Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel ima ovdje prisutan ijedan od dva natjecatelja na ht-r-a od 12:00 do 12:30?
tih pet navrta dizalanja po lipu od 282 do 282,5 mi je slucajno upalo u oci, nisam vidio takvu igru do sada

u biti me zanima da li to netko nesto testira ili neki ljudi ne znaju sto bi sa sobom pa se igraju da si skrate vrijeme…

Ovi veliki igrači, za razliku od nas sitne raje, su ipak privilegirani. Imaju nekojake aparate koji trguju za njih. Najčešće se to vidi u obliku dva kupovna naloga sa razlikom od jedne lipe. Ako se ti staviš samo lipu iznad, u roku od par sekundi te jedan od ta dva naloga preskače, isto točno za lipu. Pod nekim zakonitostima, i onaj drugi se uskoro nacrta tu negdje, on kao da štiti leđa ovom prvom.

Show program počinje kad se dva tako opremljena kupca pojave na bidu, onda možeš i po 15 minuta gledati kako se ti njihovi aparati preskakuju, i upravo na HT-u sam to jednom pratio (ne danas), zna biti zabavno. 🙂

A jednom sam jednog takvog, na jednoj slabije likvidnoj dionici, s oproštenjem naquzio. Strašno me je nervirao i sve mi živce pojeo jer me konstantno preskakao na potezu od par kuna. Onda mi je sinula paklena ideja. Stao sam se lipu ispod aska. I vidi vraga, za par sekundi lupio jaro i počupao po asku. Nakon što sam mu smjestio, pustio me na miru da budem prvi na bidu. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




Kako je ovaj split-stock INGRE dobro došao onima koji žele zaplašiti naivne i oboriti cijenu za jeftiniji dokup… Obara se cijena sa po tridesetak komada…

[lol]

MIslim da je ovaj "banana" split INGRe potpuni promašaj.
Umjesto da povećaju likvidnost, smanjit će ju dosta.
Ljudi će manje riskirati i kupovati manje.
Evo do sada je samo protrgovano 120k kuna, što je sa starim dionicama samo 4 dionice.

Ali ako žele spustiti cijenu kao što kažeš, onda je potpuni pogodak.

Što se tiča prometa na ZSE, ovaj tjedan krećemo prema granici od 20 mil kuna.
[/quote]

to ja stišćem malo prema dolje………….čisto da vidim gdje je obrana i ima li je uopće?? [lol]
[/quote]

nema tu obrane, dižu se ruke od burze, sve je to stihijski

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Tri i pol sata trgovanja, 10.482.801,95 kn ukupnog (čitaj i redovnog) prometa.

Fuj.

[tongue]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Čudne su to igre… Kao i ovih 3000 za kupnju HT-a , koje su netragom nestale čim je cijena došla 1 lipu do njih….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Ode Konzum gore.
Ima li novih vijesti oko preuzimanja?

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

Ne znam da li tko razmišljao što će biti ako Molova ponuda za INU bude manja od očekivanog. Možda
manja i od trenutne cijene od 2900?
Hoće li to biti katastrofa? Triger za urušavanje cijele naše burze?
Svi nadobudno lupaju moguće cijene, braniteljski fond "ne da" ispod 4000 a stvarnost možda bude
vrlo otrežnjavajuća.
Mislim da će srijeda biti odlučujuća. Bolinger Crobexa se suzuje sve više i više, promet je sve manji
i manji a sve to vodi do srijede kada ističe rok za ponudu. Sutra će ako mol ne iznese ponudu biti
dan sa najmanjim prometom na burzi u duljem periodu.
A onda tko zna…..
Strelovito gore ili dolje je podjednako dobro jer će probuditi burzu ali ako nastavimo ovakvo
mrcvarenje mislim da nam se crno, jako crno piše jer nema goreg za burzu od malog prometa i
grafa koja izgleda kao horizontalna ravna crta (A svi znamo što znači ravna crta u operacijskoj sali – pacijent mrtav)


Ovi veliki igrači, za razliku od nas sitne raje, su ipak privilegirani. Imaju nekojake aparate koji trguju za njih. Najčešće se to vidi u obliku dva kupovna naloga sa razlikom od jedne lipe. Ako se ti staviš samo lipu iznad, u roku od par sekundi te jedan od ta dva naloga preskače, isto točno za lipu. Pod nekim zakonitostima, i onaj drugi se uskoro nacrta tu negdje, on kao da štiti leđa ovom prvom.

Show program počinje kad se dva tako opremljena kupca pojave na bidu, onda možeš i po 15 minuta gledati kako se ti njihovi aparati preskakuju, i upravo na HT-u sam to jednom pratio (ne danas), zna biti zabavno. 🙂

zanimljiv mi je tvoj odgovor jer je ocito da to rade aparati, prebrzo je da bi islo bez njih.
no tu onda dolazi drugo pitanje, a to je brzina izlaganja naloga prema burzi jer se nalozi moraju u brokerskim kucama prekucavati rucno. bilo bi zanimljivo cuti u kojoj se brokerskoj kuci to moze.

izgleda da su danas nakon moje poruke ponovili istu stvar od 12:45 do 13:15, ponovo na htu.

ja bi to na primjer mogao napraviti preko vecine kuca koje imaju online zadavanje naloga, no s obzirom da se svi kunu u prekucavanje sad mi to bas i nije jasno i rado bi pricao sa nekim od brokera koji si tako krati dane.

pozdrav,
Pilar


ja bi to na primjer mogao napraviti preko vecine kuca koje imaju online zadavanje naloga, no s obzirom da se svi kunu u prekucavanje sad mi to bas i nije jasno i rado bi pricao sa nekim od brokera koji si tako krati dane.

pozdrav,
Pilar

a valjda ti je jasno da ZBaktiv i ti nemate istog brokera … [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning


Ne znam da li tko razmišljao što će biti ako Molova ponuda za INU bude manja od očekivanog. Možda
manja i od trenutne cijene od 2900?

ajde lipotane lijepo zakon o preuzimanju trgovačkih društava u šake, pa redom …

možda bude onda jasnije …

I love the Smell of Profits in the Morning


Čudne su to igre… Kao i ovih 3000 za kupnju HT-a , koje su netragom nestale čim je cijena došla 1 lipu do njih….

slazem se za to. i ja sam jutros to u cudu gledao, al u tom trenutku sam mislio da je to neka greska. no to je prilicno jeftina fora i cudi me da neko veliki trosi novce na tako nesto.

Pilar

Evo ti prometa u 15h….15 miliona.
Da nema INE promet bi bio samo 10 miliona.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

nema tu obrane, dižu se ruke od burze, sve je to stihijski

nemoj tako vidiš da je jak otpor na 213 kn
[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close