Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[bye][bye][bye][bye]ZSE [bye][bye][bye][bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Istina pofuk, ali nešto drugo sam hio reći.

recite molim Vas do kraja ma koliko to bolno bilo
sta ste htjeli reci??
pofuk

polako ali sigurno letimo u propast… [bye] optimistima bi trebalo dati nobelovu nagradu za nadanja…dolazimo do realne slike hrvatskog gospodarstva…smuči mi se u želucu kad vidim reklamu na televiziji od hamfe!!! citirao bih snimak uskoka od granića pri prodaji končara: pola tebi, pola meni, pola bagi!!! [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] to je zbilja

živjeli!!!




upravo sam gledao prilog u emisiji "potrošački kod"—o tome koliko su mali dioničari zaštićeni od večinskih vlasnika—–
konkretno…
gospođa je imala dionice Našice cementa koje je kupila za 50 000kn….ovih dana dobila je obavijest
od SDA kako su dionice prodane tj. otkupljene za 28000 kn od večinskog vlasnika….
…i to bez njenog znanja i dopuštenja…..i to sve po zakonu
molim da mi netko objasni jel to moguče…ako je… onda tu više nema priče o dugoročnom ulaganju….barem ne kod nekih dionica…..ili se to može dogoditi svakom malom dioničaru?

Upravo sam saznao da se radi sestrični od moje zaručnice!!!

Prvi put čujem za takvo nešto. Nisam ju još nazvo da čujem iz prve ruke ali molim sve koji znaju o čemu se tu radi neka mi hitno obrazlože nešto…

[/quote]

ne lovi me za rijec ali mislim da ako vecinski dionicar ima vise od 90% ili 95% dionica u vlasnistvu da ima pravo otkupa ostalih dionica bez suglasnosti vlasnika.Po kojoj cijeni ne znam,valjda prosjeka zadnja 3 mjeseca

[/quote]

Bilo je ovo: http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/istiskivanje-manjinskih-dionicara-nexe-grupe,19035.html

a to se zove Squeeze out iliti istiskivanje manjinskh dioničara:

"Squeeze out je postupak istiskivanja manjinskih dioničara, najčešće praćen preoblikovanjem dioničkog društva u društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) i napuštanjem burze. U pravnim spisima je poznat pod pojmom "prijenos dionica manjinskih dioničara", odnosno "prijenos dionica uz plaćanje otpremnine".

Temeljem čl. 300. izmjenjenog Zakona o trgovačkim društvima, squeeze out je moguć isključivo u slučaju kad većinski dioničar posjeduje dionice koje se odnose na najmanje 95% temeljnog kapitala."

Pročitaj ovdje više, a možeš na nn.hr izvaditi i zakon:
http://www.cartmann.com/2006/12/06/squeeze-out-istiskivanje-malih-dionicara/
[/quote]

Hvala svima zasad. Idem malo čitat o tome pa vidjet šta dalje… Čujem spominjete tužbe, mora postojat način kako vratit bar dio sredstava jer ipada da je popušila 22000 kuna.

Na VDKT je skriveni nalog na prodaji na 1000kn.
A majko moja, po koliko su ti ljudi kupovali ?
Pa ova dionciaje bila na 4500 kn.





upravo sam gledao prilog u emisiji "potrošački kod"—o tome koliko su mali dioničari zaštićeni od večinskih vlasnika—–
konkretno…
gospođa je imala dionice Našice cementa koje je kupila za 50 000kn….ovih dana dobila je obavijest
od SDA kako su dionice prodane tj. otkupljene za 28000 kn od večinskog vlasnika….
…i to bez njenog znanja i dopuštenja…..i to sve po zakonu
molim da mi netko objasni jel to moguče…ako je… onda tu više nema priče o dugoročnom ulaganju….barem ne kod nekih dionica…..ili se to može dogoditi svakom malom dioničaru?

Upravo sam saznao da se radi sestrični od moje zaručnice!!!

Prvi put čujem za takvo nešto. Nisam ju još nazvo da čujem iz prve ruke ali molim sve koji znaju o čemu se tu radi neka mi hitno obrazlože nešto…

[/quote]

ne lovi me za rijec ali mislim da ako vecinski dionicar ima vise od 90% ili 95% dionica u vlasnistvu da ima pravo otkupa ostalih dionica bez suglasnosti vlasnika.Po kojoj cijeni ne znam,valjda prosjeka zadnja 3 mjeseca

[/quote]

Bilo je ovo: http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/istiskivanje-manjinskih-dionicara-nexe-grupe,19035.html

a to se zove Squeeze out iliti istiskivanje manjinskh dioničara:

"Squeeze out je postupak istiskivanja manjinskih dioničara, najčešće praćen preoblikovanjem dioničkog društva u društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) i napuštanjem burze. U pravnim spisima je poznat pod pojmom "prijenos dionica manjinskih dioničara", odnosno "prijenos dionica uz plaćanje otpremnine".

Temeljem čl. 300. izmjenjenog Zakona o trgovačkim društvima, squeeze out je moguć isključivo u slučaju kad većinski dioničar posjeduje dionice koje se odnose na najmanje 95% temeljnog kapitala."

Pročitaj ovdje više, a možeš na nn.hr izvaditi i zakon:
http://www.cartmann.com/2006/12/06/squeeze-out-istiskivanje-malih-dionicara/
[/quote]

Hvala svima zasad. Idem malo čitat o tome pa vidjet šta dalje… Čujem spominjete tužbe, mora postojat način kako vratit bar dio sredstava jer ipada da je popušila 22000 kuna.

[/quote]
Sve je po zakonu, Ergovic posjeduje 95 % dionica NACE koje zapravo vise i ne postoje nego samo dionice NEXE grupe. Znam da je g. Ergovic tj u njegovo ime se zvalo imatelje dionice da prodaju po fer cijeni od 3000 kn po dionici, sad kako da ona nije prodala ja ne znam. Ovo je sigurno tocno jer znam meni blisku osobu koja je prodala tako 200 dionica…
Nazalost mislim da se tu nista ne moze..

No pain no Game

Naši velefondovi na čelu sa novom generacijom mladih bahatih menađerčića shvatili su burzu kao legalan način pljačke i potkradanja građana RH koji su ako su počeli INVESTIRATI prije godinu dana izgubili 50-80 % uloženog novca, nevidim drugi razlog zašto bi još uvijek cvrljili u ovoj žabokrečini, firme i banke nam posluju odlično plus sredila se situacija i u svijetu…

Oče neko iz Vlade, Hanfe ili Burze reagirat ili im je dano da se iživljavaju dok sve cijene ne dođu na nominalu a građani ne izgube sav INVESTIRAN novac!!???

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

N INI pojacana prodaja, netko nesto zna ili cisto efekt -1,18 crobexa?

No pain no Game


Sve je po zakonu, Ergovic posjeduje 95 % dionica NACE koje zapravo vise i ne postoje nego samo dionice NEXE grupe. Znam da je g. Ergovic tj u njegovo ime se zvalo imatelje dionice da prodaju po fer cijeni od 3000 kn po dionici, sad kako da ona nije prodala ja ne znam. Ovo je sigurno tocno jer znam meni blisku osobu koja je prodala tako 200 dionica…
Nazalost mislim da se tu nista ne moze..

Nisam siguran ali koliko piše u tekstu rekla je da je nisu niti zvali a niti nikakav dopis slali. Al ponavljam, to nije sigurno…

ovdje samo ina može izvući zse zbog velikog priljeva novca , ništa ovdje više ne može
podignuti tržište na žalost, čisto realno stanje stvari.
što prije se ina dogodi, to bolje .
ovako jedino dobro postojećim kupcima .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


N INI pojacana prodaja, netko nesto zna ili cisto efekt -1,18 crobexa?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=50bbf5b1-6328-4c51-afd1-6bf9cf69ce86&open=sec

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Čini mi se da sad izlaze i zadnji paničari, a ne samo fondovi zbog isplate udjelničara.
To je u neku ruku i dobro, ostat će samo čvrste ruke i strpljivi.
Tako je valjda moralo biti kad su kola krenula nizbrdo bez kočnice. A, da – ručnu su povukli (bosanski grb), ali nije pomoglo. [bye]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

New Report

Close