Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



KD Victoria ide sutra na -40% ………… e moji fondići……

u kaj su oni ulagali?
badel i petrokemija?
nevjerojatno kakvi fond manageri sjede po fondovima…
nije ni cudo da ekipa vise ne zeli ulagati u fondove kad im se lova ulaze u spekulative dionice tipa dioki, etc…
da su sve sto imaju potrpali u HT danas bi bili cca 10-15% u plusu a ne 40% u minusu.
a samo je trebalo pogledati godisnju dobit komapnija.
[bye]
[/quote]
HT su imali pa prodali. Ja već mjesecima pokušavam proniknuti u njihovu strategiju ulaganja no ne polazi mi za rukom. Imaju puno turističkog sektora i to nelikvidnih ( imperijal, jadranka, arena) možda su one perspektivne na duže ali su sada pušiona totalna. Oni stagniraju od ljeta prošle godine kad su drugi još rasli. Imam dosta love kod njih i nisam za sada u zgubi jer sam veliku većinu kupovao po 30-36kn. Prem da je ovo velika tragedija što se sada zbiva jednostavno si ne mogu dozvoliti luksuz da sada izađem jer si nikako ne mogu naći nekakvu formulu po kojoj bi izračunao kakav utjecaj na mene imaju oni što su izašli van jer ja i dalje imam isti broj udjela, a cjena se mora popraviti jednog hebenog dana. Ko ne zna taj čeka i ove najave privatizacije ostatka turizma bi mogle možda nešto promjeniti. U glavnom to mi je jedna velika škola i sreća je da sam u tome još uvjek živ i zdrav (mentalno).

who dares, wins


kupnja je suzdržana u očekivanju nižih razina cijena
prodaje na ovim razinama nema, što je normalno

mora se priznati da je vrlo efikasno odrađena psihološka priprema rušenja crobexa

rekao sam efikasno
efikasno ne znači dobro

Moram priznati da mi u brlogu najviše fali kolega plavi jer sam tamo jedini koji brani našu zajedničku miljenicu INGR-u i opjevava njezine uspjehe. Probat ću namoliti da mu se da besplatan password.

Š [embarass] [cool]

Ja uopće ne znam o kakvom se forumu radi, i tko je na njemu. Stvarno. A još ako se plača…sorry, nemam love. Trenutno za kruh i mlijeko, te vodu i limun.Imam dosta imovine ali nema casha. Trenutno. Ali i to bi se moglo uskoro promijeniti.Prvi puta i ja iskusio minus od ove godine, a lijepo sam sam sebi napisao ne jednom da će se i to dogoditi. Već kad ovako plačem javno..nije problem toliko minus, jer je plus svih ovih godina takav da je ovo još ( uvijek ) zanemariv minus, problem je što je dobar dio imovine trenutno u nepokretnoj imovini, a to je malo teže unovčivo. Tješi me jedino činjenica da sam tu u nemalom plusu, bolje i to neko da sam ostavio sve u dionicama prošle sredinom prošle godine. Zato sam ponovio neka poglavlja koja se tiču pravilne alokacije imovine.
[lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kolega Verdi,

zašto pretpostavljate da se cijena udjela u fondu mora popraviti jednog dana? Ako je loš zašto ne bi
propao? Nije ni prvi ni zadnji u svijetu koji je krahirao. Malo previše ovdje ljudi pretpostavljaju
da mora biti bolje.

Evo aska sa ERNT, pa ako netko ima viška kapitala, molim, šta se čeka?

Top ask
CIJENA KOLIČINA
2.099,99 11
2.100,00 11
2.149,97 13
2.149,98 300
2.149,99 500

2.157,95 15
2.157,96 5
2.157,99 33
2.170,00 10
2.172,00 5

I normalno, dok sam ovo pisao, nalozi netragom nestali…

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

odu ameri up, dobre vijesti! [thumbsup]


kolega Verdi,

zašto pretpostavljate da se cijena udjela u fondu mora popraviti jednog dana? Ako je loš zašto ne bi
propao? Nije ni prvi ni zadnji u svijetu koji je krahirao. Malo previše ovdje ljudi pretpostavljaju
da mora biti bolje.


Ne propada se samo tako jer bi onda netko mogao i u bajboku završiti jedino da i ZSE propadne. Tu se često napada fond menadžere ali bez nekih jakih argumenata jer ako je crobex pao npr. 50% logično je da i fond zvizne npr. 40%. No zašto oni kupuju i nadokupljuju Chromos agro to ni meni ni je naj jasnije. Možda nešto znaju što mi ne znamo,a to im je i posao da saznaju.
Ja npr. o Cromosu nemam nikakvo mišljenje, ni dobro ni loše. Kakvo Vi kolega imate mišljenje o toj dionici? Ali iskreno mi recite.

who dares, wins


LKPC i DIOKI se lijepo oporavljaju

A šta si mislio kolega…. Pa to su možda najperspektivnije firme u RH…….

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Raiffaisenovi OIF-ovi prodaju sve živo: RIVP, BLSC, ISTT, danas i VART.

Ima ko ideju što se dešava tamo ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


kolega Verdi,

zašto pretpostavljate da se cijena udjela u fondu mora popraviti jednog dana? Ako je loš zašto ne bi
propao? Nije ni prvi ni zadnji u svijetu koji je krahirao. Malo previše ovdje ljudi pretpostavljaju
da mora biti bolje.

zato sto je zivot sinusoida.
a u zivot spada i burza.
dakle iz -1 u +1.
oporaviti ce se sigurno, samo je pitanje dana.
nazalost, cinjenica je da se neki fondovi nisu vodili razumom, nego spekulacijama.
ne bi htio osporavati financijsko znanje pojedinih igraca na trzistu, ali ipak treba imati i malo "talenta" za ovaj posao…


Raiffaisenovi OIF-ovi prodaju sve živo: RIVP, BLSC, ISTT, danas i VART.

Ima ko ideju što se dešava tamo ?

"sve živo"?
17 milja prometa?


odu ameri up, dobre vijesti! [thumbsup]

Linkove, molim. Znam da im je Housing Mortgage applications skočio, ali futuresi su im u padu oko 0,3% još uvijek…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close