Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Europa otvara urnebesno, ako mi ne odletimo danas preko 3200, onda smo stvarno klinički mrtvi.


futuresi u europi cca +4,5 % . e, ako danas ne budemo rasli , onda ……. [angry]

Dajte ljudi …
Pa pogledajte samo stanje ukupne K/P …
Strah je velik.
Daleko smo mi još od nekog znatnijeg rasta, na žalost.


Danas svi očekuju urnebesan rast.
To je dobro [thumbsup]

Pazi ovo. E moj DInkec.
Mirovinci povlačenjem 150 milijuna kuna iz fondova opet izazvali rasprodaju

Mirovinski fondovi su početkom ovog tjedna iz otvorenih investicijskih fondova povukli oko 150 milijuna kuna, i tako ih prisilili na nove prodaje, kaže za Business.hr jedan domaći financijaš koji je zamolio da ostane anoniman.
Vaš link


ja neznam zasto se ljudi tolko bune oko mirovinskih… zamislite sebe u istoj poziciji… pa sta nije genijalno to sto su napravili u posljednjih 300 dana? na kraju ce zavrsiti s vecim plusom od investicijskih fondova (ukoliko ih nekoliko ne propadne)

Danas bi mogao biti rast u prvih deset minuta a onda opet plač jer će jučerašnji kupci danas prodavat.

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


Danas svi očekuju urnebesan rast.
To je dobro [thumbsup]

Pazi ovo. E moj DInkec.
Mirovinci povlačenjem 150 milijuna kuna iz fondova opet izazvali rasprodaju

Mirovinski fondovi su početkom ovog tjedna iz otvorenih investicijskih fondova povukli oko 150 milijuna kuna, i tako ih prisilili na nove prodaje, kaže za Business.hr jedan domaći financijaš koji je zamolio da ostane anoniman.
Vaš link


IMAM NEOGRANICENO POVJERENJE U DINKECA, MIROVINCE, VLADU, MOJEG POSLODAVCA…
za svaku odluku imaju opravdanje pa kako ona god losa bila u stanju su te uveravat u bilo sta

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Kaže Male je ulagače zahvatila panika
Kakvi su to ulagači?
To su paničari, nikakvi ulagači.

Ma mali ulagači nisu mogli napraviti tolko **anje, sve je to režija MF-ova.


Danas bi mogao biti rast u prvih deset minuta a onda opet plač jer će jučerašnji kupci danas prodavat.

i Vi ste jedan od onih koji misli da samo ina vredi 5-7k?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Europa otvara urnebesno, ako mi ne odletimo danas preko 3200, onda smo stvarno klinički mrtvi.

[thumbsup] [proud]
slažem se, ali mi smo ipak ZSE, treba provjeriti menađerčiće u fondovima i njihove INDEXE sa fakulteta, da vidimo tko nam kroji sudbinu!!

nema predaje!!!!!!!



Kaže Male je ulagače zahvatila panika
Kakvi su to ulagači?
To su paničari, nikakvi ulagači.

Ma mali ulagači nisu mogli napraviti tolko **anje, sve je to režija MF-ova.
[/quote]
ma nije tako ingru su spustili na 20k a ulazili bila je dobra kupnja na 60

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Najgora zabluda je da mirovinci ulaze.Mirovinci ruše tržište i bježe sa kupnje ,pripremaju teren za ulazak banaka i inseidera.Tržište se držalo u konstantnom padu ili stagnaciji i čekala se
samo prilika da bi se žestoko srušilo,a cilj je bio oguliti marginaše i jučer smo vidjeli kako izgleda
kako izgleda kada pucaju margini,investicioni prodaju/možda neki i ne moraju već podgrijavaju pad/.
Sve je potpuno logično.Ali da će biti ovako beskrupulozno nisam očekivao.Ali u biti ovo smo
i zaslužili jer smo strancima dali previše mogučnosti da diktiraju našim tržištem,nažalost sa našim
novcima,gdje troškovi i gubici idu na račun gubitaka fondova/Hrvati/,a ekstra profit njima.
Ukoliko se danas malo ne oporavimo tj ne nadoknadimo jučerašnje potonuće u ponedjeljak nas
čekaju zadnji marginaši,koji će pasti nakon duge i teške borbe.Nisam ni ja daleko.Jučer spasija
jednoga,danas drugoga,ali u ponedjeljak malo teže,ali vikend je dug,pa ću se negdje ogrebati.

Onaj tko izdrži ponedjeljak/mislim na marginaše/možda bi moga nešto i spasiti ,te barem djelomično
pokriti dosadašnje gubitke.

Rušenjem hrvatskih investicionih fondova domino efekt je jasan ,jer mi kao tržišni lider vućemo sve naše susjede,pa tonemo skupa,te se otvara prostor za jeftine kupnje.

Zamislite,u ponedjeljak Zaba mirovinac nije kupio ni jednu dionicu.Zašto.Jer su znali /ne mislili,
predpostavljali/nego znali da će sve biti jeftinije.Ciljano rušenje.

Opet će netko reći da pričam o teoriji zavjere.Matematika je majka svih znanosti i ona uvijek pokaže
istinu,ali nažalost to je vidljivo prekasno.

Pričekajte iza 12h, biti će jeftine kupovine.
Sad je gotovo. Nek poleti.
Ako ne odletimo u blokade, onda stvarno nismo zaništa.

Bilo bi lijepo da netko kaže otvoreno da mirovinci mogu rušiti burzu, ali je ne mogu dizati jer bi premašili limite, tad će morati prodavati. Samo ne znam kome. Dakle stvar je jasna, barem informiranima.

Ako danas ne odemo bar 3-5% u plus sa 10 blokada dionica u plusu, onda naše tržište stvarno ne prati nikakve trendove. Američke dionice bilježe najveći plus u zadnjih 6 godina, Azija je cca 5% u plusu,
EU trenutno DAX +3.75%, FTSE 5.80% u plusu.

Crobex = ??? Ajde bar 4%. Možemo mi to.

Pozdrav i g…c, g…c !!! [thumbsup]

New Report

Close