Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ne pratim baš, al ak svi očekuju opet pad pa to je odlična vijest! [lol]

Mislim da ovi koji ovdje opisuju današnji promet i pad, dobijaju dosta ocjena 1%, tako da po meni je još dosta ljudi u dionicama i očekuje rast.
Možda i griješim.


@mare
.mar
Ma jok. Ne snosiš. Možeš zadavati razne naloge na raznim cijenama, a na brokeru je da li će dozvoliti.

ma ide to sve u tri… nije za vjerovat, 10 mjeseci nazad na 5800 sada na 2000, bravo Hrvatska!


moliti ču da mi se odgovori na jedno pitanje..
što se dogodi osobi koja je zadala nalog na kupnji koji je daleko ispod dozvoljene cijene..kod zadavanja tog naloga dobila sam upozorenje ali svejedno sam ga zadala..snosim li kakve konsekvence ako dionica ode u blokadu zbog toga?
hvala na odgovoru

Ako se nalog ne realizira nema blokade, a tvoj se ne će realizirati jer je prenizak. I šta je dozvoljena cjena? Mislim si da nema zabranjenih već samo ne realnih cjena koje se nikada ne će ostvariti pa je to gubitak vremena i za tebe i za brokera pa te je on eventualno na to upozorio.
To je samo moje skromno mišljenje tako da ne mora biti točno.

who dares, wins

@mare.mar

Dužnost je brokera upozoriti te ako je nalog dosta nisko ili dosta visoko postavljen. Time oni samo žele izbjeći tvoju eventualnu zabunu. Nema tebe tko i zašto prozivati ako npr hoćeš kupiti npr dlkv na 500 kn, koei na 400 ili atpl na 2000…….
Imaš pravo na svoju slobodnu procjenu koliko si spremna platiti za dionicu.

Scio me nihil scire



ne bih htio unositi paniku, ali moje viđenje zbivanja na ZSE ovaj tjedan moglo bi se opisati jednom riječju:

A R M A G E D O N

Nemoj pretjerivati i sijati paniku bezveze…Nije sjajno, ali nije baš ni Armagedon…
[/quote]

Nigdar ni bilo da ni nekak bilo.
[cool]

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

evo blok promet na BLSC 10 mil, RIVP 5 mil. Pokreće se malo tržište…

Ovo BLSC svakodnevno vrti, to je onaj kao s Mujom i Hasom

glavno da se para vrti

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Moram priznati da mi se situacija ne sviđa niti malo,
još se nisam oporavio od znatnih gubitaka i sve sam mislio i čekao da jesen dodje i konačan oporavak ali sada ne samo da nema oporavka nego li je veoma izvjesan jos pad i što je najgore,svi ga i očekuju i prihvačaju kao nešto normalno,
sad je oporavak pomaknut na sljedeću jesen,znaći godinu dana neizvjesnosti,
INA mi je bila izdanica ali izgleda ništa od spektakla,
pozdrav svima

Da se osvrnem samo na ovo boldano. Ja upravo čekam taj trenutak kad će svi, ili vrlo velika većina vjerojavti u pad. Siguran sam da ćemo tada biti na dnu ili oko dna. Ako smo već sada u toj poziciji, nije loše… Ako ne, čekat ćemo još i lagano podebljavati pozicije…
Likvidnost se danas znatno povećala u odnosu na proteklo vrijeme. Redovni promet već je na 23,7 mil, a i blok promet (dionicama također) 15,2 mil.
Kad se počme nazirati kraj određenih problema, burza će već značajno reagirati…



Moram priznati da mi se situacija ne sviđa niti malo,
još se nisam oporavio od znatnih gubitaka i sve sam mislio i čekao da jesen dodje i konačan oporavak ali sada ne samo da nema oporavka nego li je veoma izvjesan jos pad i što je najgore,svi ga i očekuju i prihvačaju kao nešto normalno,
sad je oporavak pomaknut na sljedeću jesen,znaći godinu dana neizvjesnosti,
INA mi je bila izdanica ali izgleda ništa od spektakla,
pozdrav svima

Da se osvrnem samo na ovo boldano. Ja upravo čekam taj trenutak kad će svi, ili vrlo velika većina vjerojavti u pad. Siguran sam da ćemo tada biti na dnu ili oko dna. Ako smo već sada u toj poziciji, nije loše… Ako ne, čekat ćemo još i lagano podebljavati pozicije…
Likvidnost se danas znatno povećala u odnosu na proteklo vrijeme. Redovni promet već je na 23,7 mil, a i blok promet (dionicama također) 15,2 mil.
Kad se počme nazirati kraj određenih problema, burza će već značajno reagirati…
[/quote]

Rast će početi nakon bar mjesec dana stagnacije ili laganog rasta uz povećani promet.
Pad uz povećani promet znači samo još veći pad


evo blok promet na BLSC 10 mil, RIVP 5 mil. Pokreće se malo tržište…

Gdje to vidiš? Kod mene ga nema.

who dares, wins


moliti ču da mi se odgovori na jedno pitanje..
što se dogodi osobi koja je zadala nalog na kupnji koji je daleko ispod dozvoljene cijene..kod zadavanja tog naloga dobila sam upozorenje ali svejedno sam ga zadala..snosim li kakve konsekvence ako dionica ode u blokadu zbog toga?
hvala na odgovoru

Pretpostavljam da je cijena bila izvan limita. Burza svakodnevno postavlja gornji i donji limit za likvidnije dionice. Nalog se može zadati i izvan limita samo bi u tom slučaju broker trebao upozoriti klijenta da mu je cijena izvan limita. Ako se nalog izvrši po toj cijeni doći će do blokade dionice. U tom slučaju burza pita firmu čije su dionice da se očituje.
Praktički nitko ne snosi nikakve posljedice osim ako se ne dokaže da je netko svjesno manipulirao tržištem. Nisam čuo da je HANFA do sada ganjala nekog malog dioničara.

Nije problem samo Hrvatska, vjerujte mi vrlo slična situacija i u zapadnoj Evropi, sve u crvenom, več 2-3 mijeseca sve uglavnom samo na dole. Puno dionica (bar onih koje pratim) palo od sredine 6. mjeseca za čak više od 30%, nikakvog trenda na gore. Naprimjer dionice evropske kemijske industrije su u poslednoj godini pale na polovinu, čak tretjinu prošlogodišnjih vrijednosti (sredine 2007), vrlo slično situaciji sa velikim brojem hrvatskih dionica. Vjerovatno iste frustracije ulagača (i špekulanata) kao i u Hrvatskoj (i Sloveniji). Naročito kad burzni analitičari ne vide uskoro kraj svijetske krize, mnogi smatraju da glavna kriza tek dolazi.

New Report

Close