Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Dinko novoselac je rekao da je burza 30-50% precjenjena.
Prvi target za ulet mirovinaca je 2700. Mislim da je čovjeku na riječ vjerovati.

da malo mućneš glavom, shvatio bi da već jesmo na 2700 jer je INA nerealno visoko za ovo krizno vrijeme zbog ponude MOL po 2800kn. Da toga nema INA bi bila na 2000-2200kn, a to znači i crobex na 2700 bodova, što znači da ovih 3000 crobexa odgovara 2700.
ako nisi primjetio, mirovinci žestoko kupuju ova 3 dana, preko 400 mil.kn prometa. jako puno za ZSE. mirovinci brane i branit će psihološku granicu crobexa na 3000, zato između ostaloga ni ne daju da INA padne ispod 2800 jer ima veliki udio u crobexu. naravno, kasnije će ju svejedno prodati MOLu po istoj cijeni, ali do dolaska svježe love od MOL-a održavat će INU izand 2800 i time crobex iznad 3000. capisci?
[/quote]

Nisam siguran, ima tu još 3,4 % prostora za dolje, pogle ht i magičnu granicu od 235

Mirovinci imaju casha ali zašto bi svojim konkurentima OIF-ima činili medvvjeđu uslugu pa spašavali crobex a samim tim pružali prigodu OIF-ima da dođu do zraka-casha.Mali ulagači su nebitni trenutno te postaju kolateralne žrtve u ratu za prevlast nad TK .Mirovski fodovi će kupovat kad žele i koliko žele jer su sad u dominantnoj poziciji nad ostalim fodovima,kad se nakupuju dionica koliko žele tržište će se stabilizirat.

Kikiriki, koštice, dionice…..ova mi je dobra….



Ako smo već na 2700 bodova, onda bi mogli do 2500.
Zašto mirovinci ne naprave odbijanac?
Ima li se cash?
Kupuju ko ludi ,a tonemo dalje ?!

ne tonemo, stojimo na 3000.
do 2500 ne bi mogli jer mirovinci brane crobex na 3000. pa dobro čitaš li ti što pišem??
para ima, za obranu crobexa na 3000 i previše.
za odbijanac trenutno nema razloga- cijede manje fondove i stjerat će ih na spajanje ili gašenje, a s njima i tisuće malih ulagača. burza nije za svakoga.
ovakvo stanje mogu održavati dugo. ubrzo će prodati INU – obrazloženje: viša sila zbog promjena na svjetskim tržištima kapitala (iako im je to namjera od prvog dana). nekoliko milijardi kuna vraća se kao keš na burzu. zato mirovinci sada kupuju kao ludi bez dizanja cijena. gledajte dionice u kojima su OMF i tamo uđite. sad ne možete pogriješiti
[/quote]

Kako stojimo kolega???
Jučer smo završili na 3120 bodova, a danas na 3020.
Padamo ko kruške. Ako po vama Crobex ne pada, pogledajte onda dionice.
Istina je da netko veliki kupuje, ali mu nije ni na kraj pameti još okretati trend.
Zašto? Hoćeli okrenuti trend kad ne bude više prodavača?

pero, nabroji dionice u kojima su OMF, znaš ih napamet, što bi ljudi tratili vrijeme….

Evo da malo pripomognem kod ovih analiza "gdje bi crobex bio, da nije molove ponude?". Pošto je to ipak egzaktna matematika i nema smisla nagađati kad se može računati na drugu decimalu točno.

Konkretno, priložen je excel sheet gdje imate trenutni model crobexa. Napravio sam i domaću zadaću i unio današnje zadnje cijene. Kao što vidite pri dnu, vrijednost crobexa je točno izračunata. Sada sve što trebate je modificirati cijenu Ine na neku drugu vrijednost i vidjeti što se događa s crobexom.

Npr. da je današnja završna cijena Ine 2000,00 kn, crobex bi bio 2808,53. A možete se naravno poigrati i s drugim cijenama i vidjeti što to znači za index. Have fun!

Napomena: tablica vrijedi samo do kraja tjedna! Idući tjedan idemo s novom šemom Crobexa!

I iskoristio bih priliku da se zahvalim fazanu na vrijednim podacima koje mi je dostavio na zamolbu. fazan [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ameri okrenuli svi su debelo u zelenom.

IMT?

Mislim da ce sutra na otvaranju biti 30 blokada a promet mal hahahaha jer nece biti velike prodaje

evo ameri su svi preko +3%

Amerikanci na svom poznatom putu od – 4,o do +4,0% porast [thumbsup]


Amerikanci na svom poznatom putu od – 4,o do +4,0% porast [thumbsup]

Zamisli koja su tu trejdanja razlika 500 bodova AUUUUUUUUUUUUUU


Mislim da ce sutra na otvaranju biti 30 blokada a promet mal hahahaha jer nece biti velike prodaje

mislim , da lose mislis

najvrednije stvari u životu su besplatne

New Report

Close