Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a tko ti brani da odmah nakon kupnje sam postaviš prodajni nalog na, recimo, 4%, 7% ili možda 10% ispod kupovne cijene (ovisno o procjeni). Ako u nastavku trgovanja sazriju uvjeti za izlazak iz pozicije s planiranim profitom – jednostavno prije toga povučeš prethodno postavljeni, obrambeni nalog. Ništa ne košta, a brani. A kao što rekoh razvodnjavanje (uprosječivanje na nižoj razini) uglavnom samo produžuje agoniju, a uglavnom ne riješava problem. Bolje se je povući iz pozicije s 3-4% gubitka, pa u nastavku ostavriti zaradu negdje drugjde, nego li čekati na nižoj razini prosjeka.

Na virtualnoj burzi na kojoj ti trguješ, to se možda i može odsimulirati, zašto ne. Međutim na pravim trgovinskim platformama je to neizvedivo. Ne znam ima li tu uopće smisla objašnjavati kako i zašto, evo, drži me za riječ. NEMA stop-lossa na ZSE, dok se ne uvede!

Nažalost, s obzirom kakva je trenutno likvidnost na našoj burzi, moram se složiti i s onima koji kontaju da to nije jednostavno niti izvedivo, čak i da se odradi tehnički dio. Jednostavno je spread prevelik na puno dionica i sam stop-loss bi bio slaba i neefikasna zaštita. Ili sklona velikim greškama koje bi opet lupile po džepu malog ulagača.

Nije ova naša žabokrečina još dosegla taj stupanj zrelosti, a pogotovo nakon što nas se istreslo iz gaća ove godine. Vidjećemo hoće li biti političke mudrosti (i dovoljno interesa izvana, naravno) da se Ina riješi na najisplativiji način i da se time da injekcija adrenalina tržištu koja bi ga mogla vratiti iz ovog ponora u koji smo upali. Tek ako bi se to riješilo na zadovoljavajući način, mogli bi se nadati stop-lossu, shortanju, najavljenim derivatima koji bi dodatno unaprijedili tržište i povećali likvidnost. U ovom trenutku sve to bi bilo samo kontraproduktivno, bojim se.
[/quote]

Čini se da sam dotaknuo neku svetinju. Možda istu onu kao u Tehničkoj analizi, gdje si postavio neispavan graf (u petak). Navlačenje je legalno, ali u demokraciji je i drugačije mišljenje legalno. Moš se prisjetiti i onog vica o prevari, s ispita na pravu. Mislim da ga je mikulamali napisao.

Ipak, slažem se u jednom – sve je to kontraproduktivno, ali ne za mene i meni slične.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


kako bi stop loss djelovo na likvidnost i volatilnost?
blagotvorno?

definitvno. Samo što bi neki (koji kontra toga igraju) ostali nešto kraćih rukava. Ha. bože moj – prilagodit će se.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


To si izveo na ZSE ili na nekoj igrici?

Da, to sam izveo, i redovito izvodim na ZSE. Kao što rekoh, branim se od vlastitih pomašaja.

Zapravo, šokiran sam da je tu nešto nejasno ili neizvedivo. Sorry. Ja s time nemam baš nikakvih problema!
[/quote]

[lol] [lol]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


To si izveo na ZSE ili na nekoj igrici?

Da, to sam izveo, i redovito izvodim na ZSE. Kao što rekoh, branim se od vlastitih pomašaja.

Zapravo, šokiran sam da je tu nešto nejasno ili neizvedivo. Sorry. Ja s time nemam baš nikakvih problema!
[/quote]
Vjeruj mi da ni meni to baš ni je naj jasnije. Kupiš za 100, postaviš nalog za spašavanje na npr 95 i istu sekundu te netko poklopi i kaže hvala ti na 5%, a ti njemu joj ne zabunio sam se (ko broker iz HPB), a on tebi dođi i sutra opet sa istom idejom.

who dares, wins



kako bi stop loss djelovo na likvidnost i volatilnost?
blagotvorno?

definitvno. Samo što bi neki (koji kontra toga igraju) ostali nešto kraćih rukava. Ha. bože moj – prilagodit će se.

[/quote]

Kolega MMM, gledam vas kako tonete sve dublje i dublje u go***,da prostite.
Nisam navikao na takve prizore u nedjelju popodne.
A i brinem se kako će to završiti

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



To si izveo na ZSE ili na nekoj igrici?

Da, to sam izveo, i redovito izvodim na ZSE. Kao što rekoh, branim se od vlastitih pomašaja.

Zapravo, šokiran sam da je tu nešto nejasno ili neizvedivo. Sorry. Ja s time nemam baš nikakvih problema!
[/quote]
Vjeruj mi da ni meni to baš ni je naj jasnije. Kupiš za 100, postaviš nalog za spašavanje na npr 95 i istu sekundu te netko poklopi i kaže hvala ti na 5%, a ti njemu joj ne zabunio sam se (ko broker iz HPB), a on tebi dođi i sutra opet sa istom idejom.
[/quote]

Tzv. TSL, Trenutačni stop loss. Kupiš, prodaš i nemaš brige poslije. Ako postoji, ne bi li to trebalo bit nešto o čemu brine broker a ne ZSE.




kako bi stop loss djelovo na likvidnost i volatilnost?
blagotvorno?

definitvno. Samo što bi neki (koji kontra toga igraju) ostali nešto kraćih rukava. Ha. bože moj – prilagodit će se.

[/quote]

Kolega MMM, gledam vas kako tonete sve dublje i dublje u go***,da prostite.
Nisam navikao na takve prizore u nedjelju popodne.
A i brinem se kako će to završiti

[/quote]
Ostavimo se priča, što bi bilo kad bi bilo.Činjenica da nas je gotovo sve dosadašnji gubitak pretvorio
u još veće gubitnike.Ali ovdje se očito više prića o daytrejdanju,tehničkim trikovima,ali već više od
mjesec dana sam shvatio da dnevno špekuliranje donosi siguran gubitak.U ova vremena je puno bolji
konzervativan/školski/način ulaganja.Naći nekoliko svojih favorita,fundamentalno podcijenjenih,
hrabro sasjeći svoje promašene investicije i iluzije/matematika je majka svih znanosti/,lagano
dokupljivati i nikako ne prodavati ono što vrijedi,a što je trenutno podcijenjeno i čekati.A da li to
može niže.Uvijek može niže,ali ako vrijedi puno više neću to prodavati,nego dokupljivati.




kako bi stop loss djelovo na likvidnost i volatilnost?
blagotvorno?

definitvno. Samo što bi neki (koji kontra toga igraju) ostali nešto kraćih rukava. Ha. bože moj – prilagodit će se.

[/quote]

Kolega MMM, gledam vas kako tonete sve dublje i dublje u go***,da prostite.
Nisam navikao na takve prizore u nedjelju popodne.
A i brinem se kako će to završiti

[/quote]

gle ententinis – na to možeš gledat i ovako:
– nas nekolicina smo se malo bolje upoznali,
– u ovo mrtvo doba Vjeko je dobio malo živosti
– a, neki će početi razmišljati o opisanim problemima.

Dakle, svi smo na dobitku.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]





kako bi stop loss djelovo na likvidnost i volatilnost?
blagotvorno?

definitvno. Samo što bi neki (koji kontra toga igraju) ostali nešto kraćih rukava. Ha. bože moj – prilagodit će se.

[/quote]

Kolega MMM, gledam vas kako tonete sve dublje i dublje u go***,da prostite.
Nisam navikao na takve prizore u nedjelju popodne.
A i brinem se kako će to završiti

[/quote]

gle ententinis – na to možeš gledat i ovako:
– nas nekolicina smo se malo bolje upoznali,
– u ovo mrtvo doba Vjeko je dobio malo živosti
– a, neki će početi razmišljati o opisanim problemima.

Dakle, svi smo na dobitku.
[/quote]

Što jes,jes
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nema likvidnosti ni na burzi, a ni na forumu. [yawn]

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Nema likvidnosti ni na burzi, a ni na forumu. [yawn]

Istina, ipak je sezona godišnjih odmora, hebo dionice.

Ali da ostanem on topic i povećam likvidnost foruma, evo prognoza crobexa za sutra, sutra zatvaramo na 3.638,07, to mi je rekla kristalna kugla koja nikada ne griješi! A vi vidite… [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Nema likvidnosti ni na burzi, a ni na forumu. [yawn]

Ali nam zato jedinica ne fali [thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close