transakcija. Vrlo zahebano. Ja ne znam za vas ali ja ne želim imati portfelj koji je jedan dan
u minusu 20%, drugi dan u plusu 15%, treći opet u minusu 10% itd. Ja želim stabilnost a ja vidim
da je sa današnjim danom ona nestala. Pa sad je stvarno svejedno dali da uplatim tiket u kladionici, ispunim listić lota, kupim dionicu hidroelektre ili bluechip dionicu HT-a. Sve je ama baš isto.
Izgleda da se kod nas dugoročan investitor smatra onaj koji drži dionicu duže od 3 dana.
Hebi ga, što je previše previše je.

Jedan od boljih postova u zadnje vrijeme.
Komentiram samo…Mi hrvati!

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

-Upravo sam jučer gledajući CNBC money izvještaje sa Wall St. analitičari govore da index kojim se mjeri i dalje na najvišem nivou, isti kao sa početka tjedna ( pon., uto.) samo niži za 3%..
-Trgovanje opcijama je izgleda ponovo odblokirano, tj. poništena odluka o zabrani.
-Pribojavaju se snažnog obrata trenda u utorak ( znači snažni bull trap ).
-Navode da je ovaj rast isključivo tehnički rez, te ukazivali na zadnje minute trgovanja kako kupovina stimulira prodaju, a sve u cilju kako bi se vratilo povjerenje malih ulagača.

Po meni, iskreno, Američki ruski rulet. [undecid]

New Report

Close