Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moze jedno teoretsko pitanje: sta bi se dogodilo sa nasim trzistem da MOL odustane od Ine (razlog nije bitan)?
😉

a sto bi bilo da meteor padne na prijestolnicu?
otprilike ti to tvoje pitanje tu negdje spada…
[lol]



Moze jedno teoretsko pitanje: sta bi se dogodilo sa nasim trzistem da MOL odustane od Ine (razlog nije bitan)?
😉

Ina je držala 30% prometa u 2 ljetna mjeseca na ZSE. Znaš šta bi se dogodilo? Morali bi preko noći izmisliti Novi MOL !!!
[/quote]

ili bi pažnja tih investitora prešla na neku drugu dionicu

slažem se sa tobom u potpunosti…
…definitivno dogodit će se…pogotovo ako je stvarno tako malo pozitivaca…jer takvi kao ti neće dizati crobex…
…dizat će ga upravo oni koji ga žele još niže nego što je sad…čini se da je takvih mnogo…ne možemo propast da hoćemo…

pa dobro gospodo,
takve kao vi slušam od početka godine i naravno kao posljedica, gubitak od 30%,
e više vas ne slušam, stoga kategorički pitam…pa zašto je Europa i USA tako jako crveno–cca 3% danas,
i da nema INE.mi b ismo bili već sigurno ispod 3200..trebali li to raćunati ili kalkulirajte sami sa sobom..
alo se slučajno INA izjalovi i ostane 2850-2900 e onda drž gaće do cca 2700, a nije isključeno i da INA story bude ok..dakle cca 3400 i oper down 2700,
stoga prestanite stajati uz zelene oaze i puteljke i maštati o eksploziji Crobija, nego se uhvatite posla zbog kojeg ste plačeni a zaradu na burzi koju ste obečali ženi, djeci ili ljubavnici..zaboravite..i budite sretni da ono što ste izgubili je i kraj a ako nastavite drukati i sanjariti da ide gore..gubitak Vam je i više nego li izvjestan,
molite se Bogu i OMV ili Rusima iliti svetom trojstvu,laku noć i prestanite sanjariti o eksploziji Crobija

[/quote]

pa ok, ja i dalje mislim da idemo gore vrlo skoro.
ja prodavati necu nista.
a ti prodaj, srezi portfelj i ostavi samo pounje…
btw. di je nestalo pounje?
vise se uopce ne spominje…
mislim da mi je pounje bila najdraza dionica…
[smiley]

ajmo se malo uhvatiti prognoze za današnji dan.
gledam malo bloomb., sve se crveni za danas, realno pad , samo pitanje koliki, jer je većina dionica već puno pala.
tehničari puno spominju granicu od 3200 , pad na toliki nivo bi pojedine dionice doveo na tot. đabalesko , interesira me jesu li fondovi spremni braniti ove nivoe , ili ih baš briga ….pogotovo mirovince

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@val

pošto sam se na proljeće skoro utopio upisao sam napredni tečaj plivanja s upisom u radnu knjižicu[lol]

U 2 godine intenzivnog praćenja burze, bilo je od 15-20 ovakvih dana, kad ljude malo uhvati panike, lupe po bidu, padnemo za 3 % i na kraju dana samo na nuli, ili u plusu. A bilo je i obrnutih, letimo u visine pa pljasnemo na zemlju.

A netko fino na tome zaradi.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

ogroman kapital je zatvoren u ht
podsjećam vas kako je ozbiljna korekcija koncidirala upravo s pripremama (skupljanjem casha) za IPO ht
bears fondovi upravo ovaj moment koriste za jednostavnu kontrolu razine crobexa
dizanjem ht crobex bi se stabilizirao


ajmo se malo uhvatiti prognoze za današnji dan.
gledam malo bloomb., sve se crveni za danas, realno pad , samo pitanje koliki, jer je većina dionica već puno pala.
tehničari puno spominju granicu od 3200 , pad na toliki nivo bi pojedine dionice doveo na tot. đabalesko , interesira me jesu li fondovi spremni braniti ove nivoe , ili ih baš briga ….pogotovo mirovince


znacajnog pada nece biti , a pad do 0, 50 % biti ce uz izuzetno malu likvidnost.
a sto se tice OIF , tesko da ce braniti a mirovince boli ona stvar do kuda ce index , moraju smanjiti prosj. ulaznu cijenu kada su kupovali na vrijednosti indexa od 5200 bodova, tako da je njima svejedno .

najvrednije stvari u životu su besplatne


ajmo se malo uhvatiti prognoze za današnji dan.
gledam malo bloomb., sve se crveni za danas, realno pad , samo pitanje koliki, jer je većina dionica već puno pala.
tehničari puno spominju granicu od 3200 , pad na toliki nivo bi pojedine dionice doveo na tot. đabalesko , interesira me jesu li fondovi spremni braniti ove nivoe , ili ih baš briga ….pogotovo mirovince

Ako krene ciklus grobija za dole a znamo svi da su nam ciklusi cca 10% može se čak
i dogodit da na mahove budu neke cijene perverzno niske.
Lako vjerojatna opcija……..naravno ne mislim da se to može izvest u jednom danu
ili danas al u budućem periodu je jedna od realnih opcija. E sad dal se bude tako nešto
ostvarilo nemože niko biti siguran al da je realna opcija je….

Ako krene ciklus grobija za dole a znamo svi da su nam ciklusi cca 10% može se čak
i dogodit da na mahove budu neke cijene perverzno niske.
Lako vjerojatna opcija……..naravno ne mislim da se to može izvest u jednom danu
ili danas al u budućem periodu je jedna od realnih opcija. E sad dal se bude tako nešto
ostvarilo nemože niko biti siguran al da je realna opcija je….
[/quote]
tesko izvedivo , kupnje ma mnogim dionicama nema , a ako je ima je na smjesnim cijenama ( dkvs 1-2 kn).
realna opcija , hm na burzi je uglavnom nerealno .

najvrednije stvari u životu su besplatne

DAX jutros:

Evo, već se lagano crvenimo… nije strašno…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

5 milja prometa za 10ak minuta, izgleda da nećemo preduboko

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

New Report

Close