Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neke i mala lova baca u trans,prava kriza tek dolazi,u ponedjeljak se sjetite ovog posta…

– nekada si razumno pisao.
– uživala sam čitati tvoje postove.
– ali što burza može napraviti od jednog investitora.
– nisam ti ja kriva što si u kešu, a sigurno i u minusu.

– a ovo za trans očito ciljaš na mene.
– ali radi se zbilja o prevelikoj lovi.
– obični šljkeri za to moraju raditi barem 4 godine i ne jesti ni piti.

– I love this game.
Pozdrav !



Neke i mala lova baca u trans,prava kriza tek dolazi,u ponedjeljak se sjetite ovog posta…

– nekada si razumno pisao.
– uživala sam čitati tvoje postove.
– ali što burza može napraviti od jednog investitora.
– nisam ti ja kriva što si u kešu, a sigurno i u minusu.

– a ovo za trans očito ciljaš na mene.
– ali radi se zbilja o prevelikoj lovi.
– obični šljkeri za to moraju raditi barem 4 godine i ne jesti ni piti.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

-ne ciljam ne tebe
-keša mora biti velik dio nikad nije ni bio u dionicama
-portfelj sam očistio na pola (ivek me nagovorio,hvala ivek još davno)
-minusu nisam(davno sam ja kupovao svoje pozicije,igh sam kupovao po 3k)
-prošle godine se ludo zaradilo…
-ne kupujem još,mislim da nije vrijeme,prava kriza tek dolazi
-opreza nikad dosta
-meni je drago da si zaradila,to želim svima od srca
-u životu treba izabrati bussines koji neće i ne može propasti…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Neke i mala lova baca u trans,prava kriza tek dolazi,u ponedjeljak se sjetite ovog posta…

Katastrofa od ovih što je ivek zarazio …

znači u ponedjeljak dolazi prava kriza … ajde da i to vidimo …

dabogda ti u ponedjeljak IGH proglasio stečaj …

I love the Smell of Profits in the Morning

Čitam danas forum i ne mogu vjerovati koja smo mi sprdačina od investitora.
Kad crobex pada svi bjesne i govore kako nas veliki pljačkaju, kako su fondovi i mirovinci lopovi koji
nam kradu pare, kako je Sanader lopovsko govno (i je), da kakve mi imamo veze sa amerima pa i
mi moramo padati kad i oni, pa se osnivaju štrajkački odbori (maltene ste htjeli sindikat osnovati pa
da preko burze dijele svinjske polovice i crobex raste po formuli y=x^2).
A di ste sad kad crobex naraste 8% !?! Ha?
Što se sad nitko ne buni kad cijena dionice naraste preko 20% u jednom danu bez ikakvih novih vijesti i fundamentalnih promjena? Hoće li netko sad htjeti osnivati štrajkački odbor?
A što sad najednom imamo veze sa amerima pa kad oni rastu moramo i mi? Sad su odjednom
Dow Jones i Crobex brača? Hoće li netko prozivati HANFU možda da zašto mu je portfelj narastao
za 20 % preko noći?
Pa jel vama jasno da je ovo postala sprdačina od burze jer kada sve, ne pojedine dionice, nego ama
baš sve narastu po 10-20% u istom danu onda to baš i nije ozbiljna burza. Jer se onda stvara
preduvjet i da sve padne za 10-20% u jednom danu jer 20% postaje sasvim normalna stvar.
Volatilnost je , a sada je vrlo, vrlo jaka, vrlo opasna stvar za one koji nemaju vremena reagirati
u određeni sat jer eto nisu buljili u ekran 6 sati na dan. Tko bi gori sad bi doli i obratno u samo
par transakcija. Vrlo zahebano. Ja ne znam za vas ali ja ne želim imati portfelj koji je jedan dan
u minusu 20%, drugi dan u plusu 15%, treći opet u minusu 10% itd. Ja želim stabilnost a ja vidim
da je sa današnjim danom ona nestala. Pa sad je stvarno svejedno dali da uplatim tiket u kladionici, ispunim listić lota, kupim dionicu hidroelektre ili bluechip dionicu HT-a. Sve je ama baš isto.
Izgleda da se kod nas dugoročan investitor smatra onaj koji drži dionicu duže od 3 dana.
Hebi ga, što je previše previše je.

Što može jedan "zeleni" dan napraviti od naših velikih investitora,do jučer je globalna ekonomija bila na koljenima,i onda je jedan pametni George obećao plan da će sve spasiti…posudit će posuđene novce pijanim bankama,a one će preko noći postati oprezne, ulagati će "pametno",strategiju mijenjaju unutar 24 sata.
Panike više nema,inače su Hrvatske kompanije sve zaduženije,sve veći novac ide na kamate koje rastu,inflacija je i dalje "niska",kuna je na "realnom tečaju".Malo duže će ovo trajati i do ATH grobija bi neki mogli postati sijedi u međuvremenu,zato budite strpljivi i pametni dugoročno još nitko nije izgubio,nemojte samo gluposti kupovati…

Glasnogovornik IGH na neodređeno



Neke i mala lova baca u trans,prava kriza tek dolazi,u ponedjeljak se sjetite ovog posta…

Katastrofa od ovih što je ivek zarazio …

znači u ponedjeljak dolazi prava kriza … ajde da i to vidimo …

dabogda ti u ponedjeljak IGH proglasio stečaj …
[/quote]

Heh tebe iskreno razumijem,posluži se zadnjom rečenicom zadnjeg posta i pusti Iveka na miru,spasio mi je velike novce,nije valjda da još imaš te industrogradnje u portfelju???

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Dobro je, iskreno moram priznati da sam se malo bojao da nećemo popratiti Amere i ostala svijetska tržišta koja su rasla ali očigledno je da i naša mala burza počinje pratiti svjetske trendove.Što je u jednu određenu ruku znak sazrevanja naše male burze.A u budućnosti mislim da ćemo i više pratiti svjetske trendove.

Po meni rasta će biti i u sljedećim danima jer trenutno tako odgovara vladajućoj strukturi u Americi i ne morate se bojati da će u ponedeljak biti opet potop ,možda uzimanje profita ali kratkoročno trend je okrenut i oko toga nema smisla dalje raspravljati.E sada drugo pitanje je koliko je to fundamentalno makroekonomski opravdan rast.To pitanje ću prepustiti znalcima iz makroekonomije da mi odgovore(mada imam svoje mišljenje o tome).

Znači da ponovimo rasta će biti i trajaće sigurno jedno vrijeme(možda čak do izbora u Americi,što je ljep period) a dali smo vidjeli dno u Americi nisam baš siguran.Uživajmo dok traje i pratimo daljnje ekonomske pokazatelje.

I da ne zaboravim ulažite u znanje.

SAM PROTIV SVIH




Pošto je mnogo dionica danas otišlo preko 20% kako će ZSE u ponedjeljak otvoriti , jer ako će koristiti izračun srednje cijene onda će te dionice otvoriti blokirane!?
Zne li tko što pravilnik kaže o ovakvom slučaju?

Dnevni limiti trgovanja za 22.09.2008.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10950

[/quote]

Baš o tome i govorim, evo INGR-R-A na primjer
Dn. limit za INGR-R-A 22.9.2008 su 143,33 i 175,18kn dok je današnja zadnja bila 169,90kn

Znači najvjerojatnije blokada na početku trgovanja zbog povečanja cijene od 5kn ili 0,3%
[/quote]

nije to ništa prema nekim drugima koje će biti u pozitivnoj blokadi čak i ako otvore s minusom. evo recimo DLKV i LPLH. a THNK će biti u pozitivnoj blokadi čak i ako otvori s -3% tj. blokada joj je 100 kuna ispod današnje zadnje.


Danas je petak a prije dva dana je bila srijeda,jel tako?Pa dal se netko sječa srijede ujutro u 10 sati.?Dali je onda naš crobi bio visoko ili nisko?E pa bilo je koma koliko se ja sječam.A sad smo tamo gdje smo bili u srijedu ujutro u 10 sati [huh]Znači nema tu mjesta veselju….

Kako nema?
Pa crobex ti dođe kao vremenski stroj. Sada smo, dakle, dva dana mlađi

Iza deset sati rasprodaj sve i pripremi municiju za četvrtak. Bit će svega na rasprodaji.
Vjeruj mi…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Eh, da. Neki su još mlađi.
Za imatelje DLKV, danas je utorak, 09.09.
ATPL, petak 12.09.

Oprezno s tim vašim dionicama. Slijedi im pad…
I do 20%.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



Danas je petak a prije dva dana je bila srijeda,jel tako?Pa dal se netko sječa srijede ujutro u 10 sati.?Dali je onda naš crobi bio visoko ili nisko?E pa bilo je koma koliko se ja sječam.A sad smo tamo gdje smo bili u srijedu ujutro u 10 sati [huh]Znači nema tu mjesta veselju….

Kako nema?
Pa crobex ti dođe kao vremenski stroj. Sada smo, dakle, dva dana mlađi

Iza deset sati rasprodaj sve i pripremi municiju za četvrtak. Bit će svega na rasprodaji.
Vjeruj mi…
[/quote]
kolega bas ste ograniceni, vi ne pratite vijesti u svijetu ili samo ste ograniceni na novinske natpise

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=45cce02c-5d14-4b47-951c-7da2e8ea0ba7
Analiza: Hoće li se i kada oporaviti Zagrebačka burza?
pa da smo potonuli na 2500 opet bi se oporavili
samo vi pricekajte da se galinec oporavi i kaze vam da je stvarno doslo do promjene trenda…
e vidite bas zbog takvih razlika ne mozemo svi biti uspjesni u ovom poslu.
ne kazem da ce croby u komadu povuc na na 5k, 4500, 3800 ali da su nas vec sada sanirani amerikanci povukli dole to zna moja necakinja od 12 godina.
prema analizama najopasnija je skupina ljudi koje nezna i nezna da nezna.
ti su opasni najvise sami za sebe a i vas mogu povuc, nekima bi stvarno trebalo ogranicit poslovnu sposobnost radi njih samih.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Eh, da. Neki su još mlađi.
Za imatelje DLKV, danas je utorak, 09.09.
ATPL, petak 12.09.

Oprezno s tim vašim dionicama. Slijedi im pad…
I do 20%.

Imaš dobar potpis ali ga rijetko čitaš
[rolleyes] [rolleyes]Ostalo su u međuvremenu moji prijatelji sve rekli [bye]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

New Report

Close