Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Amerika zaokreće naglo i jako. Koji otkačen dan.
He, he!
Samo nama nema pomoći. Mi smo švorc.
Otkazuju kočnice skroz na skroz.



Moze jedno teoretsko pitanje: sta bi se dogodilo sa nasim trzistem da MOL odustane od Ine (razlog nije bitan)?
😉

a sto bi bilo da meteor padne na prijestolnicu?
otprilike ti to tvoje pitanje tu negdje spada…
[lol]
[/quote]
"Govoreći o razlozima zbog kojih je OMV odustao od utrke za kupnju preostalih dionica Ine te pod kojim bi se uvjetima opet u nju uključio, Gerhard Roiss, drugi čovjek u hijerarhiji OMV-a, za Globus je kazao kako prodaja Ine "nije čista"."

Nikad se nemoj drugima smijat.


Poštovani PETINA, bila sam debelo u marginu u 2005, 2006 i 2007. i osjećam se veoma pametnom

što to nisam u 2008. Ali uvijek sam se spremna ispričati ako sam nekoga uvrijedila, želim ti sreću.

a šta bi da si se tako kasno registrirala ili mjenjala nick? [smiley]

"Govoreći o razlozima zbog kojih je OMV odustao od utrke za kupnju preostalih dionica Ine te pod kojim bi se uvjetima opet u nju uključio, Gerhard Roiss, drugi čovjek u hijerarhiji OMV-a, za Globus je kazao kako prodaja Ine "nije čista"."

Ma čeka se zamjena dionica, pa da se od NAS kupi MOl!!!! [cool]

Nije sve tako sivo.....

Ne bi se štel mešati u prepucavanje tigru-kjelic, ali posljednjenavedeni kolega je nešto krivo shvatio.
Pitanje se odnosilo na ŠBBKBB za odustajanje MOLa od ponude za koju većina forumaša misli da jedina može dići tržište u ovom trenutku.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj




Moze jedno teoretsko pitanje: sta bi se dogodilo sa nasim trzistem da MOL odustane od Ine (razlog nije bitan)?
😉

a sto bi bilo da meteor padne na prijestolnicu?
otprilike ti to tvoje pitanje tu negdje spada…
[lol]
[/quote]
"Govoreći o razlozima zbog kojih je OMV odustao od utrke za kupnju preostalih dionica Ine te pod kojim bi se uvjetima opet u nju uključio, Gerhard Roiss, drugi čovjek u hijerarhiji OMV-a, za Globus je kazao kako prodaja Ine "nije čista"."

Nikad se nemoj drugima smijat.

[/quote]

moj komnetar je i dalje: [lol]

ali ne zato sto sam tvrdoglav….
vidjeti ces da su te izjave za: " [lol] "

Kako sam i jučer rekao, i u novinama danas kažu da su otišli ili odlaze i zadnji paničari. Dobro je to! A uostalom, i od onog društva koje se skupilo u "Didinom sanu" nije puno likova ostalo; znam za neke nickove koji su odavno napustili Burzu, a tamo su se hvalili na sva zvona.
Kolo sreće se okreće! [tongue]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Svaka burza ima ciklus, pa tako i naša. Kažu da traje 6 godina ciklus, tko ima 2 ciklusa iskustva,taj nešto zna o burzi,tako kažu…..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Kako sam i jučer rekao, i u novinama danas kažu da su otišli ili odlaze i zadnji paničari. Dobro je to! A uostalom, i od onog društva koje se skupilo u "Didinom sanu" nije puno likova ostalo; znam za neke nickove koji su odavno napustili Burzu, a tamo su se hvalili na sva zvona.
Kolo sreće se okreće! [tongue]

panicari su otisli.ostali sam samo mi kuleri koji cemo i dalje pusiti i biti kul. [thumbsup]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Danas ćemo i dalje toniti.Margini i otplata kredita će povremeno pucati po bidu.I moglo bi to i
duboko.Mirovinci/stranci/ izmiću stolicu i nema ih na kupnj i jedino nešto kupe po asku radi zažtite svojih promašenih investicija,da ne padnu u bezdan.
Otvoreni veliki/stranci/ su pasivni na kupnji,a ako margini ne počmu pucati oni će to dodatno potaknuti.
Od Ine dolazi veliki novac za našu burzu i treba se nakrcati nisko.

Banke/stranci/i informirani individualci/inseideri i domaće izdajice/će biti nisko na kupnji i lagano
dokupljivati i to kada odluče da je dovoljno nisko.Kada budemo nisko ,a mislim da ima odličnih kupnji,
ali uvijek može niže i kada se nakrcaju rast će odraditi veliki OIF/stranci/,mirovinci/stranci/o trošku
hrvatskih građana,a zadnji rast će odraditi mali dioničari,a tada će izlaziti ovi koji sada kupuju ili
niže ,jer oni znaju kada je dno.Dno je kada oni kažu da je dno.Sve je u njihovim rukama.Ista stvar
na cijelom Balkanu.Hrvatska je najrazvijenija u ovom poslu,ali mirovinci su najveće zlo našeg tržišta.
Previše hrvatskog novca u rukama stranaca.Oni žele kontrolirati svaku kunu.I mi ako ne želimo da
nas oderu,moramo učiti i poštivati svoju imovinu..Više raditi na informacijama o temeljnim vrijednostima,zaboraviti na TA i slične.I kupovati jeftino.A ti stranci poduzimaju sve da bi izjednačili
dobre i loše firme,prodavaju TA koja se zasniva na psihologiji i sentimentu.Razum,olovka,račun i FA
bi trebali biti osnovni voditelji za kupnju u ovom trenutku.Neke firme se neće vratiti na ATH,nego će
padati još niže jer su im fundamenti slabi.I to će se dogoditi.Baloni ,a ima ih još moraju puknuti,ali
nastojmo da ne budu u našim rukama.P/E puta P/BV ne više od deset.To je moje geslo.I strpljenja.

Danas očekujem divan dan za kupnju,lagani minus na kraju dana/HT i INU ne računam/,sa povremenim bljeskovima po bidu.Radije bi da bude po asku,ali nema tko.Mislim da se još nisu
dovoljno nakrcali i da je za rast prerano,a rast će početi prije nego dođe novac od INE.Novac je važno
imati prije.I zato uzimam novi lombardni.Nastojim nadoknaditi gubitak od nove godine.

Mislim da je ovo logično,ali burza/stranci/djeluju nelogično.Ovo je optimistički pristup,jer uvjek
može biti lošije od ove varijante .U protivnom postajem dugoročni ulagač,a ja volim skakati od
gljive do gljive.U zadnje vrijeme gotove sve su bile otrovne,pa sam se malo smirija.Ali…krv nije voda.
Puno uspjeha!


Kako sam i jučer rekao, i u novinama danas kažu da su otišli ili odlaze i zadnji paničari. Dobro je to! A uostalom, i od onog društva koje se skupilo u "Didinom sanu" nije puno likova ostalo; znam za neke nickove koji su odavno napustili Burzu, a tamo su se hvalili na sva zvona.
Kolo sreće se okreće! [tongue]

Kupnja se od jučer nije nešto popravila.
Baš suprotno, još je tanja i slabija.


Kako sam i jučer rekao, i u novinama danas kažu da su otišli ili odlaze i zadnji paničari. Dobro je to! A uostalom, i od onog društva koje se skupilo u "Didinom sanu" nije puno likova ostalo; znam za neke nickove koji su odavno napustili Burzu, a tamo su se hvalili na sva zvona.
Kolo sreće se okreće! [tongue]

Koliko ja znam, većina je i dalje ovdje, evo ti popis pa vidi, a pretpostavljam da se neki kriju i pod drugim nickovima!
1. Mravak
2. Broj 1
3. Posejdon
4. Mreich
5. S.Baracuda
6. Bakicaaa
7. Domagoj
8. Mahatma
9. Radnikdiok
10. Šanto
11. Mig29
12. Byber
13. Geronimo
14. Zare
15. Mark1
16. Ernest
17. Ivana7
18. Asd
19. Asdfgh123
20. Chill
21. Chico
22. Tango
23. Nina505
24. Stoichkov
25. Evogaopet
26. Black Lord
27. Nicos
28. Vistman
29. Dragon
30. Wiking
31. Wingman
32. Vjeko (web redakcija)
33. ScarT
34. Xmenergy
35. Homervangogh
36. Wunderkind
37. Misko
38. Del-Boy
39. Bruno

Samo ne znam kakve to veze ima sa stanjem na tržištu kapitala…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close