Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo baš malo gledam graf Crobexa.
Ista takva stepenica kao što smo imali unazad mjesec dana se dogodila i u 2. mj.
Stagnacija na malim prometima. I onda pad.

Ne vjerujem da ćemo se tako lako zaustaviti nakon mjesec dana stagnacije.
Novi trend je na vidiku. Suženje bollingera je jasno dalo na znanje.
Financijska izvješća su završila. Relan gledano, jedino nas INA može spasiti,ali tek za 2-3 tjedna
kada se objavi cijena preuzimanja. Do tada, vrlo malo vjerojatno.


Slažem se sa tobom . Do objave cijene za INU RSI će biti malo iznad O i onda možemo gore .

Ako smijem reći samo par stvari:

Dionice se kupuju kad ih nitko "ne želi"
Situacija u našem gospodarstvu nije tako loša kao što mnogi tvrde
Dobar dio poduzeća, poput banaka, građevinara, brodara i još nekih poput ATGR ima odlične rezultate
Pa i iz povećane dobiti koju su objavili nedavno na biznisu se to dobro vidi
Ovo je korekcija koja je dovela do toga da se mnoge dionice trguju sa velikim popustom, čak većim nego što je pad indexa ( 50 i više posto )
To treba iskoristiti, jer poslije kiše uvijek dolazi sunce

Pozdrav


Ako smijem reći samo par stvari:

Dionice se kupuju kad ih nitko "ne želi"
Situacija u našem gospodarstvu nije tako loša kao što mnogi tvrde
Dobar dio poduzeća, poput banaka, građevinara, brodara i još nekih poput ATGR ima odlične rezultate
Pa i iz povećane dobiti koju su objavili nedavno na biznisu se to dobro vidi
Ovo je korekcija koja je dovela do toga da se mnoge dionice trguju sa velikim popustom, čak većim nego što je pad indexa ( 50 i više posto )
To treba iskoristiti, jer poslije kiše uvijek dolazi sunce

Pozdrav

volksbank, slažem se s tobom , pogotovo s prvom konstatacijom

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Evo baš malo gledam graf Crobexa.
Ista takva stepenica kao što smo imali unazad mjesec dana se dogodila i u 2. mj.
Stagnacija na malim prometima. I onda pad.

Ne vjerujem da ćemo se tako lako zaustaviti nakon mjesec dana stagnacije.
Novi trend je na vidiku. Suženje bollingera je jasno dalo na znanje.
Financijska izvješća su završila. Relan gledano, jedino nas INA može spasiti,ali tek za 2-3 tjedna
kada se objavi cijena preuzimanja. Do tada, vrlo malo vjerojatno.


Prvi put se donekle slažem.Mirovinci/stranci/ sve manje kupuju.Došlo naređenje iz centrale da se cijene malo spuste?Treba kupiti/preuzeti/ ono što vrijedi ,ali što jeftinije.Naše /strane/banke su
pune kešavko salpa govana.Možda će one/stranci/ laganini kupovati /stranci/,pa će kasnije krenuti
u kupnju i mirovinci,a oni/sebi, njima/ prodavati na najvišim cijenama.Oni to znaju kada će to biti jer su financijski tokovi u njihovim rukama.
Ali ipak sam u ovom trenutku 101% u dionicama,jer su neke toliko podcijenjene da mogu poskliznuti
malo,a firme su toliko dobre da mogu isplačivati i dividendu od preko 5% na cijenu.Gotovo kao
na štednju u banci.Za dugoročne ulagače nikada povoljnija situacija za ulazak,bez obzira na trenutno
neizvjesnu situaciju.U dionice se ulazi kada krv teće ulicama,a izlazi kada teće med i mlijeko.

Na žalost ti ne razlikuješ jedno od drugoga.Opsjednut si kataklizmama.Pazi se kada ideš da te sa
krova ne pogodi cigla.
spuste.Da li će ići na rušenje.Možda će pustiti da lagano klizimo prema dolje.Stra


Pozivam sve one ljude koji su svojim postovima i ljubavlju izgradili ovaj forum da se opet malo aktivnije pridruže pisanju.

Jučer mi jedan frajer, nemogu se sjetiti nicka, citira moj post u kojem sam pisao da se piše o nečemu u što se većina nerazumije….. Da se lupeta o preosjetljivim temama…. I on će ti nominirat moj post za najsmiješniji post godine… Jer kao turizam nije izvoz!!!

Inače sam pisao u kontekstu da se kod nas postotak pokrivenosti uvoza izvozom smatra 40% tj. samo robna razmjena a da se neuzima u obzir turizam, izvoz usluga(građevinskih, brodarskih, tehnoloških itd….)…. Te da tada dobivamo preko 80% pokrivenosti….

I sad, kolega čaruga, ti meni reci da se uključim aktivnije…..Ne, Ipak mi je draže čitati i nasmijati se ponekad…..

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!



Pozivam sve one ljude koji su svojim postovima i ljubavlju izgradili ovaj forum da se opet malo aktivnije pridruže pisanju.

Jučer mi jedan frajer, nemogu se sjetiti nicka, citira moj post u kojem sam pisao da se piše o nečemu u što se većina nerazumije….. Da se lupeta o preosjetljivim temama…. I on će ti nominirat moj post za najsmiješniji post godine… Jer kao turizam nije izvoz!!!

Inače sam pisao u kontekstu da se kod nas postotak pokrivenosti uvoza izvozom smatra 40% tj. samo robna razmjena a da se neuzima u obzir turizam, izvoz usluga(građevinskih, brodarskih, tehnoloških itd….)…. Te da tada dobivamo preko 80% pokrivenosti….

I sad, kolega čaruga, ti meni reci da se uključim aktivnije…..Ne, Ipak mi je draže čitati i nasmijati se ponekad…..

[/quote]

ja bih tome dodao još i priljev novaca od naših građana koji rade u inozemstvu. taj novac dolazi u novčanicima i nigdje nije registriran. da nema gore navedenih stvari i tog novca, već bi davno bankrotirali

Jučer mi jedan frajer, nemogu se sjetiti nicka, citira moj post u kojem sam pisao da se piše o nečemu u što se većina nerazumije….. Da se lupeta o preosjetljivim temama…. I on će ti nominirat moj post za najsmiješniji post godine… Jer kao turizam nije izvoz!!!

u najsmješnij post može ići onaj o štapićima za uši na temi LLRB. ovo čak i da nije ispravno, ne spada tamo


Jučer mi jedan frajer, nemogu se sjetiti nicka, citira moj post u kojem sam pisao da se piše o nečemu u što se većina nerazumije….. Da se lupeta o preosjetljivim temama…. I on će ti nominirat moj post za najsmiješniji post godine… Jer kao turizam nije izvoz!!!

Inače sam pisao u kontekstu da se kod nas postotak pokrivenosti uvoza izvozom smatra 40% tj. samo robna razmjena a da se neuzima u obzir turizam, izvoz usluga(građevinskih, brodarskih, tehnoloških itd….)…. Te da tada dobivamo preko 80% pokrivenosti….

I sad, kolega čaruga, ti meni reci da se uključim aktivnije…..Ne, Ipak mi je draže čitati i nasmijati se ponekad…..

Pa upravo o tome sam htio započeti temu, ali si me napao, a nick tog tipa se zove ententinis.

Znači, ako nemamo proizvodnju automobila, moramo ih uvoziti, a to je preko 70.000 novih automoila godišnje, što to znači, koliki je samo to udio u ukupnom uvozu?

Statistike se rade kako bi se narod konstatno plašio, recimo imamo 700.000 siromašnih građana, a znam neke koji dobivaju socijalnu pomoć, a voze dobra kola i rade na crno.

Ne kažem da nema siromašnih, samo ono što je zapravo realno nikada nećemo saznati, a statistike služe kako bi se narod obmanjivao.

Recimo, kao raste zaposlenost, a nitko ne spominje koliko je ljudi maknuto sa Zavoda jer nije htjelo dolaziti ili zaborave, a u konačnici se više, prema Zavodu, ne vode kao nezaposleni????

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Tako je kolega, samo što neki prakticiraju demokraciju tako da si daju za slobodu komentirati baš sve što stignu…. a da se ne pitaju pritom jesu li baš kompetentni za to područje….

Užas……

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Mi ćemo uvijek živjeti tako da robni uvoz bude puno veći od izvoza. Druge stvari to pokrivaju do balansa. Svakao turizam je najjača stvaka koja dovodi do ravnoteže. Da nije tako ne bi se godinama više uvozilo roba nego što se izveze jer bi se sustav brzo srušio. Većina onih koji uvezu robu nađu kupce za nju.

Inače trenutno stanje našeg gospodarstva je relativno dobro s obzirom na stupanj svjetske krize(prije svega financijske). Jedino to nas malo usporava jer su naše firme gladne novih investicija i kredita. Zbog svjetske krize i nelikvidnosti bankarskog sistema dotok kapital je smanjen i to je trenutni problem za gospodarstvo.
Zapamtite naš najveći problem je nedostatak radne snage koji će u idućim godinama eskalirati do bola. Tržište treba otvoriti strancima koji žele raditi manje atraktivne poslove i to pod hitno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Jučer mi jedan frajer, nemogu se sjetiti nicka, citira moj post u kojem sam pisao da se piše o nečemu u što se većina nerazumije….. Da se lupeta o preosjetljivim temama…. I on će ti nominirat moj post za najsmiješniji post godine… Jer kao turizam nije izvoz!!!

Inače sam pisao u kontekstu da se kod nas postotak pokrivenosti uvoza izvozom smatra 40% tj. samo robna razmjena a da se neuzima u obzir turizam, izvoz usluga(građevinskih, brodarskih, tehnoloških itd….)…. Te da tada dobivamo preko 80% pokrivenosti….

I sad, kolega čaruga, ti meni reci da se uključim aktivnije…..Ne, Ipak mi je draže čitati i nasmijati se ponekad…..

Pa upravo o tome sam htio započeti temu, ali si me napao, a nick tog tipa se zove ententinis.

Znači, ako nemamo proizvodnju automobila, moramo ih uvoziti, a to je preko 70.000 novih automoila godišnje, što to znači, koliki je samo to udio u ukupnom uvozu?

Statistike se rade kako bi se narod konstatno plašio, recimo imamo 700.000 siromašnih građana, a znam neke koji dobivaju socijalnu pomoć, a voze dobra kola i rade na crno.

Ne kažem da nema siromašnih, samo ono što je zapravo realno nikada nećemo saznati, a statistike služe kako bi se narod obmanjivao.

Recimo, kao raste zaposlenost, a nitko ne spominje koliko je ljudi maknuto sa Zavoda jer nije htjelo dolaziti ili zaborave, a u konačnici se više, prema Zavodu, ne vode kao nezaposleni????

[/quote]

Da točno….

Ma nismo švicarska al nismo niti zimbabve…. Čak bolje stojimo nego većina zemalja jugoistočne i istočne eu……

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Ovo je totalno ludo.
U prvih 10 minuta vodi HT sa punih 85k prometa, atpl se isto tako bori sa močnih 79k.

Pa gdje ide ova burza.
Mogla bi komotno raditi od 13-14h. [proud] [angry]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close