Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani,

pratim već dugo forum i razne teme, a evo sad me ovo stanje ponukalo da napišem par riječi.
Slažem se sa kolegom Vranom vezano uz sadašnje stanje ali smatram da nije samo to.
S obzirom na stanje Hrvatske privrede (po meni loše, bez obzira na izvješća) jer uvoz nam je i dalje duplo slabiji od izvoza, velike izvozne firme su u lošem stanu (čast izuzecima ali takvih je malo), inflacija kuca na velika vrata, a naša Vlada je ne zna ili neće obuzdati bez obzira na upozorenja guvernera HNB. Svježeg kapitala nema jer "mali" ljudi neće više tako lako na burzu, a veliki čekaju jer se i na svjetkom tržištu događaju previranja, a izgledno je da se kraj krize još ne nazire. Naši fondovi su napravili glupost jer su većinu dobitaka odradili, a mislili su da će ljudi pohrliti i ulagati još novca u fondove a oni će i dalje "pumpati" dionice prema gore, ali s obzirom na sve dogodilo se upravo obratno, ljudi su "izvlačili" novce i fondovi su prinuđeni prodavati (pogledajte samo stanje imovine u fondovima). Ja smatram da bez obzira što mi ovdje lamentiramo i raspravljamo, a na drugim temama (Tehnička analiza), čak se mogu naučiti i pametne stvari, neće utjecati ništa na ovo stanje dok se makroekonomske prilike u Hrvatskoj ne promijene, i dok ne postanemo konkurentna zemlja na svjetskom i ekonomskom tržištu, sve dok se to ne dogodi naš Crobex će i dalje ovako polako umirati te će na kraju netko kupiti cijelu ZSE skupa sa cijelom našom lijepom Hrvatskom koja je ionako već 90% rasprodana.
pozdrav, Marko

Pardon, omakla se greška "uvoz je dva puta veći od izvoza.."

…Možda upravo to i žele….da kupe cijelu Hrvatsku za kikiriki. Ne treba smetnuti s uma tko nam kontrolira banke,mirovinske i investicijske fondove….Sve su to isti strani gazde. I njima sigurno nije u interesu da građani ove zemlje žive bolje ili da se nedaj bože obogate na burzi… [bye]


Pardon, omakla se greška "uvoz je dva puta veći od izvoza.."

na svu sreću jedan dio te razlike pokriju prihodi od turizma, a dio novac iz dijaspore. ali još ne pokrijemo sve

Evo, mene opet ( e, jesam dosadan). Da ne biste pomislili kako samo pričam i promatram postrani, nije istina jer posjedujem dionice HT-a, Dalekovoda, Ingre, Adrisa, Ericssona i imam imovinu u sedam fondova (PBZ-Equity, Aureus Balanced, PBZ I-Stock, KD Nova Europa, VB High Equity, Erste Adriatic Equity i PBZ Novčani fond).
Izvinite i hvala!
Pozdrav, Marko!

Na IGH od 11sati stoji nalog od 43 kom po cjeni od 9861kn dali je to moguće da 3 sata nitko ne ponudi neku drugu cjenu bar 1kn niže dok u međuvremenu je protrgovano sa 126kom u par kuna razlike to nemogu da svatim dali je zabranjeno stavljat nove naloge i šta to rade naši plaćenici

kako izvuci nekoga iz govana a nije pruzio ruku?????

http://www.poslovni.hr/89615.aspx
ak sad trebamo rast ko ce mi rec kad je vreme da pocnemo padat????
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

da nam nije mola, danas bi zasigurno ronili ko u “najboljim danima”

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Evo netko je pročitao sto sam napisao i stavio odma novi nalog bravo momak


…Možda upravo to i žele….da kupe cijelu Hrvatsku za kikiriki. Ne treba smetnuti s uma tko nam kontrolira banke,mirovinske i investicijske fondove….Sve su to isti strani gazde. I njima sigurno nije u interesu da građani ove zemlje žive bolje ili da se nedaj bože obogate na burzi… [bye]

ni u amerike ne cvetaju ruze, ne radi se o tome da netko ne voli hrvate, mozda smo samo laksa meta od drugih,
nemojte se brinut niste izmislili toplu vodu vec se to odavno zmislilo a to nisu veliki tgovacki centri i dostupni krediti, velike place kod najpozeljnijih poslodavaca za odabrane…
mislim da su rekli da se to zove KAPITALIZAM

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


http://www.poslovni.hr/89615.aspx
ak sad trebamo rast ko ce mi rec kad je vreme da pocnemo padat????
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Pa kad su oni rasli ovih dana mi smo bili oko nule ili lagano padali ili nam burza nije radila (živjeli blagdani i spajanja [smiley])

New Report

Close