Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo da se i ja oglasim u ovim teškim vremenima.
– cijelo ljeto sam se lijepo provodila i burza me nije zanimala ni 2%.
– nisam pratila ni ovaj forum a ni burzu.
– već dva dana samo čitam i pokušavam povezti sve končiće.
– u ovoj godini mi je minus u portfelju -15.7%.
– e to svakako moram do kraja godine dovesti barem do nule, normalno uz Vašu pomoć.
Pozdrav !

ne brini, malo upecaj dokup, a NG će dotjerati u plus ili svi gube foteljice

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Ja više kune ne dam svom brokeru. Dionice ostavljam djeci, a ja ću povećati stambenu štednju, te ulagati u znanje, svoje djece dakako, pošto sam ja za učenje već stari jarac.
Nadam se da u međuvremenu Adris, Končar, Dalekovod, Ericsson neće u međuvremenu bankrotirati.

Živjeli i vidimo se 2012

Svaka čast. Ovo je sukus cijele priče.

Čitajući forum,
– većina Vas je utučena,
– mnogi su pretrpjeli velike gubitke,
– svi su Vam krivi zbog Vaših gubitaka.

– ali ovo je burza gdje velika većina gubi, cca 90%, bar sam ja dosta pisala o tome.

– probajte prestati činiti iste greške.

– ja ipak drukčije gledam na ovaj pad.
– u ovom padu su mnogi izgubili.

***obrisano***

– I love this game.
Pozdrav !

strpljen spašen [thumbsup]

NEMA PREDAJE




Očito slabo kopčaš, ne vidiš razliku između 7 i 11.
I ne kužiš šta su svi ti silni direktori, navodno 30-tak najjačih banaka, dogovarali 3 dana.
Otvorili Lehmanove knjige i zaključili što je najbolje za njih, kao vjerovnike.
[/quote]

Očito ti ništa ne kopčaš nego si obnevidio od minusa u portfelju. Od Lehmana ti prijatelju ostaje samo uspomena na nekada veliku fimu sa tradicijom i natpisi u budućim knjigma u kojima će autori davati svoje viđenje zašto se sve raspalo.

Jedini problem je što je gomila firmi imala Lehman u portfelju pa ce tako i q3 izvješća biti vrlo zanimljiva da ne kažem loša. Tempirana bomba koja otkucava zadnje minute je AIG a iza njega WB i WM. Sve u svemu ode crobex ispod 3000 samo tako a pljuvali ste me kada sam govorio da će ponovno na 3200. Ja i dalje tvrdim da je ovo tek "predigra" ali smo sve bliže "glavnom činu". Dno je kada bude kapitulacija. Kod nas je još nema. U US je MOŽDA počela. Vidjeti ćemo do kraja tjedna.

6) svi koji su se ovih mjeseci slijepo držali fundmenata, priznajući da su usprkos slijepoj odanosti fundamentima imali više sreće nego pameti, prodaju dionice na cijenama bliskim ciljanima prije godinu dana

cijena operacije prava sitnica, 12,000.000.000 kuna

koji ste vi naivci…slićne cijene kao prije godinu dana….možda kroz kojih 7 -10 godina…možda ni tada…

ajde vi lijepo uzmite japanske indekse pa pogledajte kaj dolazi poslje ovakvog sloma…

jedan forumaš je imao u potisu:

ULAŽITE U ZNANJE…


Čitajući forum,
– većina Vas je utučena,
– mnogi su pretrpjeli velike gubitke,
– svi su Vam krivi zbog Vaših gubitaka.

– ali ovo je burza gdje velika većina gubi, cca 90%, bar sam ja dosta pisala o tome.

– probajte prestati činiti iste greške.

– ja ipak drukčije gledam na ovaj pad.
– u ovom padu su mnogi izgubili.

– ali uskoro dolazi i ono najvažnije,
– polako dolazi vrijeme za bogaćenje,
– jeste li spremni ?????
– ili čete propustiti i ovu šansu !!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !


a kak ćeš ti kupovati, kad si se prije tri mjeseca hvalio kako si se nakrcao dionicama ko brod…


– ali uskoro dolazi i ono najvažnije,
– polako dolazi vrijeme za bogaćenje,

Ovo "USKORO" ti je vrlo relativan i rastezljiv pojam. Vrijeme za bogaćenje je već tu što se toga tiće.


Nakon pogolemog naslova na finace.yahoo i poniranja DJA od 450 bodova, sell-offa na ZSE i kronične nelikvidnosti na razinama Crobexa 3500-3600, potpisujem kapitulaciju i smatrajte da sam od danas u štrajku. Ja više kune ne dam svom brokeru. Dionice ostavljam djeci, a ja ću povećati stambenu štednju, te ulagati u znanje, svoje djece dakako, pošto sam ja za učenje već stari jarac.
Nadam se da u međuvremenu Adris, Končar, Dalekovod, Ericsson neće u međuvremenu bankrotirati.

Živjeli i vidimo se 2012

Sa srećom predsjedniče!

Ali vidjećemo se mi puno prije, oćeš u ćevape s lukom? [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

http://www.index.hr/video/film.aspx?id=4183

to je to…sa 300 u zid….lllol

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Precijenjene dionice.
– i o tome sam puno pisala.
– nažalost još ih ima.
– a koje su ?
– pak o tome je jako nezgodno pisati,
– jako je ružno napisati nekome tko vjeruje u neku dionicu kako je to precijenjeno i kako to još mora pasti.

– a koje onda nisu ?
– sve one koje cijene svoje dioničare, posluju pozitivno i dijele lijepe dividende koje su veće od 5% na samu cijenu dionice.
– dobro ste me zahebavali, kako ta strategija ne valja ništa,
– kako su dobre dionice samo one koje puno rastu,
– ali sada te i puno padaju, a tko to nije uspio prodati.
– ali nema veze, ionako je moj portfelj u minusu,
– ali minus je podnošljiv,
– i dividendne dionice su najmanje padale.

– no ne moramo se svađati, život ide dalje.
– a nama sada predstoje zbilja fenomenalne prilike za bogaćene,
– sutra siguno ne, još ćemo padati.
– ali treba biti na oprezu i imati keša za akciju.

– I love this game.
Pozdrav !

Mirovinski na kraju prošlog mjeseca uspjeli nagumati cca 1,9 milijardi kuna likvidnih sredstava (cash + depoziti). Rekordno su likvidni i to otkad im je dozvoljeno ulaganje u JDD. Živo me zanima gdje će sva ta lova završiti. Oročenje ih sigurno neće izvaditi iz minusa do kraja godine. A i mislim da je Crobex konačno na Novodrekčevom poželjnom nivou.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close