Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


miriše na dno ?

Možda, ali onako izdaleka.



odbijanac!

Je malo sutra, tek toliko da poprave grobex (čisto friziranje pa zar ne vidiš).
Mislim da ovdje nitko ne kontrolira ništa, tresu se gaće svima [bye]
[/quote]

postoje neka pravila.
zasto ne bi vrijedila i za nas.
sumljam da se nekom stvarno tresu gace.
jel se tebi tresu?
meni ne.


Koja je ovo prevara, nadam se da svijet smjera prema ukidanju burzi jer ovo nema smisla. Da jedna firma može vrijediti u roku od 3 mjeseca 200% posto razlike,a ništa se nije promijenilo u poslovanju.

Da. Pogledaj si samo Miv. Bio je prošle godine čak na 18000 sad je na 4000. Nominala mu je 3700. Firma je koliko ja znam uspješna i perpektiva joj je solidna. Pa ti sad budi pametan. Ajde da je ono na 18000 bila balončina ali šta je sad ovo. Veliki prometi su rađeni na 7-8000.

who dares, wins

bogati se izgleda opet bogate…
fondovi kupuju dionice našim novcima, onda te iste dionice ruše (prodaju ih svojim mirovinskim fondovima), stvaraju paniku, dioničari u bunilu prodaju dionice u bescjenje…
Padom cijena dionica, pada i cijena udjela različitih dioničkih, mješovitih i ostalih fondova…pa se onda u bunilu ne nalaze samo dioničari već i imatelji udjela razno raznih fondova…pa se onda i oni u bunilu odluče prodavat udjele po znatno nižim cijenama nego po kojim su kupovali…i kome ih prodaju? zapitajte se!onome tko im ih je prodao prije recimo godinu dana po znatno većim cijenama…
I onda naši ludi i zbunjeni ulagači, nakon što prodaju dionice i udjele…vrate pare kome? u banku na kamatu od 6,5 %….kome vrate? u banku…čiji su fondovi (investicijski i mirovinski) sve i zakuhali…
i ko je na dobitku…banka…a da ne govorimo o margin kreditima….
banka je uvijek na dobitku… [lol]

bez panike.
sutra ujutro najprije krkljanac, a onda poslije lagani odbijanac.
izgleda da će na neke dionice sutra aterirati pokoji margin i certifikat.
teško da bi se moglo reći da je ovo dno, ali vjerujem da će se na trejdanju sljedećih dana dati nešto ušićariti. naravno, samo na odabranim dionicama.

hate red



Koja je ovo prevara, nadam se da svijet smjera prema ukidanju burzi jer ovo nema smisla. Da jedna firma može vrijediti u roku od 3 mjeseca 200% posto razlike,a ništa se nije promijenilo u poslovanju.

Da. Pogledaj si samo Miv. Bio je prošle godine čak na 18000 sad je na 4000. Nominala mu je 3700. Firma je koliko ja znam uspješna i perpektiva joj je solidna. Pa ti sad budi pametan. Ajde da je ono na 18000 bila balončina ali šta je sad ovo. Veliki prometi su rađeni na 7-8000.
[/quote]

pa to bi mogao bit dobar buy ukoliko je sve navedeno točno! [lol]

Predmet INA- molim komentare-kompetentnih,

Očito da vlada ne zna ili neče, pa ako ne zna, ajmo joj pomoči )dr.Ivi i Polančecu i ostalima)kako bi se časno izvukli iz sranja kojim su trenutno, zahvaljujuči situaciji oko INA-e koju su inače sami stvorili, a kako bi postali oni i HDZ besmrtni u Hrvata;

Scenrio; trenutna situacija- daljnja privatizacija INA-e (cca19% u državnom (Ivinom vlasništvu)

Korak -1.- vlada unutar daljnih 7-10 dana ne spominjuči cijenu objavljuje volju i želju namjere
o transparentnoj prodaji (nema zamjene niti preferiranja MOL) djela u vlasništvu
države (cca 19%) nadbidavanje, a koja će se definitivno održati po završetku trenutno
važeće javne ponde MOL-a.

Rezultat-koraka 1- pristigle kontra ponude ostalih potencijalnih preuzimača INA-e (OMV,
LukOil, Gazprom, SHELL, Chevron etc.etc.), narasla konačna cijena i realizacija iste
u konačnici raspleta od 3500-4000 i >

Korak-2.- vlada po završetku i realizaciji tih javnih ponuda obznanjuje poziv sa min. naznačenom
cijenom po dionici npr. 7500kn, zainteresirani i potencijalni preuzimači sudjeluju na
burzovnoj aukciji i realizraju je unutar 1.god od sada po min. traženoj-iskličnoj
cijeni od 7500kn ili i > i prodaja se unutar 1 god realizirava (dovoljno za EU)

Korak-3.- HANFA-Samodol stupa na scenu, i inzistira da se sukladno pozitivnim zak odredbama
Zak. o preuzimanju razlika cijene postignute cijenom javne ponude u tjeku
o preuzimanju i cijene postignute na burzovnoj aukciji vladinog dijela (za cca 19%)
isplati dioničarima koji su prihvatili cijenu po javnoj ponudi.

vuk sit i koze na broju (zajedno sa ovcama) i svi zadovoljni, (zagarantirana besmrtnost onih koji su ovakav scenario dozvolili i proveli) u Hrvata za sva vremena trajanja TK- za političare ne znam.

Pozdrav.
Zahvaljujem na strpljenju.


bogati se izgleda opet bogate…
fondovi kupuju dionice našim novcima, onda te iste dionice ruše (prodaju ih svojim mirovinskim fondovima), stvaraju paniku, dioničari u bunilu prodaju dionice u bescjenje…
Padom cijena dionica, pada i cijena udjela različitih dioničkih, mješovitih i ostalih fondova…pa se onda u bunilu ne nalaze samo dioničari već i imatelji udjela razno raznih fondova…pa se onda i oni u bunilu odluče prodavat udjele po znatno nižim cijenama nego po kojim su kupovali…i kome ih prodaju? zapitajte se!onome tko im ih je prodao prije recimo godinu dana po znatno većim cijenama…
I onda naši ludi i zbunjeni ulagači, nakon što prodaju dionice i udjele…vrate pare kome? u banku na kamatu od 6,5 %….kome vrate? u banku…čiji su fondovi (investicijski i mirovinski) sve i zakuhali…
i ko je na dobitku…banka…a da ne govorimo o margin kreditima….
banka je uvijek na dobitku… [lol]

Hoćeš reći, naše banke dobro posluju jer su ulagači ovce? A u Americi su banke u bankrotima zato jer ulagači nisu ovce? [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Predmet INA- molim komentare-kompetentnih,

vuk sit i koze na broju (zajedno sa ovcama) i svi zadovoljni, (zagarantirana besmrtnost onih koji su ovakav scenario dozvolili i proveli) u Hrvata za sva vremena trajanja TK- za političare ne znam.

Pozdrav.
Zahvaljujem na strpljenju.

Nestao je čoban.Nigdje ne vidim čobana.Nije ni čudo da je vuk sit. [lol]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Nisam danas vidio net-a, do sada, i imam što vidjeti :P, i kod nas, i vani… Ali barem se pojavljuju veći prometi i blok transakcije… "znakovi" koje zazivam zadnjih dana, drago mi je to vidjeti. Netko će reći "da pa svi rasprodaju", a ja bih rekao da to netko i kupuje!, ona polupuna-poluprazna čaša, kako je tko vidi 😀


Hoćeš reći, naše banke dobro posluju jer su ulagači ovce? A u Americi su banke u bankrotima zato jer ulagači nisu ovce? [lol]

Ne, hoću reći ovo…
Najveće svjetske banke prizdravile

Zdravlje najvećih svjetskih financijskih institucija bilježi poboljšanje obzirom da se očekuje da će se gubici povezani s kreditnom krizom smanjiti tijekom iduće godine, ocijenio je u četvrtak čelnik jedne međunarodne bankarske institucije.

prizdravile su zahvaljujući zna se kome…ovcama…
Isto ti je s naftom…svi nešto kao seruckaju da nikome ne odgovara skupa nafta…što je apsolutna laž…da nikome ne odgovara onda ne bi bila skupa…dakle, zasigurno nekome odgovara…
A tako i odgovara ova "financijska" kriza…po meni umjetno izazvana…samo se pitam kome…
A to da su ljudi ovce…to je nebrojno puta dokazano…kupovali su razno razne Dalekovode, plovidbe, Ingre i ostale po daleko većim cijena nego što su danas…jer su ih kupovali recimo fondovi ili jer te firme imaju perspektivu…s poslovanjem se ništa nije dogodilo…naprotiv…još su povećali prihode i dobit…i sad ti isti ulagači prodaju…sa ogromnim gubicima, jer je stovreno jedno umjetno, lažno, alarmantno ozračje…o kojem seruckaju po razno raznim novinama analitičari i fond menadžeri…koji su to sve zakuhali…i nemaju srama pa daju i preporuke šta treba kupit…
Vidiš…a to možeš vidjet i u svakodnevnom životu…do jučer su neke namirnice koštale i do 50% više…danas ih možeš kupit jeftinije…zašto?
Zašto je do jučer nafta bila recimo 130 dolara po barelu…danas može bit 103 dolara…
Činjenica je da ovo stanje na TK nekome odgovara…i tu se ne ograničavam na lokalno ili regionalno…već na globalno….
Nema smisla da nikome ne odgovara ovakvo stanje…a odgovara u pravilu najbogatijima…a znamo tko ima najveće pare…




Koja je ovo prevara, nadam se da svijet smjera prema ukidanju burzi jer ovo nema smisla. Da jedna firma može vrijediti u roku od 3 mjeseca 200% posto razlike,a ništa se nije promijenilo u poslovanju.

Da. Pogledaj si samo Miv. Bio je prošle godine čak na 18000 sad je na 4000. Nominala mu je 3700. Firma je koliko ja znam uspješna i perpektiva joj je solidna. Pa ti sad budi pametan. Ajde da je ono na 18000 bila balončina ali šta je sad ovo. Veliki prometi su rađeni na 7-8000.
[/quote]

pa to bi mogao bit dobar buy ukoliko je sve navedeno točno! [lol]
[/quote]
Razmišljam o tome ali mi glodalica kaže da sam 99,37% u dionicama s tim da ove sa IP-a nisu tamo ni zavedene. [thumbsup]

who dares, wins

New Report

Close