Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@nevera
i unforgiven

poanta teksta je bila da je makroekonomska situacija bila i losija pa se nije dodatno padalo.
drugim rijecima, zasto bi sad onda trebali dodatno pasti ?
ne nagovaram nikoga na kupnju, nego trazim razloge zasto bi trebali dodatno pasti.

zasto prije bijesnog odgovora ne promislite o sustini napisanog teksta?

Ja mislim kolega da bi bolje bilo da se ostavite makroekonomske situacije.
Osim što ste iznijeli sve krive podatke Crobexa i Dow-a kažete da je poanta vašeg teksta da je makroekonomska situacija bila lošija.
To nije istina.
Ondašnja situacija je bila puno bolja, a sadašnja makroekonomska situacija je katastrofalno loša.
Ne znam kad ćete prihvatiti tu činjenicu i shvatiti da je upravo to razlog pada dionica.
A odgovor na vaše pitanje zašto bi trebali dodatno pasti je da ne postoji niti jedan dobar razlog zašto bi trebali rasti.
NHF

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Loviš, kako s štapom? Pa nismo na ribnjaku.

peca na savi, hehe

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



Mislim da nas u ponedjeljak čeka klanje telića. [bye]


@Opr

Trenutno kolega, ima puno više papira nego glupana, jer su ih sve fond menađerčići rastjerali.

Je samo što će noževi postat tupi već u 10:27 čim se pozoblje svih 7 mil. a onda po starom čekanje da vidimo di će braniteljski fond ubacit svojih 2- 3 MILIJARDE KN
[/quote]

Oće oće, sigurno će ubacivati pare u dionice, a nemanju ni za isplatiti branitelje.
A Dinko čeka li ga čeka.




@nevera
i unforgiven

poanta teksta je bila da je makroekonomska situacija bila i losija pa se nije dodatno padalo.
drugim rijecima, zasto bi sad onda trebali dodatno pasti ?
ne nagovaram nikoga na kupnju, nego trazim razloge zasto bi trebali dodatno pasti.

zasto prije bijesnog odgovora ne promislite o sustini napisanog teksta?

Ja mislim kolega da bi bolje bilo da se ostavite makroekonomske situacije.
Osim što ste iznijeli sve krive podatke Crobexa i Dow-a kažete da je poanta vašeg teksta da je makroekonomska situacija bila lošija.
To nije istina.
Ondašnja situacija je bila puno bolja, a sadašnja makroekonomska situacija je katastrofalno loša.
Ne znam kad ćete prihvatiti tu činjenicu i shvatiti da je upravo to razlog pada dionica.
A odgovor na vaše pitanje zašto bi trebali dodatno pasti je da ne postoji niti jedan dobar razlog zašto bi trebali rasti.
NHF

[/quote]

pa dobro, ocito je nekima jako stalo da crobex dodatno padne.
onda prodajte svoje dionice (pardon, vi ste to odavno ucinili) i kupujte kad za to dodje vrijeme.
ako mislite da je makroekonomska situacija sada sa naftom na 105 losija od one sa naftom od 146, ok, nek Vam bude.
meni to nema bas smisla, ali dobro, svakom njegova istina…

@tigrus

Ma,kolega mislim da malo krivo gledate na stvar.
Meni nije uopće stalo da Crobex padne.
Ja od toga nemam ništa.
Nitko od toga nema ništa.
Šta kupit ću jeftinije nego što je sada?
Pa koja korist od toga?
Jedina korist bi bila da padne,ja kupim jeftinije i onda to skoči 20% u tri dana i nastavi rasti i rasti.
Moje mišljenje je da taj film nećemo više gledali.
Pa vidite koliko je forumaša još prije dva mjeseca mislilo da kupuje na dnu i sad su već u lijepom minusu.
I to je ono što me brine.
Brine me to što ne vidim svjetlo na kraju tunela

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



@tigrus

Ma,kolega mislim da malo krivo gledate na stvar.
Meni nije uopće stalo da Crobex padne.
Ja od toga nemam ništa.
Nitko od toga nema ništa.
Šta kupit ću jeftinije nego što je sada?
Pa koja korist od toga?
Jedina korist bi bila da padne,ja kupim jeftinije i onda to skoči 20% u tri dana i nastavi rasti i rasti.
Moje mišljenje je da taj film nećemo više gledali.
Pa vidite koliko je forumaša još prije dva mjeseca mislilo da kupuje na dnu i sad su već u lijepom minusu.
I to je ono što me brine.
Brine me to što ne vidim svjetlo na kraju tunela

ako se dobro sjecam , svojevremeno je Samodol, kad je gostovao u Otvorenom rekao novinarki da u novinama ne bi smjeli pisati naslove kao sto su:
"Panika!", "Damaklov mac prijeti hrvatskom trzistu kapitala" etc…
na tu izjavu novinarka mu je odgovorila: "ali to nije istina… pa nije tako losa situacija…"
a Samodol kaze: "ako ovako nastavite pisati, postati ce istina…"

drugim rijecima, ako ovako nastavite, to sto pisete moglo bi se i ostvariti…
a sami kazete da pad nikome ne koristi.
dakle?



@tigrus

Ma,kolega mislim da malo krivo gledate na stvar.
Meni nije uopće stalo da Crobex padne.
Ja od toga nemam ništa.
Nitko od toga nema ništa.
Šta kupit ću jeftinije nego što je sada?
Pa koja korist od toga?
Jedina korist bi bila da padne,ja kupim jeftinije i onda to skoči 20% u tri dana i nastavi rasti i rasti.
Moje mišljenje je da taj film nećemo više gledali.
Pa vidite koliko je forumaša još prije dva mjeseca mislilo da kupuje na dnu i sad su već u lijepom minusu.
I to je ono što me brine.
Brine me to što ne vidim svjetlo na kraju tunela

Čini mi se da smo u jednoj klasičnoj fazi pada koja se ciklički mjenja. Kao i ledeno doba. Bilo je već takvih faza tijekom 20. stoljeća. Ima nešto u onoj teoriji "napuhanog balona".
Kao igla za ispuhivanje dođe neka svjetska kriza.
U ovom slučaju, to je globalna kriza hipotekarnog tržišta u Americi koja je otvoreno krenula prošle godine u Jesen i od onda srušila cijene dionica za oko 50%.
Čitav niz banaka i fondova je bankrotirao u Americi a sve se to prenijelo i na Europu i svijet.
I dok to traje, cijene dionica kao jedne vrlo špekulativne i u osnovi nesigurne imovine će padati.

Ja sam potpuno izašao iz dionica prije nešto manje od godine dana i sa tim novcima čekam novi pravi zeleni val za kojeg se bojim da neće tako skoro doći. Proces je obrnut. Trend je da se novac iz dionica izvlači što znači da vrijednost pada i pada.

Čekam Končar na 450.

Pa vidite koliko je forumaša još prije dva mjeseca mislilo da kupuje na dnu i sad su već u lijepom minusu.
I to je ono što me brine.
Brine me to što ne vidim svjetlo na kraju tunela


Krivo misliš.
Naravno da tunel ima kraj.
Samo je pitanje je li u proljeće 2009. ili 2010.
Možda i 2012.

Ovih dana smo svijedoci čestih nekih ponuda za preuzimanje;
– MOL-INA
-KONZU-ŽITNJAK+MLINAR
-ŠTROK-LRH
A koliko znamo kod preuzimanj cijena preuzimanja mora biti veća od tromjesječnog prosijeka.
Zašto sada dolazi do pruzmanja,jer su dionice na jako niskim cijenama i naše "blago" opet prodajemo za siću.
Bogati koriste situaciju i kupuju nešto po diskontnim cijenama.



@nevera
i unforgiven

poanta teksta je bila da je makroekonomska situacija bila i losija pa se nije dodatno padalo.
drugim rijecima, zasto bi sad onda trebali dodatno pasti ?
ne nagovaram nikoga na kupnju, nego trazim razloge zasto bi trebali dodatno pasti.

zasto prije bijesnog odgovora ne promislite o sustini napisanog teksta?

Dozvolite da se obratim.

Ne vidim što je u mom odgovoru bilo bijesno. Odgovor je ispravio očite greške u vašem postu (što je izgleda vas naljutilo). Nepobitna činjenica je da je CROBEX u zadnjih 3 godine debelo nadigrao DOW (ako se već igramo usporedbe indexa). Izračunajte kolko bi danas imali kuna da ste 1.1.2006. ušli sa 500.000 kn u DOW naprama 500.000 kuna u CROBEX. Vodite samo računa da se DOW kupuje za dolare.

Armagedon je blizu!




@tigrus

Ma,kolega mislim da malo krivo gledate na stvar.
Meni nije uopće stalo da Crobex padne.
Ja od toga nemam ništa.
Nitko od toga nema ništa.
Šta kupit ću jeftinije nego što je sada?
Pa koja korist od toga?
Jedina korist bi bila da padne,ja kupim jeftinije i onda to skoči 20% u tri dana i nastavi rasti i rasti.
Moje mišljenje je da taj film nećemo više gledali.
Pa vidite koliko je forumaša još prije dva mjeseca mislilo da kupuje na dnu i sad su već u lijepom minusu.
I to je ono što me brine.
Brine me to što ne vidim svjetlo na kraju tunela

ako se dobro sjecam , svojevremeno je Samodol, kad je gostovao u Otvorenom rekao novinarki da u novinama ne bi smjeli pisati naslove kao sto su:
"Panika!", "Damaklov mac prijeti hrvatskom trzistu kapitala" etc…
na tu izjavu novinarka mu je odgovorila: "ali to nije istina… pa nije tako losa situacija…"
a Samodol kaze: "ako ovako nastavite pisati, postati ce istina…"

drugim rijecima, ako ovako nastavite, to sto pisete moglo bi se i ostvariti…
a sami kazete da pad nikome ne koristi.
dakle?

[/quote]

Još jednom da ponovim, ja ne pišem ništa što se već nije dogodilo, niti ne izmišljam nešto što se nije uopće dogodilo.
Dakle kad prenesem da je zaduženje građana i tvrtki poraslo sa 2 milijarde na 3 u roku godine dana,
pa nisam ja to izmislio.
To je činjenica.
Isto kao što je činjenica da se ne zna kad ćemo ući u EU, da nismo imali 10% više turista ove godine,da nije unutanji i vanjski dug sve manji, da inflacija nije pala na 4%, da tvrtke ne zarađuju sve više i više,da uvoz nije sve manji i manji, da ljudi ne žive bolje, da svjetska ekonomska situacija nije dobra, da bankovne kamate rastu a ne padaju itd,itd.
Razumijete?
Kad bih ja prestao pisati što bi se to promijenilo?
Izvoz bi se povećao ili bi inflacija pala?
Ili bi vi počeli izmišljati dobre vijesti?
Jer da ih ima pa valjda bi ih vi već prenijeli.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Moj prijedlog moderatoru je da pušta postove bez čekanja a ukoliko netko bude radio probleme da mu da upozorenje i ako se ponovi da ga izbriše,a ne ovako da čekaš pola sata da se smiluju pustit dok u međuvremenu odmoderirani napišu deset postova.
HVALA

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close