Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



VOLio bih znati koliki je postotak ovih koji pisu na forumu a da vise uopce nisu u dionicama…mozda bi taj % mogao nesto reci. MI slim da velika vecina vise nije nigdje u poziciji vec ceka…

Poprilično sam siguran da je nekih 30-40% u kešu , isto toliko li-la i nekih 20- 25% u dionicama
[/quote]

Ima dosta keša kod malih. Recimo 40%, ali šta da radimo s tim kada nema naznaka da veliki žele drugačiji razvoj situacije od trenutnog. Ne mogu mali okrenuti trend, mogu samo dodatno izgubiti ako krenu ranije. Za rast treba pozitivan signal od HANFE, mirovinaca, banaka, HNB-a. Do sada su slali samo negativu. Stoga podržavam Mesića u nastojanju da se odgovorni napokon uhvate u koštac s krizom i da upravljaju s njom a ne da ona upravlja s njima. Ako ovo još malo potraje kriza s burze će krenuti i u druge segmente, a onda smo tek u govnima. Nadam se da ima dovoljno razuma i znanja da se to izbjegne.

mislim da zbog mesićeve izjave ulaze mirovinci

NEMA PREDAJE


Zamolio bi nekoga tko je bolje pravno potkovan da mi proba objasniti ulogu trezorskih dionica u squeez-out. Naime kome se glasovi tih dionica priklanjaju, većinskom ili i mi mali nešto participiramo u tome? Zapravo u opće mi nije jasan status trezorskih dionica u slučaju kad veliki gazda želi kupiti sve. Da li onda mora kupiti i njih i po kojoj cjeni?
Hvala unaprijed!

Ponavljam pitanje od jučer jer bi mi bilo kakav suvisao odgovor pomogao dosta. Možda je netko tko zna odgovor previdio pitanje! Ovo je pitanje na kojem se da zaraditi lovica, a hoće li Ameri gore ili dole koga to gatanje u opće zanima. Valjda se na tim našim fakultetima uče ovakove stvari ili smo još na socijalističkoj ekonomiji? Juče sam isto pitao jednog magistra ec. no ne bu išlo iz glave pa se čovjek mora malo raspitati. Da sam ga pitao o rizlingu i pinotu tu bi bio nepogrešiv!

who dares, wins


Vidim da se tu mnogi za**bavaju na racun ovog pada u svijetu i kod nas, a ne vjerujem da bi se tako nasladivali da su u dionicama…

Ma vjerujem da i jesu u dionicama kao i sam samo ovo sve već polako prelazi u tragikomiku.
Kako pratim burze tako mi sve više postaje smješno.

A je HT definitivno odlazi ispod IPO-a?

da mi je znato u kojoj se rupi plavi skriva i koliko jako se pokrio ušima?
hehehe toliko je bolesno bio siguran u sebe i rast crobex da je pričao kako će trčati gradom gol..tj. trgom…
a vidi ga sada, nema ga…male je navukao na dionice i dok oni pate on se zahebava…hmmm not nice

glavno da smo baron, enten, ivek i ja i slični velike budale koje samo drukaju na pad i lažu… akad ono brže smo došli na 3200 nego smo očekivali…e djeco moja da bar svi imate oći otverene…skupa samnom..mogao sam se danas počet krcat a ne u čet

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Prije godinu ova vijest bi dionicu digla u pozitivnu blokadu a danas će biti dobro ako ne bude negativna.

Tržište više ne reaguje na dobre vijesti.

16. rujan 2008.
Luci Ploče koncesija na 40 godina

Prioritetnom koncesionaru za generalne i suhe rasute terete Luci Ploče d.d. Ministarstvo mora produžit će koncesiju na 40 godina.

Ravnatelj Uprave pomorskog prometa Mario Babić otkrio je da se koncesija produžuje na tako dugi rok temeljem ulaganja u infrastrukturu u koju je Luka Ploče, kaže babić, uložila 140 milijuna eura.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Ne slažem se sa politikom poslovnog foruma gdje anonimni čitatelji spominju moguće padove cijene dionica, kao npr. .sada o ATPL na 1850,00. bez kazne.

Napominjanje moguće cijene, špekulacija o padu sa naznakom točne cijene pada – je negativan
apel na prodaju i poziv na učestvovanje i podršci takve cijene.Molim da se to zabrani, za dobrobit
svih nas, te sa se o tome / cijeni dionice / uvijek ostavi otvoreno pitanje, te time potakne i
pozitivna tržišna utakmica kroz fer neizvjesnost i fer pretpostavke, bez ikakvih sugestija.

Možeš si misliti. Pa ugasilo bi se barem 30% nickova.

Bite će zanimljivo gledati kako danas ATPL ide ispod 2000kn.
Pogledajte na prodaji na INGRi nalog od 1000 kom. Ajme.

Trenutno HT na 264 kn. Panika počinje?
Hebote, pa ovo netko ruši burzu.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić


Oće li mi ko malo bolje pojasniti koja shema s tim "Beljem", kad god uletim uvijek zaronim…ni teh.analiz. ne pomaže…neznam,neznam!

To ti je shema "Zeko pije mlijeko"

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

krasan start..

No pain no Game

Ako danas ne bude blokada, sutra nastavljamo.
HT na 260kn. Ajme.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić

Evo opet IPO Ht navali narode

New Report

Close