Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OMF ne vjerujem da će dizat crobex, osim HT-a, to im niti nije posao oni bi trebali biti stabilizator na tržištu. Nažalost priča "kad uđu mirovinci" nikad nije prošla, a to slušam od 2002. Period akumulacije traje. Da li netko zna koliko OIF-ovi imaju INE, i koliko će se njihovog casha osloboditi ?


OMF ne vjerujem da će dizat crobex, osim HT-a, to im niti nije posao oni bi trebali biti stabilizator na tržištu. Nažalost priča "kad uđu mirovinci" nikad nije prošla, a to slušam od 2002. Period akumulacije traje. Da li netko zna koliko OIF-ovi imaju INE, i koliko će se njihovog casha osloboditi ?

ja znam da klijenti jednog brokeraja imaju preko 4% od ukupnog broja ine i budite uvjereni da ce svi izici na javnoj ponudi!


OMF ne vjerujem da će dizat crobex, osim HT-a, to im niti nije posao oni bi trebali biti stabilizator na tržištu. Nažalost priča "kad uđu mirovinci" nikad nije prošla, a to slušam od 2002. Period akumulacije traje. Da li netko zna koliko OIF-ovi imaju INE, i koliko će se njihovog casha osloboditi ?

A zašto misliš da će dizati HT, ako nije tajna?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Kaj se mene tiče niš mi se ovo oko ine ne sviđa a pogotovo mi je sumnjiva ta ponuda kaj
je preksutra a niš se pozitivno ne događa osim ovog na 2900 koji skuplja.
Inače se sve odigra unaprijed a po objavi vjesti je iskrcaj a ja se sad pitam kaj se je to
unaprijed dogodilo na našoj burzi. Po meni jako jako sumnjiva situacija u smislu rasta crobexa,
dapače prije očekujem loše iznenađenje, volio bi da sam skroz u krivu ali vidjet ćemo uskoro
samo niš ja tu ne vidim osim velike praznine…………



OMF ne vjerujem da će dizat crobex, osim HT-a, to im niti nije posao oni bi trebali biti stabilizator na tržištu. Nažalost priča "kad uđu mirovinci" nikad nije prošla, a to slušam od 2002. Period akumulacije traje. Da li netko zna koliko OIF-ovi imaju INE, i koliko će se njihovog casha osloboditi ?

A zašto misliš da će dizati HT, ako nije tajna?
[/quote]

Mislim da ce najvece kolicine upucati, govorim o mirovincima, u ht, adris, ulaskom u prvu kotaciju bi i igh mogao biti zanimljiv..ono što me nikako ne bi veselilo je neki vladin novi ipo, nadam se da do toga nece doci..a adris bi mogao biti sljedeca ina, mogu slobodno napisati da novac koji cu dobiti kad prodam inu ce ici u adris…a investicijski fondovo ce po meni ulagati tamo gdje su najizloženiji i gdje si najlakše mogu nabiti prinose kako bi ostvarili što bolje rezultate.

Osim iz razloga što su puni HT-a, što nosi dobru dividendu, tu su i politički razlozi. Ne mislim pri tome na neki brutalan rast. Generalno puno je novaca izašlo iz sustava i treba neko vrijeme da se vrati u sustav. Zasad otkupljuju dionice od OIF i stabiliziraju tržište. Meni bi pasao brutalan rast i crobex na 6000 odmah, ali nažalost bojim se da to nije realno.

@knele

Da , i ja se bojim novih IPO-a, iako se nadam da im je jasno da bi to bila katastrofa.

roosteru, da li je imovina fondova u funkciji crobexa, ili je crobex u funkciji imovine 🙂

nastavno na prethodno postanu tablicu …

I love the Smell of Profits in the Morning


roosteru, da li je imovina fondova u funkciji crobexa, ili je crobex u funkciji imovine 🙂

nastavno na prethodno postanu tablicu …

Opa, ovo je moćan graf, svaka čast!

Ovo što pitaš, ma to ti je kume uzročno-posljedična veza, zahebano je to. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



roosteru, da li je imovina fondova u funkciji crobexa, ili je crobex u funkciji imovine 🙂

nastavno na prethodno postanu tablicu …

Opa, ovo je moćan graf, svaka čast!

Ovo što pitaš, ma to ti je kume uzročno-posljedična veza, zahebano je to. [lol]
[/quote]

Nešto kao programiranje heheheeh


Osim iz razloga što su puni HT-a, što nosi dobru dividendu, tu su i politički razlozi. Ne mislim pri tome na neki brutalan rast. Generalno puno je novaca izašlo iz sustava i treba neko vrijeme da se vrati u sustav. Zasad otkupljuju dionice od OIF i stabiliziraju tržište. Meni bi pasao brutalan rast i crobex na 6000 odmah, ali nažalost bojim se da to nije realno.

Baš sam danas išao malo pozbrajati koliko to oni zapravo imaju HT-a? Valjda zato što sam isto radio za Inu, i nije neki posao. A onda sam išao vidit koliko oni dividende od toga dobiju. I znaš što? Strašno sam se razočarao. Pa od ovoga što imaju valjda im kapne nekih 45 milja kuna dividende, što je za takav dividend yield smiješno malo, pogotovo za njih. S te strane si u pravu, oni su to po svemu sudeći tek počeli kupovati, a kako 63-ke više ne pršte po bidu kao nekad (ni blizu!, to sam specijalno proučavao) za očekivati je rast. Pa ipak, mislim da će oni jako paziti kamo idu sa cijenom. Ako ima jedna dionica na ZSE koju oni strogo kontroliraju, to je HT. Istina, i sa Inom se dobro zabavljaju, ali HT im je uzdanica, to se vidi.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Otprilike sam to i milsio, za ozbiljniju kupnju moraju se riješit INE, i dići cijenu na recimo 300-320.

New Report

Close