Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni današnji dan nije sasvim crn jer pokazuje da ih ima koji imaju dosta love za shopping, samo što čekaju zadnji čas za to. Evo kako su brzo pojedeni oni nalozi sa ERNT na 2000kn, u par minuta je otišlo 2000 komada.
ATPL isto ovi veći nalozi od 2285 do 2300 su pojedeni začas. Onog na 2310 vjerojatno nisu uzeli jer očekuju da će ga jeftinije ubosti u ponedjeljak.

Samo što je malo aktivnih naloga na kupnji pa loše psihološki djeluje i ulijeva strah ljudima.


Pod predpostavkom da vlada obznani namjeru o javnoj ponudi svojih cca 19%, znači da u tom slučaju bi OMV trebao dati kontra ponudu MOL-u za diste dionice , a onda sa akumuliranim sudjelovati u nadbidavanju za vladin paket,
Jako interesantna pozicija za nas ostale,
što znači da bi sadašnja ponuđena cijena bila povečana i još poslije sigurno plačanje razlike po osnovu javne ponude koja bi sigurno u tom slučaju otišla u nebesa, pod predpostavkom da vlada kada je već odlučila prodat sve isforsira unutar godine dana, a nema razloga zašto nebi

Ako se INA prodaje , osobno mislim da bi realizacija ovakvog scenarija bio najsmisleniji i najlucidniji vladin potez.
Nadam se da imaju toliko pameti (dobro i transparentno za sve.

P.S. inaće osobno uopće ne vidim razloga zašto bi se u današnja ovakva vremena uopće razmišljalo o
prodaji INA-e, a kamoli da se ista ide realizirat. iNA vrijedi puno puno više nego mi svi možemo
i zamisliti!!!!!!!!!!!!!!!


i moje je misljenje da je ne bi trebalo prodavat,ali dolaze na naplatu razni krediti…

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Hanfa odobrila preuzimanje AC Balkana od strane AC Rusije

Uprava HANFA na sjednici održanoj 4. rujna usvojila je rješenja kojima se društvu za upravljanje investicijskim fondovima Adriatica Capital odobrava pripajanje otvorenog investicijskog fonda s javnom ponudom AC Balkan otvorenom investicijskom fondu s javnom ponudom AC Rusija.
Vlasnicima udjela u fondu AC Balkan neće se obračunati i naplatiti ulazna ili izlazna naknada.

[rolleyes]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Dati ću prognozu.
Minimalno sljedećih godinu dana nastaviti će se isto ovo što se zbiva od prošle jeseni.
Povećanja prodaja i povlačenje, slaba kupnja.
Rezultat, kontinuirano ponavljanje ciklusa pad 10%, rast 5 %, sveukupno,
moći ćete Atlantsku plovidbu za godinu dana kupiti za 1.500


Hanfa odobrila preuzimanje AC Balkana od strane AC Rusije

Uprava HANFA na sjednici održanoj 4. rujna usvojila je rješenja kojima se društvu za upravljanje investicijskim fondovima Adriatica Capital odobrava pripajanje otvorenog investicijskog fonda s javnom ponudom AC Balkan otvorenom investicijskom fondu s javnom ponudom AC Rusija.
Vlasnicima udjela u fondu AC Balkan neće se obračunati i naplatiti ulazna ili izlazna naknada.

[rolleyes]

OK to je dakle tek 2. fond koji se izvrnul

Ovo je postalo zrelo za stečaj!
Nek maknu motušića i postave stečajnog upravitelja za ovu žabokrećinu na šta se sveo zse….možda krobex okrene u plus onda…. ovako se mogu iživljavat još godinama ako hoće…..

[lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


nije mi jasno tko danas kupuje kad će sutra moći isto to kupiti za manje para. i tako već ohoho…
vrzino kolo.

Pa zar nikad nisi čuo za trejdanje. Znači kupovati kada najviše dionice padaju, a već idućeg dana ili možda za dva ili tri dana prodati upravo u trenutku kada cijena najviše raste i tako opet čekati dok počne jači pad cijene, pa ponovno tog dana kada je jaka korekcija kupnja na veliko. Najveći broj investitora radi upravo suprotno (kupuju kada raste, a prodaju kada pada) i zato su u velikom gubitku.


Ovo je postalo zrelo za stečaj!
Nek maknu motušića i postave stečajnog upravitelja za ovu žabokrećinu na šta se sveo zse….možda krobex okrene u plus onda…. ovako se mogu iživljavat još godinama ako hoće…..

[lol]

zašto bi smjenili Motušića i postavili stečajnog upravitelja, milsiš da ako ti ne zarađuješ da ne zarađuje ni ZSE? ZSE zarađuje kada i tvoj broker, znači uvijek dokle god ima prometa na njoj.

Tko čeka, taj popizdi čekajući



Može li se priheftati na vrh stranice trenutni crobi i prometi kao što ste to napravili na dionicama, naravno s nekim malim otklonom.

Vjeko?

Nažalost ne.

[/quote]

opa, ovo mi je promaklo….
valentine, zasto si ti odgovorio na pitanje koje je postavljeno vjeki?
valentine = vjeko ????

[shocked] [shocked]

aha vjeko, uvatili smo te! [tongue] [smiley]


Može li se priheftati na vrh stranice trenutni crobi i prometi kao što ste to napravili na dionicama, naravno s nekim malim otklonom.

Vjeko?

Ispričavam se na kasnom odgovoru, premda je moj alter ego odgovorio umjesto mene, no svakako ćemo provjeriti što bi se dalo učiniti.

Pozdrav

Suricata suricatta


Dati ću prognozu.
Minimalno sljedećih godinu dana nastaviti će se isto ovo što se zbiva od prošle jeseni.
Povećanja prodaja i povlačenje, slaba kupnja.
Rezultat, kontinuirano ponavljanje ciklusa pad 10%, rast 5 %, sveukupno,
moći ćete Atlantsku plovidbu za godinu dana kupiti za 1.500

Kako nesebično od tebe što si prošao kroz muku kreiranja novog nicka, samo da bi nas obogatio za ovu "vrijednu" informaciju. Hvale vrijedan trud.

Ako si već u prvom postu tako hrabar u procjenama, ko zna kakav vrhunski investitor će nastati od tebe već oko 5-tog posta, a kad doguraš do 10-tog i Warrenu će se trest gaće. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close