Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas sam se vratila na burzu u velikom stilu.
– današnji je promet velik, ali u njemu su i neki moji promili.
– najprije sam prodavala INU, a imala sam i nešto slobodnog keša.

– puno toga sam kupovala.
– zbilja nisam znala što bih prije kupila.
– ipak najviše sam se nakupovala HT.
– zahvaljujem se prodavačima na više nego pristupačnim cijenama.

– možda sam i pogriješila, ali nakupovala sam se HT-a.
– može tržište roknuti i još dosta dolje.
– ali nadam se solidnoj dividendi HT-a

– I love this game.
Pozdrav !

Pametan potez. Eto kolegice, pratim tvoje poteze već duže vrijeme i mislim da spadaš u skupinu rijetkih koji znaju kako i kada trgovati na burzi i zato spadaš u onu manjinu koja može tu nešto zaraditi. Bravo. Svi ostali koji prodaju pri ovako strmim padovima cijena, mogu samo izgubiti. Mislim da će najviše zaraditi oni koji su kupovali upravo danas i to pred kraj zatvaranja burze, iako mislim da još ni sutra na samom otvaranju burze neće biti kasno za kupnju. Po nekim iskustvima iz prošlosti odbijanac bi se znao dogoditi sutra, nakon početnog zarona. Znači negdje oko 11 ili 12 sati, a kako će stvarno biti vidjet ćemo naravno, jer nitko ne može stopostotno predvidjeti kretanje cijena.


treba sam slušat pesimiste prije 2-3 mjeseca i bataliti sve…

Kada su neki od nas upozoravali na ovo urednos te nas protjerali sa foruma. I opet se ispostavilo da smo u pravu.

Vidim samo malodušje i depresiju. Sada se polako akumuliraju portfelji koje mislite malo duže držati – recimo koju godinu. Samo treba biti pametan. Ne skupi li AIG lovu danas sutra je Chapter 11 a u njihovom slučaju ovo što se dogodilo sa Lehmanom izgledati će kao povjetarac.

Sve u svemu izgleda da smo ušli u "terminalnu fazu". Pisao sam o kapitulaciji – ovo bi mogao biti početak. Glavni igrači su fondovi pred izvrtanjem i marginaši a vjerojatno će se pridružiti i pokoji certifikat. Također biti će zanimljivo gledati hrportfolio i kako će udjeličari reagirati.

Još ako nam Šprajc danas na dnevniku sutra bi mogli ponoviti ovo od danas.

Moguce je da ce biti malo zatisje da se navuce kupnja i uvjeri "raja" da je ovo dno pa ide nova runda.

Dečki moji, pozdrav svima..

portfelj mi je rekordnih -44,03% banana, ode sav naslijeđeni novac, neki bi rekli kako došlo tako otišlo:(((

Tko hoće, može..

SVIM BANKAMA NA ZNANJE !

Banka / FOND/ koja sanira moj minus …dobiva moj novac dugoročno.

/ Kikiriki čuvam za ptice/. Hvala na pažnji.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što me ne uništi, to me ojača

interesantni su ovi ameri, trenutno+

Je li se ovo upravo događa odbijanac na Wall Streetu? [smiley]



He,he, e ovo je dno, tako ono izgleda!
Sutra kad se glave razbistre u plusic, a onda polako polako u sve jaci i sigurniji plus.
Prodavateljima ostaje gorak okus, cestitke kupcima!
Ili kako ono ide "ko je jamio jamio je"!

Jeste li sigurni kolega?
Mislim da će se stagnacija nastaviti, jer nitko ne želi ulaziti u ovo vrijeme u dionice.

Fondovi će nakon ovoga danas popaliti GROUND ZERO.
Ostali veliki fondovi čekaju kupnju za kikiriki.
Oni ne misle spašavati male dioničare.

[/quote]
Veliki fondovi/otvoreni i mirovinci/su u službi stranaca.Ti veliki otvoreni domaći,a strani fondovi iako imaju sredstava neće u kupovinu.Dapaće,ako vide da rasprodaja slabo ide malo će i potpaliti sa
prodajom..Danas su se upalili margini.Slijedečih dana će ih biti još i više tako da tržište nebi smjelo ići na bolje.Dapaće margini će pucat još više.Strelice po bidu.Mirovinci neće spašavati.Nema šanse.Na kupnji će biti vlasnici tih otvorenih i mirovinskih fondova, tj.banke i informirani individualci,ako su odlučili da je to dno. Večina ulagača je izbezumljena,panika je ponovno posijana.
To je vrijeme koje oni čekaju. .A kada se oni nakrcaju mirovinci će dobiti obvezu da se postave na bid,a otvoreni će kupovati po ASK i tržište
će ići gore.Uključiti će se i mali i mi idem ap.Ali to će se dogoditi tek kada bude izvjesno da će
INA donijeti svježi novac,a do tog trena bi trebali stagnirati ili još toniti.Ovaj scenarij je očit već dvadesetak dana.Kada svijet ide gore mi stagniramo ili idemo sporije,a kada stagnira mi padamo,
a kada u svijetu nastane kriza kao ova sada,oni imaju opravdanja da dobro sruše tržište,a to se
upravo događa.
Da nebi mislili da stranci imaju nešto protiv Hrvatske.Kako smo mi tržišni lider na Balkanu svi će skupa toniti sa nama.I više nego što je potrebno,da bi stranci jeftinije dočepali onoga što vrijedi,ne
samo kod nas nego i kod susjeda.
Danas je dosta dionica dobro posrnulo.Najgore što možete misliti je da neće više padati.Mogu imati
fantastične fundamente i budućnost,ali mogu biti i najugroženije,jer oni znaju što vrijedi.
Još jedanput dobro promislite što imate u rukama.Ako i pored ove kataklizme imate i dalje u rukama
dionicu sa lošim pokazateljima prema P/BV ili P/E rješavajte se smeća i hrabro u novu kupnju.
Pametna konverzija u ovom trenutku je najveća šansa za buduču zaradu.A oni koji žele kupiti kvalitetne i jeftine dionice kvalitetnih firmi će napraviti sve da vas obmanu.Što više analiza,kontrola,
provjera.Svakoga pitati,sakupit što više informacija,nikome ne vjerovati.

Danas nisam prodavao ništa,nego nešto laganini kupovao.A moje obe uzdanice su danas pale
u blokadu.Volio bi da su blokirane na drugu stranu,ali i dalje ih kupujem.


Dečki moji, pozdrav svima..

portfelj mi je rekordnih -44,03% banana, ode sav naslijeđeni novac, neki bi rekli kako došlo tako otišlo:(((

Ako nećeš rasprodati još ćeš se jednoga dana tome i smijati.

više nisam siguran je li bolje da ima ili nema kupnje, mogli bi se fondovi opet fino iskrcavati na likvidnijima da namaknu nofce…a bojim se da će im trebati…jebeno sranje, ima li netko kakva razmišljanja glede možebitnih pucanja margina?

Ameri u PLUSU ko je osisan osisan je…
Samo da cestitam kolegici Ivani na izuzetnom kvalitetnom trgovanju svaka cast kakav nos za burzu!

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in

Da se podsjetimo.
Mislim da je ovo danas ličilo na PANIC.
[img]http://www.idorfman.com/Charts/sentiment_cycles.jpg[/img]

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić

New Report

Close