Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ode Konzum gore.
Ima li novih vijesti oko preuzimanja?

Je Baron ima neodreagiranih vijesti oko preuzimanja kod Ingre( Mavrovo )…!!!!
Neznam zašto bi Konzum odreagirao na bilo kakvo preuzimanje haha ??????

[lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Ne znam da li tko razmišljao što će biti ako Molova ponuda za INU bude manja od očekivanog. Možda
manja i od trenutne cijene od 2900?
Hoće li to biti katastrofa? Triger za urušavanje cijele naše burze?
Svi nadobudno lupaju moguće cijene, braniteljski fond "ne da" ispod 4000 a stvarnost možda bude
vrlo otrežnjavajuća.
Mislim da će srijeda biti odlučujuća. Bolinger Crobexa se suzuje sve više i više, promet je sve manji
i manji a sve to vodi do srijede kada ističe rok za ponudu. Sutra će ako mol ne iznese ponudu biti
dan sa najmanjim prometom na burzi u duljem periodu.
A onda tko zna…..
Strelovito gore ili dolje je podjednako dobro jer će probuditi burzu ali ako nastavimo ovakvo
mrcvarenje mislim da nam se crno, jako crno piše jer nema goreg za burzu od malog prometa i
grafa koja izgleda kao horizontalna ravna crta (A svi znamo što znači ravna crta u operacijskoj sali – pacijent mrtav)

Za očekivati bi bilo, iako nisam u toku zadnjih tjedana kako me nije bilo, da 1. ponuda bude nižeg cijenovnog randa oko 2600-2700.

Ali to je manje bitno, bitno je da će fondovi ponovno , kao u slučaju Plive dobiti silne količine casha, koje će većinom biti ubrizgane u burzu. Stariji forumaši se sječaju moje istrage o tome u slučaju Plive, sl. će biti i sada. Pogotovo što su danas cijene kudikamo prihvatljivije nego u vrijeme dok je prodana Pliva.

Da li je netko radio istraživanje koliko love koji fondovi dobivaju prodfajom INA-e?
Ili opet moram ja?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

16 mil kn prometa do sada !
Jel to rekord ?
Bem ti burzu sa dnevnim prometom od 2 mil eura !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Ode Konzum gore.
Ima li novih vijesti oko preuzimanja?

Je Baron ima neodreagiranih vijesti oko preuzimanja kod Ingre( Mavrovo )…!!!!
Neznam zašto bi Konzum odreagirao na bilo kakvo preuzimanje haha ??????

[lol]

Sjećaš se Migrosa?
Tada je bio čorak, a dionice su rasle.
Šta će tek biti kad stvarno dođe do preuzimanja.
Todorić je agresivan i do preuzimanja će doći kad tad.

I kako možeš uspoređivati sa Mavrovom, kojeg je kupovala Openhajmerova tajnica.
Toliko o tome.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"


Za očekivati bi bilo, iako nisam u toku zadnjih tjedana kako me nije bilo, da 1. ponuda bude nižeg cijenovnog randa oko 2600-2700.

Pa prosjek trgovanje je preko 2.900,00 … ne može niže od toga …

ustvari nije ni bitno toliko po kojoj cijeni će nuditi … već da li će biti kontraponude …

to bi bio festival …

I love the Smell of Profits in the Morning


Da li je netko radio istraživanje koliko love koji fondovi dobivaju prodfajom INA-e?
Ili opet moram ja?

ne, ali evo ja ću napraviti jednu analizu koliko može rasti crobex s obzirom na dopuštena ulaganja mirovinaca … mislim da je to puno značajnije od ovoga što si ti napisao …

I love the Smell of Profits in the Morning



Za očekivati bi bilo, iako nisam u toku zadnjih tjedana kako me nije bilo, da 1. ponuda bude nižeg cijenovnog randa oko 2600-2700.

Pa prosjek trgovanje je preko 2.900,00 … ne može niže od toga …

ustvari nije ni bitno toliko po kojoj cijeni će nuditi … već da li će biti kontraponude …

to bi bio festival …
[/quote]
nije bitno jel ponuda bude 2500 ili 4000, OMV odustane od preuzimanja i zaista nije vazno kolika ce biti ponuda,

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom



Za očekivati bi bilo, iako nisam u toku zadnjih tjedana kako me nije bilo, da 1. ponuda bude nižeg cijenovnog randa oko 2600-2700.

Pa prosjek trgovanje je preko 2.900,00 … ne može niže od toga …

ustvari nije ni bitno toliko po kojoj cijeni će nuditi … već da li će biti kontraponude …

to bi bio festival …
[/quote]

Kako ne može niže , pa naravno da može, nije ponder oko 2900 već bitno niže, oko 2600 ako se ne varam ili čak malo niže.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kako se nitko ne zapita…pa taj tko je kupovao po 2900 možda je 80% dionica kupio po 2200-2300…i sad s ostatkom održava cijenu kako MOL ne bi mogao kupiti ispod prosječne u zadnja tri (cca 2600)mjeseca….njemu cijena od 2600 odlična (10% a toliki kapital…pa računajte)

haha, taj koji je kupovao po 2.900 kn očekuje u preuzimanju cijenu od 3.200 kn

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Kolega Plavi vi ste mi idol,dugo vas nije bilo.
Dajte mi se javite na P.M.
Mislim da imam nešto o INGR-i.


Kako se nitko ne zapita…pa taj tko je kupovao po 2900 možda je 80% dionica kupio po 2200-2300…i sad s ostatkom održava cijenu kako MOL ne bi mogao kupiti ispod prosječne u zadnja tri (cca 2600)mjeseca….njemu cijena od 2600 odlična (10% a toliki kapital…pa računajte)

Ne pitamo se zato što smo proučili zakon o preuzimanju trgovačkih društava gdje lijepo piše što ulazi u tromjesečni prosjek, odn. do koje točke se isti računa. A to nažalost ne ulazi ovaj zadnji period sa prosjekom trgovanja >= 2900. Drugim riječima, malo je kompliciranije.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close