Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo blok promet na BLSC 10 mil, RIVP 5 mil. Pokreće se malo tržište…

Gdje to vidiš? Kod mene ga nema.
[/quote]

na ATM-u



Od Dalekog istoka do Evrope sve u zelenom.
To ne znaći da i to nas čeka.
Cijeli petak su nas šišali ,bez obzira na svijet.Tek na kraju dana "kupovinama" podigli se iz cjelodevnog minusa u pozitivu.Podvala.
Prosječne cijene trgovanja/startna cijena za mostisch/ su niže od završnih/startna cijena za ZSE/i
vjerovatno ćemo krenuti sa zelenim mostischem i crvenim Crobexom.

Mislim da bi se u toku dana mogli biti barem na pozitivnoj nuli.

Naravno ako veliki nisu odlučili drukćije!

Europa u crvenom, kolega. Vi ne bi smjeli voziti automobil.
Vaš link

Još malo pa zelena livada vani..
[/quote]
[thumbsup]

Mi svejedno ronjamo dalje, blitvi usprkos

Biti će krvi, al ne moje......

Zreli smo za odbijanac…IMHO

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Dosta ovisimo o INI al gledam nju pa tehnički gledano ona odrađuje odbijanac za gore
al ak samo ostane na ovakvom odbijancu po meni ide onda ponovo dole i ispod 2700.
Uglavnom ni meni se ne sviđa, al to je moje mišljenje….narednih tjedan dva budemo vidli..

[Rast će početi nakon bar mjesec dana stagnacije ili laganog rasta uz povećani promet.
Pad uz povećani promet znači samo još veći pad
[/quote]

Kostolany se ne bi složio sa ovom teorijom, ali ključna je riječ teorija….




evo blok promet na BLSC 10 mil, RIVP 5 mil. Pokreće se malo tržište…

Gdje to vidiš? Kod mene ga nema.
[/quote]

na ATM-u
[/quote]

Tko ne zna taj i dalje pita. A šta je to ATM ? Kod mene je i dalje pušing vidi i sam.
BLSC-R-A 801,00 801,00 834,00 821,00 801,00 -2,38% 128.629,02 157

who dares, wins


Nije problem samo Hrvatska, vjerujte mi vrlo slična situacija i u zapadnoj Evropi, sve u crvenom, več 2-3 mijeseca sve uglavnom samo na dole. Puno dionica (bar onih koje pratim) palo od sredine 6. mjeseca za čak više od 30%, nikakvog trenda na gore. Naprimjer dionice evropske kemijske industrije su u poslednoj godini pale na polovinu, čak tretjinu prošlogodišnjih vrijednosti (sredine 2007), vrlo slično situaciji sa velikim brojem hrvatskih dionica. Vjerovatno iste frustracije ulagača (i špekulanata) kao i u Hrvatskoj (i Sloveniji). Naročito kad burzni analitičari ne vide uskoro kraj svijetske krize, mnogi smatraju da glavna kriza tek dolazi.

Ovo je sve netočno.
Burze u zapadnoj Europi i SAD-u su između 17-19% minusa tokom ove godine.
Tamo su problemi sa smanjenom gospodarskom aktivnošću.
Kod nas je BDP još uvijek relativno visok, a minus na burzi je oko 35%.
Kompanije su ostvarile bolje rezultate od 2007. za razliku od onih vani koje su ostvarile lošije u odnosu na lani. Vani se govori o recesiji,kod nas o tome nema govora.
Pa koja je sad tu logika?
Netočno je i to da se nazire produbljenje krize, kad je samo pitanje da li je kriza gotova ove godine ili će se produljiti kroz slijedeću.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !



Nije problem samo Hrvatska, vjerujte mi vrlo slična situacija i u zapadnoj Evropi, sve u crvenom, več 2-3 mijeseca sve uglavnom samo na dole. Puno dionica (bar onih koje pratim) palo od sredine 6. mjeseca za čak više od 30%, nikakvog trenda na gore. Naprimjer dionice evropske kemijske industrije su u poslednoj godini pale na polovinu, čak tretjinu prošlogodišnjih vrijednosti (sredine 2007), vrlo slično situaciji sa velikim brojem hrvatskih dionica. Vjerovatno iste frustracije ulagača (i špekulanata) kao i u Hrvatskoj (i Sloveniji). Naročito kad burzni analitičari ne vide uskoro kraj svijetske krize, mnogi smatraju da glavna kriza tek dolazi.

Ovo je sve netočno.
Burze u zapadnoj Europi i SAD-u su između 17-19% minusa tokom ove godine.
Tamo su problemi sa smanjenom gospodarskom aktivnošću.
Kod nas je BDP još uvijek relativno visok, a minus na burzi je oko 35%.
Kompanije su ostvarile bolje rezultate od 2007. za razliku od onih vani koje su ostvarile lošije u odnosu na lani. Vani se govori o recesiji,kod nas o tome nema govora.
Pa koja je sad tu logika?
Netočno je i to da se nazire produbljenje krize, kad je samo pitanje da li je kriza gotova ove godine ili će se produljiti kroz slijedeću.
[/quote]

To je prava istina kolega P.E. samo ovaj forum je za iznošenje neistina zato se čudim da te je pustio iz tvog izlaganja se vidi naš lopovluk





evo blok promet na BLSC 10 mil, RIVP 5 mil. Pokreće se malo tržište…

Gdje to vidiš? Kod mene ga nema.
[/quote]

na ATM-u
[/quote]

Tko ne zna taj i dalje pita. A šta je to ATM ? Kod mene je i dalje pušing vidi i sam.
BLSC-R-A 801,00 801,00 834,00 821,00 801,00 -2,38% 128.629,02 157
[/quote]

evo sad gledam imaš evidentirano čak i na monitoru 1.generacije.
ATM je stara podloga na kojoj je rađen novi program za praćenje burze uživo, mislim da se sad zove malo drugačije, mislim "ZSE trading monitor" ili tako nekako. Službeni program za praćenje zagrebačke burze.

p.s. Zbilja ne razumijem ljude koji mi gore dadoše “1” na pristojan i informativan odgovor kolegi Verdiju?! Jest da me to baš i ne tangira, ali nisu mi jasni takvi likovi…

Molio bi komentar od ozbiljnih ljudi što kažu da je direktor ZSE išao na PALE da moli za spajanje naše i njihove burze laprdani nek se ne javljaju sa svojim komentarima


Molio bi komentar od ozbiljnih ljudi što kažu da je direktor ZSE išao na PALE da moli za spajanje naše i njihove burze laprdani nek se ne javljaju sa svojim komentarima

ne laprdaj [lol]

dan je pametniji od noći

New Report

Close