Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trudit ću se biti neosvetoljubiv,ali neću ni davati podršku nekome samo zato što je i on meni pružio.

Svaka cast na ovoj recenici! [thumbsup]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


Promet na burzi gotovo i ne postoji ,aktivne su samo Ina i HT i tu i tamo se još netko prikljući.Vijesti iz vana su katastrofalne ,fondovi su nam u velikoj krizi a ulagaći izgubili povjerenje u tržište kapitala.Očekuje se Ina i o njoj nam ovisi daljnje kretanje burze.

Od srijede do petka /vjerovatno/nastaviti ćemo kao i ove sedmice.Moglo bi biti još i gore,jer sada
u INU ulaze i izlaze uglavnom manji igrači ,što praktično znači isisavanje novca sa burze ,a to se događa i sa HT.Ali kada situacija sa INA postane jasnija,moglo bi doći do buđenja tržišta.A to će se dogoditi i prije nego što vijest bude objavljena.Inseid informacije koje su dostupnije velikim igračima će ih potaknuti na kupnju na ovim "nizinama" i moglo bi biti žestoko gore.

I zato bi trebalo kupovati fundamentalno jake dionice,a bježati iz precijenjenih.Idealno vrijeme za
manje ulagaće,da se doćepaju kvalitetne robe uz diskont.Veliki igrači su taoci svojih promašenih
investicija.Oni i dalje kupuju i održavaju cijene svoga "smeća",jer nemaju kome prodati pa nemaju likvidnih sredstava za kupnju kvalitete.
Nažalost,većina malih ulagaća nema osnovna znanja i nije se dostatno
posvetila ovom poslu.Tehnička analiza je važna,ali tek kada se savlada fundamentalna ,koja je
daleko teža i opsežnija i traži puno ućenja.
Utjecaj svijeta ionako već nekoliko sedmica nema efekta na našem tržištu.Mislim da će se tako i nastaviti.
U svakom slućaju na ovolikom prometu ne može se govoriti da li je ovo pravo stanje cijena.Da li može
niže.Uvijek može niže.Većina dionica iz Crobexa su opravdale cijene.Svi građevinari osim DLKV,
konditori osim FRNK nisu dobri,šećerane posustaju,Todex katastrofa,brodari ko brodari dovoze
brodove novca/vjerovatno/IGH izvrstan,HDEL dobra,VDKT vratio se iz mrtvih,najveće banke izvrsne,
HT odlična,INA ne može bolje .

Svi bivši PIF-ovi,zifovi,lucidusi,proficia,elke,sunca ,mjeseci ,holdinzi podcijenjeni do bola,radi muljaže.Dioničari bježe od nesigurnosti i nekorektnih igara.a ovi su kolovođe.
Međutim,problem našeg tržišta je nedostatak memorije.Dobar ili loš izvještaj djeluje kratkoročno ,a
onda ponovo na iste pozicije.Ali dugorčno se to plaća,ako niste inseider kao Knelle.


Zahvaljujem ekipi na inicijativi da budem odmoderiran.Operacija uspjela.

Trudit ću se da to ne zloupotrebljavam.Nastojat ću i dalje biti konstruktivan u okviru svojih sposobnosti,a osnovni cilj mi je da neiskusne ulagače upozorim na zamke tržišta kapitala i opasnosti
koje ono donosi.

A drukeri i navijači bez fundamentalnog pokrića neka se ne vrijeđaju i ne ljute na moje stavove,jer
ništa nije osobno,nego ćisto poslovno.

Trudit ću se biti neosvetoljubiv,ali neću ni davati podršku nekome samo zato što je i on meni pružio.

Svima skupa puno hvala.

Imaš zanimljiv i drugačiji stil analiziranja koji obično potakne dobre diskusije. Malo previše utjecaja lokalnih medija za moj ukus. U svakom slučaju drago mi je da si odmoderiran. Samo nastavi pisati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Da si imao stop-loss ne bi imao što uprosječivati. A ovako si se igrao s najopasnijom igrom na burzi – uprosječvianjem!!!

Na žalost ZSE ti neomogućava unaprijed postavljanje stop loss naloga. Kad bi omogućavala to bi bilo idealno. [/quote]

Ajde ti sada meni objasni kako i kome bi ti prodavao sa stop loss nalogom na ovoj našoj burzi, poglavito u ova vremena. Ajde baš me to zanima.

I love the Smell of Profits in the Morning

Investicijski fondovi potonuli još dublje

"Nepovoljni trendovi u fondovskoj industriji nastavili su se i tijekom srpnja. Pod utjecajem dugotrajne depresije na tržištima dionica, prinosi dioničkih i mješovitih fondova pomaknuli su se još dublje u negativni teritorij.
Vrijednost imovine u lipnju je pala za 1,5 milijarde kuna, a polugodišnja bilanca fondovske industrije završila je s minusom od 11 milijardi kuna. [/url]
Najnoviji odljev kapitala iz fondova doveo je nekoliko manjih fondova na rub opstanka.
Vodeći dionički fondovi tijekom srpnja su pretrpjeli natprosječne gubitke, što je dovelo do promjena u vrhu."

Dinko je lijepo rekao što misli o našem tržištu kapitala.
Tada ga nisu ozbiljno shvatili niti mali dioničari niti fondovi.
Mislim da ga sad počinju ozbiljno shvaćati

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Da si imao stop-loss ne bi imao što uprosječivati. A ovako si se igrao s najopasnijom igrom na burzi – uprosječvianjem!!!

Na žalost ZSE ti neomogućava unaprijed postavljanje stop loss naloga. Kad bi omogućavala to bi bilo idealno. Viro na kojem sam bio u velikom gubitku i kasnije ipak izašao s malom dobiti, je pao u roku dan, dva ili tri s 1400 na 900 KN. Ako je čovjek negdje na službenom putu, a ZSE ti onemogućava unaprijed postavljanje stop loss naloga, badava ti onda to. Onda kad se to dogodi nema druge nego smanjiti ulaz. Druga stvar je kad si svaki dan pored računala i čekaš kud će dionica krenut. Međutim ne može se skroz sjediti pored računala, treba nešto i raditi.
[/quote]

a tko ti brani da odmah nakon kupnje sam postaviš prodajni nalog na, recimo, 4%, 7% ili možda 10% ispod kupovne cijene (ovisno o procjeni). Ako u nastavku trgovanja sazriju uvjeti za izlazak iz pozicije s planiranim profitom – jednostavno prije toga povučeš prethodno postavljeni, obrambeni nalog. Ništa ne košta, a brani. A kao što rekoh razvodnjavanje (uprosječivanje na nižoj razini) uglavnom samo produžuje agoniju, a uglavnom ne riješava problem. Bolje se je povući iz pozicije s 3-4% gubitka, pa u nastavku ostavriti zaradu negdje drugjde, nego li čekati na nižoj razini prosjeka.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Da si imao stop-loss ne bi imao što uprosječivati. A ovako si se igrao s najopasnijom igrom na burzi – uprosječvianjem!!!

Na žalost ZSE ti neomogućava unaprijed postavljanje stop loss naloga. Kad bi omogućavala to bi bilo idealno. [/quote]

Ajde ti sada meni objasni kako i kome bi ti prodavao sa stop loss nalogom na ovoj našoj burzi, poglavito u ova vremena. Ajde baš me to zanima.

[/quote]

ja to radio – istina ne ovih dana. Ali na par pozicija sam proljetos profulao u očekivanjima – pa su me prethodno postavljeni obranbeni prodajni nalzi spasili. I tu sam nemilosrdan – sam prema sebi.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


a tko ti brani da odmah nakon kupnje sam postaviš prodajni nalog na, recimo, 4%, 7% ili možda 10% ispod kupovne cijene (ovisno o procjeni).

[shocked]


ja to radio – istina ne ovih dana. Ali na par pozicija sam proljetos profulao u očekivanjima – pa su me prethodno postavljeni obranbeni prodajni nalzi spasili. I tu sam nemilosrdan – sam prema sebi.

To si izveo na ZSE ili na nekoj igrici?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

kako bi stop loss djelovo na likvidnost i volatilnost?
blagotvorno?


a tko ti brani da odmah nakon kupnje sam postaviš prodajni nalog na, recimo, 4%, 7% ili možda 10% ispod kupovne cijene (ovisno o procjeni). Ako u nastavku trgovanja sazriju uvjeti za izlazak iz pozicije s planiranim profitom – jednostavno prije toga povučeš prethodno postavljeni, obrambeni nalog. Ništa ne košta, a brani. A kao što rekoh razvodnjavanje (uprosječivanje na nižoj razini) uglavnom samo produžuje agoniju, a uglavnom ne riješava problem. Bolje se je povući iz pozicije s 3-4% gubitka, pa u nastavku ostavriti zaradu negdje drugjde, nego li čekati na nižoj razini prosjeka.

Na virtualnoj burzi na kojoj ti trguješ, to se možda i može odsimulirati, zašto ne. Međutim na pravim trgovinskim platformama je to neizvedivo. Ne znam ima li tu uopće smisla objašnjavati kako i zašto, evo, drži me za riječ. NEMA stop-lossa na ZSE, dok se ne uvede!

Nažalost, s obzirom kakva je trenutno likvidnost na našoj burzi, moram se složiti i s onima koji kontaju da to nije jednostavno niti izvedivo, čak i da se odradi tehnički dio. Jednostavno je spread prevelik na puno dionica i sam stop-loss bi bio slaba i neefikasna zaštita. Ili sklona velikim greškama koje bi opet lupile po džepu malog ulagača.

Nije ova naša žabokrečina još dosegla taj stupanj zrelosti, a pogotovo nakon što nas se istreslo iz gaća ove godine. Vidjećemo hoće li biti političke mudrosti (i dovoljno interesa izvana, naravno) da se Ina riješi na najisplativiji način i da se time da injekcija adrenalina tržištu koja bi ga mogla vratiti iz ovog ponora u koji smo upali. Tek ako bi se to riješilo na zadovoljavajući način, mogli bi se nadati stop-lossu, shortanju, najavljenim derivatima koji bi dodatno unaprijedili tržište i povećali likvidnost. U ovom trenutku sve to bi bilo samo kontraproduktivno, bojim se.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

To si izveo na ZSE ili na nekoj igrici?

Da, to sam izveo, i redovito izvodim na ZSE. Kao što rekoh, branim se od vlastitih pomašaja.

Zapravo, šokiran sam da je tu nešto nejasno ili neizvedivo. Sorry. Ja s time nemam baš nikakvih problema!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Investicijski fondovi potonuli još dublje

"Nepovoljni trendovi u fondovskoj industriji nastavili su se i tijekom srpnja. Pod utjecajem dugotrajne depresije na tržištima dionica, prinosi dioničkih i mješovitih fondova pomaknuli su se još dublje u negativni teritorij.
Vrijednost imovine u lipnju je pala za 1,5 milijarde kuna, a polugodišnja bilanca fondovske industrije završila je s minusom od 11 milijardi kuna. [/url]
Najnoviji odljev kapitala iz fondova doveo je nekoliko manjih fondova na rub opstanka.
Vodeći dionički fondovi tijekom srpnja su pretrpjeli natprosječne gubitke, što je dovelo do promjena u vrhu."

Dinko je lijepo rekao što misli o našem tržištu kapitala.
Tada ga nisu ozbiljno shvatili niti mali dioničari niti fondovi.
Mislim da ga sad počinju ozbiljno shvaćati

Vaš link

Banke u RH, koje su sve do jedne u stranom vlasništvu, sa svojom produženom rukom u obliku mirovinskih fondova odlučile su istisnuti sve ostale fondove i male ulagače kako bi oni suvereno vladali i novcem i tvrtkama u lijepoj našoj. I koliko se god Vlada uspinjala sa dosadašnjim IPO-ima uključiti i nas obične smrtnike u vlasništvo ostatka tvtki za koje možemo reći da nešto vrijede, banke raznim manipulacijama žele to onemogućiti i uništavaju sve pred sobom. Tako da će vrlo brzo banke biti te koje će imati ili bolje rečeno već imaju odlučujući utjecaj i na kreiranje politike, gospodarstva i svakog drugog života. Pogledajte samo zadnja financijska izvješća banaka i tvrtki u RH i vidjećete tko ubire sve više vrhnja u lijepoj našoj odnosno "tko na čijoj grbi živi". Kad izvuku i posljednju lovu iz privrede onda će se obrušiti na obične smrtnike preko kamata na stambene kredite i uslijedit će scenarij kao u Americi gdje će tisuće ljudi ostati bez stana ili bolje reći bez krova nad glavom. [angry]

New Report

Close