Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onaj tko je kupovao po 2900 je moguće ovo što piše xman, ili možda kupuje posredno za nekoga ( OMV ). DA nije bilo onih 5000 komada po 2900 prošli tjedan pala bi cijena bitno ispod.
Manja količina " potrošenih " novaca je kolateralna žrtva za dobrobit većine kupljene po nižim cijenama. Ovo vrijedi u slučaju pripetavanja posebice.
Jedna od mogučnosti.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Onaj tko je kupovao po 2900 je moguće ovo što piše xman, ili možda kupuje posredno za nekoga ( OMV ). DA nije bilo onih 5000 komada po 2900 prošli tjedan pala bi cijena bitno ispod.
Manja količina " potrošenih " novaca je kolateralna žrtva za dobrobit većine kupljene po nižim cijenama.
Jedna od mogučnosti.

***obrisano*** kakav ti je to komenter???
Ovaj koji sad kupuje po 2900 ne utjece na javnu ponudu mola, jedino moze utjecat na ponudu omw-a koji se još nije izjasnio!


Najbolje je da se vi išamarate uživo, vidim, tinja i to jako [wink]

Malo emocija mora bit. Pa ne prodaje se Ina svaki dan?

Plavi, ono što si pitao, koliko casha će se osloboditi. Najbrže do toga doći je pomnožiti 30% Ine za koje će MOL dati ponudu sa npr. 3000kn. To je 3 milje dionica x 3000 = 9 milijardi kuna. Naravno, uz pretpostavku da svi prodaju svoj dio. Ali i cijenu sam stavio prenisko. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Plavi, ono što si pitao, koliko casha će se osloboditi. Najbrže do toga doći je pomnožiti 30% Ine za koje će MOL dati ponudu sa npr. 3000kn. To je 3 milje dionica x 3000 = 9 milijardi kuna. Naravno, uz pretpostavku da svi prodaju svoj dio. Ali i cijenu sam stavio prenisko. [wink]

Da dopunim još malo sliku podacima sa Top10, tri mirovinca koji su među prvih 10 imaju cca 430000 dionica u ovom trenutku, što po trenutnoj tržišnoj cijeni čini 1.25 milijardi kuna.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Najbolje je da se vi išamarate uživo, vidim, tinja i to jako [wink]

Sve više mi se cini da bi ina mogla kreniti gore, bez obzira na ponudu i njenu cijenu, ovi naš pajdo zagriza ka pit bul i nepušta nikako..osin toga, pomalo se i kristalizira situacija vanka, a omv nije lud da odma javno da svima do znanja da bi i on tija inu, stoga ova situacija je cini mi se povoljna za nas u koji smo u dionicama koje su kasnije interesantne mirovincima, tipa adris , ht, dalekovod, igh, zaba, hidroelektra…..

Kolega valentine, mislin da bi Plavi proša ka bos po staklu, poznavajuci kakav je bija Knele [lol] [lol]

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

Ajmo malo računati …

tablica u privitku daje više manje pravu sliku ukupne financijske inudstrije (uzeo sam smao OMF bez dobrovoljnih jer nemam podatke za 7 mjesec). I ne izgleda tako loše.

No, ono što je po meni bitnije je sljedeće: kako su mirovinci postali glavni igrači na tržištu (ne toliko po aktivnosti koliko po snazi) moramo paziti na njihove limite. Dakle, ukupna imovina OMF u 7 mjesecu iznosi 22,6 mlrd kn. Zakonski im je dopušteno ulagati u dionice 30% ili 6,780 mlrd. Trenutno u donicama imaju 4,260 kn. Dakle, da bi došli do limita mogu još ulagati ili može porasti vrijednost dionica 2,5 mlrd kn ili 59%. Ovo je računato uz uvjet da im druga imovina ne raste, tj da je jednaka. Ako znamo da se Crobi taljiga na razinama od 3.600 bodova, sami si izračunajte što znači rast od 60%. Ovome treba dodati svakomjesečni priljev gotovine.

Da bi izračun bio točniji, povećanje od 59% u dionicama, odražava se i na rast ukupne imovine (ne da mi se računati što bi to značilo).

Drugim riječima, ograničenje od 30% za OMF ne priječi vrtoglavi rast Crobexa.

I love the Smell of Profits in the Morning


Drugim riječima, ograničenje od 30% za OMF ne priječi vrtoglavi rast Crobexa.

Drago mi je da si došao do istog zaključka do kojeg i ja sinoć. [thumbsup]

Za zaokružiti priču, sjetimo se još da imaju stalne uplate od parsto miliona kuna koje im konstantno dižu letvicu. Također, ovo što veliš da ti se nije dalo računati, u trenutku kada su po pojednostavljenom računu dosegli 30% u dionicama, s obzirom da im se dionička imovina uvećala za cca 2.5 mlrd kuna (pa tako i ukupna), a ukupna je prije toga bila 22 mlrd, znači da su zapravo ukupno u dionicama 30 * 22 / (22 + 2.5) = cca 27%. Onda prva iteracija raspisivanja ovog fenomena kaže da je mogući rast ne 59% nego 59 * 30 / 27 = cca 66%. Ovo sve skupa, uz dodatne uplate, grube pretpostavke da je portfelj dionica mirovinaca sumjerljiv crobexu itd… hoće reći da ako je crobex limitiran isključivo limitima koje mirovinci imaju na ulaganja, teoretski teško će crobex preko 6000 prije kraja godine. [tongue]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Najniži promet u ovoj godini

"Epilog današnje trgovine, protkane već uobičajenom letargijom, neslavan je rekord u vidu najslabijeg prometa u ovoj godini, koji je iznosio samo 21,6 milijuna kuna."

Evo kako to izgleda kad Dinko ode na godišnji.
Kaže da je vrijeme dobro, da se kupa i sunča i da se ne vraća u Zagreb dok se ne asfaltira Zeleni val.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Totalno nezainteresirana kupnja na našem tržištu.

Ovo je pretužno da bi čak bilo smiješno…

U ovom trenutku, čini mi se da su ipak većini, ove cijene još previsoke.
Pa dajte molim vas pogledajte koliko dionica ima na kukpnji, a koliko na prodaji i to kod kvalitetnih firmi sa dobrim izvješćima.
[/quote]
u ovom trenutku, čini mi se da je ipak likvidnost premala da bi se generaliziralo i izvlačili bilo kakvi relevantni zaključci. ovo što ti pišeš je navijenje. Probaj biti objektivan….

In spe...


Ne znam da li tko razmišljao što će biti ako Molova ponuda za INU bude manja od očekivanog. Možda
manja i od trenutne cijene od 2900?
Hoće li to biti katastrofa? Triger za urušavanje cijele naše burze?
Svi nadobudno lupaju moguće cijene, braniteljski fond "ne da" ispod 4000 a stvarnost možda bude
vrlo otrežnjavajuća.
Mislim da će srijeda biti odlučujuća. Bolinger Crobexa se suzuje sve više i više, promet je sve manji
i manji a sve to vodi do srijede kada ističe rok za ponudu. Sutra će ako mol ne iznese ponudu biti
dan sa najmanjim prometom na burzi u duljem periodu.
A onda tko zna…..
Strelovito gore ili dolje je podjednako dobro jer će probuditi burzu ali ako nastavimo ovakvo
mrcvarenje mislim da nam se crno, jako crno piše jer nema goreg za burzu od malog prometa i
grafa koja izgleda kao horizontalna ravna crta (A svi znamo što znači ravna crta u operacijskoj sali – pacijent mrtav)

izgkeda da netko radi i/ili je suvlasnik zse pa ga ovo jako muči….:-)

In spe...



Najbolje je da se vi išamarate uživo, vidim, tinja i to jako [wink]

Sve više mi se cini da bi ina mogla kreniti gore, bez obzira na ponudu i njenu cijenu, ovi naš pajdo zagriza ka pit bul i nepušta nikako..osin toga, pomalo se i kristalizira situacija vanka, a omv nije lud da odma javno da svima do znanja da bi i on tija inu, stoga ova situacija je cini mi se povoljna za nas u koji smo u dionicama koje su kasnije interesantne mirovincima, tipa adris , ht, dalekovod, igh, zaba, hidroelektra…..

Kolega valentine, mislin da bi Plavi proša ka bos po staklu, poznavajuci kakav je bija Knele [lol] [lol]
[/quote]

Uff Hidroelektra mora da im je jako zanimljiva [rolleyes]

I'LL BE BACK

pusti čovjeka viš da nabraja kaj ima u portfelju! [smiley]

New Report

Close