Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

plavi@ od mene 100 za iskrenost [thumbsup]



kolega Verdi,

zašto pretpostavljate da se cijena udjela u fondu mora popraviti jednog dana? Ako je loš zašto ne bi
propao? Nije ni prvi ni zadnji u svijetu koji je krahirao. Malo previše ovdje ljudi pretpostavljaju
da mora biti bolje.

zato sto je zivot sinusoida.
a u zivot spada i burza.
dakle iz -1 u +1.
oporaviti ce se sigurno, samo je pitanje dana.
nazalost, cinjenica je da se neki fondovi nisu vodili razumom, nego spekulacijama.
ne bi htio osporavati financijsko znanje pojedinih igraca na trzistu, ali ipak treba imati i malo "talenta" za ovaj posao…

[/quote]

Kako možeš govoriti o špekulantima koji su kupovali dioki???

Pa dioki je najperspektivnija tvrtka u HR trenutačno…..

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Dno dno dno,

što je to dno?
S prometom od 20 milja mi padamo u ponor, kaj će tek biti kada se promet poveća?
Dali je 3200 malo ili puno?
Dali valentine i dalje tvrdi da ćemo up?

Ja sam većinom u dionicama, minus zanemariv ali mogao bi postati golem.
heheheheheh

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Raiffaisenovi OIF-ovi prodaju sve živo: RIVP, BLSC, ISTT, danas i VART.

Ima ko ideju što se dešava tamo ?

Govorim o zadnjih mjesec dana. Samo se proces intezivirao u zadnjih 7 dana.

"sve živo"?
17 milja prometa?
[/quote]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Erste plavi obvezni mirovinski fond pao jučer preko 3 %,pa toliko nije pao ni jedan fond,da nije neka greška?



Raiffaisenovi OIF-ovi prodaju sve živo: RIVP, BLSC, ISTT, danas i VART.

Ima ko ideju što se dešava tamo ?

"sve živo"?
17 milja prometa?
[/quote]

Govorim o zadnjih mjesec dana. Samo se proces intezivirao u zadnjih 7 dana.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




KD Victoria ide sutra na -40% ………… e moji fondići……

u kaj su oni ulagali?
badel i petrokemija?
nevjerojatno kakvi fond manageri sjede po fondovima…
nije ni cudo da ekipa vise ne zeli ulagati u fondove kad im se lova ulaze u spekulative dionice tipa dioki, etc…
da su sve sto imaju potrpali u HT danas bi bili cca 10-15% u plusu a ne 40% u minusu.
a samo je trebalo pogledati godisnju dobit komapnija.
[bye]
[/quote]
HT su imali pa prodali. Ja već mjesecima pokušavam proniknuti u njihovu strategiju ulaganja no ne polazi mi za rukom. Imaju puno turističkog sektora i to nelikvidnih ( imperijal, jadranka, arena) možda su one perspektivne na duže ali su sada pušiona totalna. Oni stagniraju od ljeta prošle godine kad su drugi još rasli. Imam dosta love kod njih i nisam za sada u zgubi jer sam veliku većinu kupovao po 30-36kn. Prem da je ovo velika tragedija što se sada zbiva jednostavno si ne mogu dozvoliti luksuz da sada izađem jer si nikako ne mogu naći nekakvu formulu po kojoj bi izračunao kakav utjecaj na mene imaju oni što su izašli van jer ja i dalje imam isti broj udjela, a cjena se mora popraviti jednog hebenog dana. Ko ne zna taj čeka i ove najave privatizacije ostatka turizma bi mogle možda nešto promjeniti. U glavnom to mi je jedna velika škola i sreća je da sam u tome još uvjek živ i zdrav (mentalno).
[/quote]

Stvarno interesantna taktika. Dodao bih da prvih 10 pozicija čini preko 60% portfelja. Pošalji im mail kao udjelničar, pa možda dobiješ neko ojašnjenje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


odu ameri up, dobre vijesti! [thumbsup]

Našao. Durable goods…

A kod nas opet letargičan dan…
Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
3.475,69 -0.69% 61.326.964,76 kn 18.124.959,17 kn 29.991.741,69 kn 13.210.263,90 kn

[yawn]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



kolega Verdi,

zašto pretpostavljate da se cijena udjela u fondu mora popraviti jednog dana? Ako je loš zašto ne bi
propao? Nije ni prvi ni zadnji u svijetu koji je krahirao. Malo previše ovdje ljudi pretpostavljaju
da mora biti bolje.


Ne propada se samo tako jer bi onda netko mogao i u bajboku završiti jedino da i ZSE propadne. Tu se često napada fond menadžere ali bez nekih jakih argumenata jer ako je crobex pao npr. 50% logično je da i fond zvizne npr. 40%. No zašto oni kupuju i nadokupljuju Chromos agro to ni meni ni je naj jasnije. Možda nešto znaju što mi ne znamo,a to im je i posao da saznaju.
Ja npr. o Cromosu nemam nikakvo mišljenje, ni dobro ni loše. Kakvo Vi kolega imate mišljenje o toj dionici? Ali iskreno mi recite.
[/quote]

O Cromosu ne znam ama baš ništa, pratim samo nekih petnaestak dionica i ta nije u mom vidokrugu.




kolega Verdi,

zašto pretpostavljate da se cijena udjela u fondu mora popraviti jednog dana? Ako je loš zašto ne bi
propao? Nije ni prvi ni zadnji u svijetu koji je krahirao. Malo previše ovdje ljudi pretpostavljaju
da mora biti bolje.

zato sto je zivot sinusoida.
a u zivot spada i burza.
dakle iz -1 u +1.
oporaviti ce se sigurno, samo je pitanje dana.
nazalost, cinjenica je da se neki fondovi nisu vodili razumom, nego spekulacijama.
ne bi htio osporavati financijsko znanje pojedinih igraca na trzistu, ali ipak treba imati i malo "talenta" za ovaj posao…

[/quote]

Kako možeš govoriti o špekulantima koji su kupovali dioki???

Pa dioki je najperspektivnija tvrtka u HR trenutačno…..
[/quote]

jel ti znas sto proizvodi dioki uopce?


Erste plavi obvezni mirovinski fond pao jučer preko 3 %,pa toliko nije pao ni jedan fond,da nije neka greška?

Mislim da si ti ovo pogrešno izračunao. Meni ispada ravno -1%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nisam pogrešno izračunao,pogledaj na http://www.hrportfolio.com mirovinski fondovi

New Report

Close