Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Naši velefondovi na čelu sa novom generacijom mladih bahatih menađerčića shvatili su burzu kao legalan način pljačke i potkradanja građana RH koji su ako su počeli INVESTIRATI prije godinu dana izgubili 50-80 % uloženog novca, nevidim drugi razlog zašto bi još uvijek cvrljili u ovoj žabokrečini, firme i banke nam posluju odlično plus sredila se situacija i u svijetu…

Oče neko iz Vlade, Hanfe ili Burze reagirat ili im je dano da se iživljavaju dok sve cijene ne dođu na nominalu a građani ne izgube sav INVESTIRAN novac!!???

Kakve veze ima to sa hanfom, vladom ili burzom? Ne mogu te oni zaštiti od tvoje gluposti.

Ako kupiš zemljište za 1000 eura po m2 i onda kasnije ga ne možeš prodati ni za pola te cijene nije ti kriva vlada. Ljudi su kupovali dionice da nisu znali ništa o tome. Nisu analizirali ni minutu nego su kupovali napamet i sada plaču… njihova kriva poslovna odluka i amen. Pa ne živimo u komunizmu više.

[/quote]

slazem se..

da budem iskren, ja bih do kraja uveo sistem ko-jaci-taj-kvaci i ukinuo HANFU, Samodole i ostale..ionako kurcu sviraju.
htjeli mi to priznate ili ne, mirovinci su razvalili trziste!
doslovno.
tako da ne znam zasto mene zovu kad stavim po par naloga na istu dionicu i na kupnju i na prodaju, jer je to manipulacija trzistem, a kad mirovinci kupe, da bi se mogli istrest i srusiti, onda je to ok?

na stranu to sto im je glupost i lakomislenost ostalih igraca na burzi, malih investitora, kao i investicijskih fondova dobrano pomogla.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ovo je još dobro dok ne počnu pucati margini, kad to počne , onda smo u …..

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Jedna slika govori vie od tisucu rijeci….


ovo je još dobro dok ne počnu pucati margini, kad to počne , onda smo u …..

Pa zar se ne vidi da su već počeli? Očekujem sad još koji dan ovako brutalnih iskrcavanja, i to je to. Tko preživi, imat će što pričati unucima u hladnim zimskim noćima uz pucketanje vatrice iz kamina…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Sve je to dobro evo DAX -0.23 a CROBEX -2.23 A prije par dana DAX je bio +2.23 a CROBEX + 0.23 znači mi pratimo DAX samo puta 10 ipak smo mi CROBEX

gotovo je , nema nam spasa…
nema kesa, nitko ne zeli dionice…
[bye]





mislim da je ovo nova runda punjenja privatnih đepova dionicama, pa onda up!

Ovo je runda punjenja privatnih đepova dionicama, pa onda down!
[/quote]

kasniš skoro godinu dana
[/quote]

Ne kasni,
Pogledaj Ukupnu K/P.
Ovak nije bila loša skoro 3 godine.
Totalna nezainteresiranost za dionice.
HDEL -10%
[/quote]

Naravno da kasni. Svi iskusni igrači i dobri analitičari govorili su već nakon IPO-a HT-a i sljedećih mjeseci da se sprema velika kriza. Znakovi su bili tu… Tad je crobi bio na preko 5.000 bodova. I Luković je tad svoje dionice promijenio za cash… Tad je bilo pravo vrijeme za to. Sad nakon pada od cca. 40% nema baš puno smisla davati takve izjave da veći igrači sada pretaču dionice u "privatne džepove", pa da će onda "down"… Čak kad bi se to sad zbilja i dogodilo, već je itekako prekasno, jer je index (prosjek) već pao za oko 40 %. Pametni i/li iskusni (i insideri, naravno, pa mi smo Balkan) to su napravili odavno…


ovo je još dobro dok ne počnu pucati margini, kad to počne , onda smo u …..

A nije ni to daleko… [bye]

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...


Sve je to dobro evo DAX -0.23 a CROBEX -2.23 A prije par dana DAX je bio +2.23 a CROBEX + 0.23 znači mi pratimo DAX samo puta 10 ipak smo mi CROBEX

BETA


ovo je još dobro dok ne počnu pucati margini, kad to počne , onda smo u …..

Kao što rekoh davno još tamo negdje kada smo već bili u dobrome padu. Zašto ljudi uzimaju tako olako taj margin kada se već par puta za redom pokazalo da baš i nije dobitna kombinacija. Uostalom bolje zaraditi manje love nego popusiti po n-ti put. Upravo nas je ta pohlepa uz vanjske čimbenike naravno, dovela tu di jesmo [sealed]

...Imperare sibi maximum imperium est...

GAMA

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Trenutno s(r)tanje na burzi je rezultat rasprodaje od strane fondova, koji dobivaju naloge za isplatu od neukog puka kojemu je jedino mjerilo da posto pada pasti ce jos vise (zbog njihovog postupaka i hoće). Jednako kao sto je bilo i ulaganje u fondove ne zato jer su smatrali dionice povoljnima vec zato sto sve raste!
Samo dok se gomila opece (i njihove zene takodjer) nece tako lako opet dati lovu u fondove, i tako cemo imati mnostvo jeftinih dionica koje vrlo malo ljudi želi!

New Report

Close