Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ZORAN šPRAJC se pojavio , znači da je dogustilo svima i preko grla. Želim da još više mogu
i on drugi progovoriti o problemima na tržištu kapitala i oono najbitnije:

ŠTO SADA TREBA UČINITI DA SE TRŽIŠE KAPITALA OPORAVI ?

Predsjednik Mesić je kao i uvijek prvi javno progovorio o potrebi ubacivanja određene količine
sredstava na burzu kako bi se riješio problem stanja Crobexa, i na tome mu veliko hvala

Dok ne dogori do grla određenim osobama , tako dugo nećemo imati rješenje problema
na vidiku, a isto ,kako vidimo rješavaju gotovo sve zemlje pogođene krizom na tržištu
kapitala..

Zbog toga javno pitam ; Kada će se Sanader, naš Predsjednik Vlade i naodgovornija osoba
u Hrvatskoj za ovo pitanje- već jedanput JAVNO OGLASITI na tu temu…i kako ne shvaća
da je to GORUĆE I TRENUTNO NAJBITNIJE PITANJE naše ekonomije, nakon što se
prvi put narod masovno i sa puno vjere uključio u ovakav vid ulaganja ?

Kada će Sanader imati hrabrosti reći: DA, novac od INE – ide na burzu ili ide u MP3 ?

Ja to čekam i nadam se , da je i on – kao i predsjednici drugih Vlada, našao spasonosno
rješenje za oporavak naše burze , te da će ga USPJEŠNO PROVESTI !

Predj.MESIĆ, zakažite već jedanput taj sastanak sa odgovornim liderima na tržištu kapitala
i već jedanput POKRENITO PITANJE SANACIJE BURZE , jer ova situacija je totalno neodrživa
za našu malu ekonomiju, a ako to ne vidite, koliko je to pitanje danas dramatično svima- predajte svoje mandate i pustite druge nek vode ovu državu !

Da li ste vi svjesni kakve ste gluposti napisali?
Da imate pojma o ičemu znali bi da nije Mesić govorio o pomaganju burzi nego ruski predsjednik Medvedev, a ovo sa Mesićem je bila zahebancija.
Ali na to smo već navikli od vas da nemate pojma o čemu pričate ali da si uzimate pravo drugima dijeliti lekcije.
Opet bi ekipa birala HDZ jer oni nisu komunjare a onda bi da im komunjare dođu spasiti dupe.
E pa neće moči.
Ali kad ovakve gluposti počnu kolati forumom to je siguran znak da je nastupila faza panike nakon koje slijedi kapitulacija.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

@ Entenitis
Gluposti kolaju forumom otkad je otvoren. Također zazivanje DORH, Hanfe, Vlade RH, Mesića, Strasbourga, stranih fondova i svevišnjeg traje već godinu dana.
To ne znači stanje panike, nju smo imali već nekoliko puta, sad smo vjerojatno u stadiju kapitulacije…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


a ja, i meni slični, samo smo žrtve
pohlepe dobropozicioniranih brokerskih lobi društava u Hrvatskoj…uklučujući sve moguće i nemoguće

Istina. Vi ste kolegice žrtva pohlepe. Ali svoje. Da ste se educirali, umjesto što ste ulupali novce i ostali zaglavljeni možda Vam se to ne bi dogodilo. U tom bi slučaju čuli izraze poput niti jedno drvo ne raste do neba i slične. Ili npr. onaj izraz o broju drhtavih ručica na burzi i korelaciji sa stanjem indeksa, itd., itd.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Dobro, dobro, što ste se sad raskokodakali, ko da ste svu ekonomsku pamet pojeli.

Živi bili pa vidjeli…kad krene sanacija i programi, Odluke i nove instrukcije rada na burzi…
od Vas očekujem ispriku. ČEKAM, da vidim što će takvi -kao Vi pametnog smisliti.
Novaca imam …vremena imam…. želim još više novaca…naravno…UVIJEK.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Dobio sam nešto novca neplanirano i kupio bih dionice,molim za prijedloge koje dionice kupiti,ukoliko je više dionica molim za omjere istih.Osobno smatram da smo blizu dna i da je sad vrijeme za kupnju dionica posebice jer će kroz sljedeću sedmicu puno toga biti jasno glede Ine,molim za ozbiljna mišljenja!!!

Evo vam i ovdje

mjesec ulog OMF u OIF CROBEX promjena crobexa
06.2007 2.054.508 4.835,28 0,00
07.2007 2.161.195 5.039,89 204,61
08.2007 1.414.612 4.760,39 -279,50
09.2007 2.473.770 5.037,19 276,80
10.2007 2.515.087 5.123,63 86,44
11.2007 1.167.809 4.657,51 -466,12
12.2007 2.543.021 5.239,03 581,52
01.2008 1.736.429 4.497,18 -741,85
02.2008 1.211.260 4.232,27 -264,91
03.2008 1.132.623 3.845,09 -387,18
04.2008 1.092.409 3.792,72 -52,37
05.2008 1.044.930 3.988,12 195,40
06.2008 1.034.386 3.587,59 -400,53
07.2008 1.046.616 3.637,55 49,96
08.2008 992.101 3.495,02 -142,53

opr- nemoj mi molim te samo reći da je ovaj dribling u 12 mjesecu normalan
tržište je moralo pasti – bilo je preskupo – ali ….


Dobio sam nešto novca neplanirano i kupio bih dionice,molim za prijedloge koje dionice kupiti,ukoliko je više dionica molim za omjere istih.Osobno smatram da smo blizu dna i da je sad vrijeme za kupnju dionica posebice jer će kroz sljedeću sedmicu puno toga biti jasno glede Ine,molim za ozbiljna mišljenja!!!

Kupi dolare.Inače bi moglo biti-kako došlo tako i otišlo. [cry]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Uopće me ne smeta što su se cijene dionica nisko spustile…više me boli masa ljubomornih , neukih
i primitivnih ljudi, koji se putem portala iživljavaju, ko gladna horda žedna krvi i mesa, koja
samo treba dokrajčiti preostale žrtve burzovnog ulaganja , koji su još na nogama..

Pa što Vam je ljudi ?

Vjerujem..sve će se možda i odigrati u jednom trenu,za neke- povijesnom danu koji će ostati zabilježen kao i onaj crni dan u Beogradu, kad je pala Vlada, i Belex se strmoglavio do nule…
Siromasi će na čas osjetiti zadovoljštinu zbog svoje financijske nemoći i bijese …zlobnici euforiju
zbog netrpeljivosti prema bogatima..
Tko je doživio takav pad burze, nek nam ispriča pojedinosti..mene bi zanimalo.

Tada ,nisam do kraja niti obavila razgovore sa Finom o ulaganjima u Beogradu , a već je sve bilo kao prije……tjedan-dva i patnja i očaj bila je završena..zaboravljena..a mi smo mislili, da je
sve otišlo u nepovrat, i nema ni kompjutera u kancelarijama, sve je propalo..ljudi su umrli..

Pa što ako se indexi spuste, hoćemo li prestati živjeti nakon toga,moramo li pognuti glave , i skrušeno primati ovakve udarce zlobe i pakosti da se iskupimo za svoju" pohlepu", ili je dovoljna
javna kritika i opomena ,te vlastito bolno iskustvo,da je tržište kapitala varljiva kugla koja ima i tamni sjaj.. sad i mi koji smo tek stigli na burzu to znamo..
Hoće li nas to promijeniti ?
Zato Vas molim, prestanite dijeliti bukvice i savjete oko svrhe, načina i razloga kupovine
dionica,prestanite pokazivati svoju ružnu i izopačenu slabost jada i ljubomore..Mi koji imamo dionice pomirili smo se sa trenutnom situacijom, i čekamo promjene koje su , stigle sa
malim zakašnjenjem , ali ipak su tu… /vidi tekst na poslovnom-L-B./

Kao i svI Vi, čekam nestrpljivo , vijesti i zaključke najodgovornijih ljudi , a oni će biti uskoro
predstavljeni, jer je svima stalo do stabilnosti i uspjeha na svim područjima , pa i tržištu kapitala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pesimizam je na svakom koraku i to je gore od pada dionica.Svi smo daleko od max.cijena i razloga za nervozu ima ali isto tako nema razloga za paniku.Mi ili smo u euforiji ili u depresiji kao što je slučaj sa reprezentacijom nogometnom i to mislim da nije dobro.Razloga za optimizam ima i mogu ga argumentirati i to za period od od godinu dana šta i nije velik period za investiranje.Pomalo se ali sigurno stišava američka kriza i vlada je preuzela propale hipotekarne kredite,osobno smatram da ameri kod nas i ne utječu na krizu osim što psihološki djeluju na investitore ali neka bude.Nafta je 40% pala od svoje max.cijene.Ulazak u nato je pred vratima,stabilna politička situacija u regiji(Kosovo),puno će malih investitora izaći i to onih koji su pravili više štete nego koristi ,što je najbitnije fin.izvješća naših firmi su sve bolja.Slažem se da crobex na 5500 je precijenjen ali isto tako na 3300 je podcijenjen.Ciklusi se mijenjaju i tako je za očekivat da će i ovaj završiti.Tko vjeruje i zna što je kupio doći će na svoje,daleko od toga da nije bolje sad kupovati nego prije pola godine.Svi mi koji smo u dionicama nismo izgubili ni dobili dok to ne kapitaliziramo!Sve u svemu ugodno nije ali nije ni za paniku onome ko ne mora prodavati.Pojedinci na forumu šta namjerno što nesvjesno stvaraju paniku od koje mali nemaju koristi.Kad trend se promjeni vratit će se i optimizam!

zahvalio bi kolegi krpi na izracunu

Vrtim malo promjene u TOP 10 dioničara i vidim da je barem 20 dionica masakrirano u periodu od 01.06. do 09.09.2008. od istog junaka (a još mi fale podaci o ova dva velika pada u srijedu i četvrtak). Balončina puca (Big bang [bye]), a netko izgleda ima s čime progutati te stotine tisuća
bezveznih dionica. [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Previše je papira na tržištu, a premalo kupaca i potražnje.
Dosta je dioničara zbrisalo sa marketa.
Treba još dosta pojeftiniti da se zadovolje trenutni kupci, i da svi papiri budu pokupovani.

New Report

Close