Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Očito je da ćemo ovako malo po malo padati mjesecima.
Mislim da neće biti jačih padova, zbog malih prometa.
Ali mjesecima malo po malo gore, pa dolje, da će se žaba skuhati.

Predviđam malo kasnije u toku dana, veći prometa.
JDPL -5%

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

I još nešto, malo pratite te naloge idućih dana i vidjete ćete da će se vjerovatno ti nalozi u slučaju porasta cijene, povući i maknuti s prodaje.

Evo kao što sam jučer rekao, malo porasla cijena ATPL, Evropa u zelenom i odmah se maknulo onih 4 naloga na prodaji svaki od po 100 dionica i to vjerovatno od straha da ne budu pojedeni. Iz toga se dade još dodatno zaključiti kako su ti veliki nalozi jučer na prodaji imali svrhu plašenja i snižavanja cijene.


Mi ćemo uvijek živjeti tako da robni uvoz bude puno veći od izvoza. Druge stvari to pokrivaju do balansa. Svakao turizam je najjača stvaka koja dovodi do ravnoteže. Da nije tako ne bi se godinama više uvozilo roba nego što se izveze jer bi se sustav brzo srušio. Većina onih koji uvezu robu nađu kupce za nju.

Inače trenutno stanje našeg gospodarstva je relativno dobro s obzirom na stupanj svjetske krize(prije svega financijske). Jedino to nas malo usporava jer su naše firme gladne novih investicija i kredita. Zbog svjetske krize i nelikvidnosti bankarskog sistema dotok kapital je smanjen i to je trenutni problem za gospodarstvo.
Zapamtite naš najveći problem je nedostatak radne snage koji će u idućim godinama eskalirati do bola. Tržište treba otvoriti strancima koji žele raditi manje atraktivne poslove i to pod hitno.

Da,

…kompetentna radna snaga koja je sposobna stvarati novu vrijednost….
…Povoljan kapital za razvoj srednjih tvrtki….

Ali opet kolega treba naglasiti da to nisu problemi velikih razmjera, tj. nećemo zbog toga doživjet sudbinu argentine….. Pozdrav

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!




Pozivam sve one ljude koji su svojim postovima i ljubavlju izgradili ovaj forum da se opet malo aktivnije pridruže pisanju.

Na otoku Hvaru postoji narodna:Bravura je život bez lavura/rada/.
U bilanci se sve zbraja.Nemojte misliti da ovi što nas kreditiraju da će dati više nego što mogu naplatiti.Dat će ti onoliko koliko možeš vratiti kamata i tako do vijeka.Uvijek radiš za kreditora,dok
i sam ne postaneš kreditor.Ali još će puno vremena proći do tada.Teško da će to doživjeti ova
generacija.Ali nikada ne znaš.Nada umire posljednja.

Jučer mi jedan frajer, nemogu se sjetiti nicka, citira moj post u kojem sam pisao da se piše o nečemu u što se većina nerazumije….. Da se lupeta o preosjetljivim temama…. I on će ti nominirat moj post za najsmiješniji post godine… Jer kao turizam nije izvoz!!!

Inače sam pisao u kontekstu da se kod nas postotak pokrivenosti uvoza izvozom smatra 40% tj. samo robna razmjena a da se neuzima u obzir turizam, izvoz usluga(građevinskih, brodarskih, tehnoloških itd….)…. Te da tada dobivamo preko 80% pokrivenosti….

I sad, kolega čaruga, ti meni reci da se uključim aktivnije…..Ne, Ipak mi je draže čitati i nasmijati se ponekad…..

[/quote]

ja bih tome dodao još i priljev novaca od naših građana koji rade u inozemstvu. taj novac dolazi u novčanicima i nigdje nije registriran. da nema gore navedenih stvari i tog novca, već bi davno bankrotirali

[/quote]


Fond menadžeri su se vratili sa mora i moraju rasprodavati dionice kako bi namirili zahtjeve za isplatama udjela.

Gledaj ovo što si rekao u nekim pojedinačnim slučajevima možda i je istina, jer uvijek neko i proda svoj udjel u fondu, što j i normalno, ali nemoj generalizirati stvari i iznositi neke tvrdnje za koje nemaš ama baš nikakvih dokaza. Ovo što nam se trenutno danas događalo ja ću pokušati objasniti, ali naravno s nekim dokazima.
Objasnit ću na primjeru ATPL-R-A. Pogledajmo k/p za tu dionicu:

jer prodaje sa ATPL:
Kupnja Cijena
12 2.412,03
4 2.412,02
12 2.412,01
2 2.412,00
7 2.410,00
20 2.408,01
10 2.408,00
32 2.407,00
13 2.406,15
1 2.406,13
Cijena Prodaja
2.429,00 2
2.430,00 23
2.444,95 3
2.445,00 20
2.449,84 6
2.449,85 3
2.450,01 100
2.450,02 100
2.450,03 100
2.450,04 100

Obratite pažnju na 4 naloga na prodaji od po 100 dionica svaki. Mislite li da ta želi prodati te dionice? Čisto sumnjam. Zašto? Evo ovako: Staviti velike naloge na prodaji po nekoj malo višoj cijeni od trenutno tržišne i to baš u trenutku padajućeg Crobexa, a ne rastućeg i vidi čuda, baš postavio vidljive naloge. Postavite sami sebi pitanje: Da li je moguće u takvim uvjetima prodati te dionice? Ali pokušajte realno odgovoriti na to pitanje. Moj odgovor je da nije. Dalje slijedi pitanje: Koja je onda svrha tih naloga ovdje na prodaji, ako nije prodaja? Odgovor vam je, rečeno onako po damaći, da su tu zbog plašenja, kako bi se ispred njih postavljali mali investitori i tako snižavali cijenu dionice i time se omogućila jeftina kupnja i to možda tom istom koji ima postavljene te naloge na prodaji.
I još nešto, malo pratite te naloge idućih dana i vidjete ćete da će se vjerovatno ti nalozi u slučaju porasta cijene, povući i maknuti s prodaje.
Nije ovo prvi puta da se to tako događa. Ako pomno pratite tržište zadnjih pola godine, vidjet ćete da se to dogodilo već mnogo puta.
E sada da li su takve stvari dopuštene ili nisu, to neznam, ali je sigurno da djeluju destabilizirajuće na tržište i omogućuju zaradu samo onima s čvrstim živcima.
[/quote]

čestitam kolega,

ima tu logike
jer nema logike da atpl poslije onakvog fi-ja pada potpuno isto kao drugi
jednosravno, srednje jaki ulagači žele što jeftinije ući , i vrše zaplašivanje malih, kao što si i rekao
od mene 100-ka za post

Europa se lijepo zeleni.


Zapamtite naš najveći problem je nedostatak radne snage koji će u idućim godinama eskalirati do bola. Tržište treba otvoriti strancima koji žele raditi manje atraktivne poslove i to pod hitno.

a kako sad nedostatak radne snage a istovremeno velika nezaposlenost?
meni to više liči na neoptimalno iskorištavanje resursa, u ovom slučaju ljudi.

Jurčić bi to sve pošlihtao, al ga niste htjeli [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Kategorija nezaposlenosti je podcijenjena.

Ja radim, i trgujem na burzi i kad se sve skupa zbroji i oduzme, nezaposleni ima veća primanja od mene [wink] [lol] [wink] [lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj



Zapamtite naš najveći problem je nedostatak radne snage koji će u idućim godinama eskalirati do bola. Tržište treba otvoriti strancima koji žele raditi manje atraktivne poslove i to pod hitno.

a kako sad nedostatak radne snage a istovremeno velika nezaposlenost?
meni to više liči na neoptimalno iskorištavanje resursa, u ovom slučaju ljudi.

Jurčić bi to sve pošlihtao, al ga niste htjeli [lol]
[/quote]

Veliki dio nezaposlenih ustvari i ne traži posao već čekaju rješavanje statusa , čitaj mirovinu. Građevinskih , metalskih i ugostiteljskih radnika niti za lijek.
DO KADA ĆU JA BITI MODERIRAN ?
DO KADA ĆU JA BITI MODERIRAN ?
DO KADA ĆU JA BITI MODERIRAN ?
DO KADA ĆU JA BITI MODERIRAN ?

Dionice luka neće uskoro porasti
Igor Prstec
igor.prstec@business.hr

Ni nastavak trenda snažnog rasta pretovarenog tereta i prihoda prikazanog u polugodišnjim rezultatima najvećih domaćih morskih luka – Luke Rijeke i Luke Ploče – nije potaknuo rast njihovih dionica na Zagrebačkoj burzi.
Vaš link


@lasac

Prevruće je za živciranje. [smiley]

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

Dionice luka neće uskoro porasti
Igor Prstec
igor.prstec@business.hr

Ni nastavak trenda snažnog rasta pretovarenog tereta i prihoda prikazanog u polugodišnjim rezultatima najvećih domaćih morskih luka – Luke Rijeke i Luke Ploče – nije potaknuo rast njihovih dionica na Zagrebačkoj burzi.
Vaš link


@lasac

Prevruće je za živciranje. [smiley]

Crobex -0,25%, lagano tonemo.
ATPL 50 kom po bidu. Nastavlja se iskrcavanje

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

greška na serveru, pa mi prolazi par poruka

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

New Report

Close