Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni to bi bilo to, možda još jedan lakši krug…….moje mišljenje…

Zanimljivo je pogledati imovinu dioničkih fondova na hrportfolio.com. Oko 70% ih ima manje od 100 mil kn, a više od polovice manje od 40 mil kn. To su valjda podatci zaključno sa 8. mjesecom. Do sada ih je vjerojatno pola za likvidaciju, a obično počinju sa 100 mil kn početnog kapitala.

U SAD-u investicijske banke u nas OIF-i, svako ima svog krivca.

Always sunny in the rich man's world.

ZAGREB – Go­spo­dar­ska kri­za ko­ja je za­hva­ti­la či­tav svi­jet, ta­ko­zva­no “či­sti­lište”, tra­jat će još ba­rem go­di­nu, go­di­nu i pol da­na, sma­tra prof. dr. Mla­den Ve­driš, ugle­dni eko­no­mist i pro­fe­sor na Ka­te­dri za eko­nom­sku po­li­ti­ku za­gre­ba­čkog Pra­vnog fa­kul­te­ta. Gra­đa­ne upo­zo­ra­va da ne ula­ze u no­va ri­zi­čna ula­ga­nja. – Po­da­ci po­ka­zu­ju da je sva­ki gra­đa­nin Hr­vat­ske za­du­že­ni­ji od pro­sje­ka u dru­gim tran­zi­cij­skim ze­mlja­ma. To sve sku­pa upu­ću­je na ve­li­ki oprez kod dalj­nje­ga za­du­ži­va­nja – upo­zo­rio je Ve­driš. Svi­jet je, ka­že, de­se­t go­di­na bio u pro­du­že­nom ci­klu­su go­spo­dar­ske ko­nju­ktu­re i uspo­na. Na tr­žištu su se po­ja­vi­le ze­mlje Da­le­ko­ga isto­ka s ni­žim pro­i­zvo­dnim troško­vi­ma i je­fti­ni­jom ro­bom. Ta­ko se na za­pa­du lju­di­ma po­ve­ća­vao stan­dard i ku­po­vna moć.

– No, s vre­me­nom Ki­na, In­di­ja i dru­ge ze­mlje Da­le­ko­ga isto­ka, i sa­me su po­sta­le ve­li­ki po­trošači ener­gi­je i hra­ne i osta­lih si­ro­vi­na. I ta­da je nji­ho­vim gra­đa­ni­ma po­ra­stao stan­dard – objašnja­va Ve­driš. Što se si­tu­a­ci­je u Hr­vat­skoj ti­če pod­sje­ća ka­ko su tre­zve­ni ­a­na­li­ti­ča­ri oda­vna upo­zo­ra­va­li, da “bur­za ni­je sa­mo uspi­nja­ča, već ona mo­že bi­ti i to­bo­gan”.

– Naše su kri­zne to­čke to što pre­ma­lo stva­ra­mo, ni­zak nam je stu­panj za­pošlji­vo­sti ra­dno spo­so­bnog sta­no­vništva, uvoz nam je dvo­stru­ko ve­ći od izvo­za – ista­knuo je i gra­đa­ni­ma je po­ru­čio da ne­ma ra­zlo­ga za po­di­za­nje šte­dnje iz hr­vat­skih ba­na­ka jer su sta­bil­ne, a nji­ho­ve ma­ti­ce ni­su izlo­že­ne utje­ca­ji­ma kri­ze.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,9,18,,133703.jl

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Nemam se baš čim previše za hvaliti, ali jučer sam iskoristio za izlaz da smanjim dio rusvaja od prekjučer jer mi je bio sumnjiv američki plus, kao što mi je danas sumnjiv europski plus.

Kolegi Davidsu hvala, jer je dobro prognozirao.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


darkus, 18.09.2008. u 11:44
VENDETTA
darkus, 18.09.2008. u 11:44
svi se oslanjaju na mirovince , a oni mogu , a i ne moraju uletiti

Moraju uletiti, pitanje je samo na kojoj razini. Ne mogu ni oni samo sa strane gledati kako im se topi imovina, a i oni moraju kratit prosjek jer su mirovine u pitanju.
[/quote]

a tko drugi i kupuje proteklih dana pada nego mirovinci. pa nisu valjda mali ili fondovi radili promete po120 mil kn otkako se likvidnost podigla. medijski prizisnuti i politički kupuju kaskadno, održavaju likvidnost a na utjecaje izvana nemogu uticati pa niti oni znaju niti određuju dno. Niti možeš milijardu kn upucati u jednom danu kad odrediš dno. Što bi Kardum rekao ima jedna loša i jedna dobra-krobeks pada ali je likvidnost dobra pa tko želi ..
nego tko ima link za pratiti imovinu / izloženost mirovinaca…pozdrav

vrag šalu bere, a penezi ga ne….[bye]

rekel bi Mustač bend

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Sad se čeka da se nakupi kupnja, a onda po glavi stanovnika

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Moram napomenuti onima koji se pitaju tko to prodaje dionice ovako "jeftino" da ima još poprilično
onih dugoročnih ulagača koji su ulazili još prije 2, 3, 4 i više godina na još nižim razinama i sad
kapitaliziraju dobit (da dobro ste pročitali – dobit) i to ne malu dobit.
Tako da ne mislite da to prodaju oni koji su kupovali na 5000 crobexa. Oni su već davno izletjeli.

Meni nije jasna ova sitna duša koja svima uvaljuje jedinice osim onima koji pišu "gotova je kriza deremo sve u plus."

E pa gospodine evo jedan POST ZA VAS

Ovo je definitivvno dno, dapače dno dna, dno mrtvog mora. Sutra idemo gore, Galinec će čudesno ozdraviti, omv nudi 3500 a mol će dati protuponudu na 5 jer nije beg cicija. A ovaj minus koji imate u portfelju (kao i ja) je od sutra plus.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

I odhebite više od mene. Neću nikom više biti frend [angry] [cool] [sad]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

7 446,00
70 350,01
Tisak kupnja. Izgleda poput horor filma. Koji ce tek tu dugacak oporavak biti.
Autor posjeduje vecu kolicinu dionica Tiska.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Kakva amerika kakva europa pa ovo nema veze s zdravom pameti!
Managerici sve vas treba na viješala

New Report

Close